ТАСОС БЪКАРИС 2009

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

ТАСОС БЪКАРИС 2009

Мнение от DOCTORA »

Колеги предлагам Тасос Бъкарис да го проведем след Бъкариадата, между 8 и 15 Септември.
Аз мисля че 4-5 дневно мероприятие ще е достатъчно.
Както Скаута Гого написа преспиването ще е 20-25 евро на вечер.

Ако се съберем 8 или по-малко души аз ще поема разходите за спането като наема вила или апартаменти.

Ако някой има предложение за специфично място което познава и счита за подходящо за мероприятието, да каже.

Гоше, ти провери дали местото където ще сте през Юли ще е свободно за 8-15 Септември и колко точно ще струва.
Да го имаме този вариант като изходна точка.

Да не забравиш да направиш снимки на всичко - фери терминала, ферито, плажовете, стаите, узото.......

Колеги кажете кой ще може да се включи в мероприятието и в кои дни!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Аз съм аут.
Ао евентуално успея да се сместя в някои от дните ще се спасявам сам :)
hobie revolution 13
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Мнение от gogo26 »

ОК, Докторе ще проверя за тези дати.И снимки ще има и то конкретно на подходите към морето,за узото не гарантирам :oops:
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Гого писа:

"За риболов и подводен риболов в Гърция се издава разрешително от порт полицията в най-близкото пристанище.Необходими са две снимки,лична карта,30 евро, валидност 2 години.За каяк не знам, но не мисля че ще искат нещо, защото ако минем в категорията на лодките работата става дебела май Между другото,разрешителното се вади на място и ставало бавно(зависи от региона)."

Значи много е важно да попиташ дали ще ни трябват разрешителни за каяците и как да се изкарат по-бързо ако наистина са неолходими.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Мнение от gogo26 »

ОК ,ще питам, с приятели съм които говорят гръцки .
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Гоше, провери дали има местни рибарски магазини за стръв и такъми и запиши адресите им. Може да снимаш фасадата за да ги разпознаем по-лесно :D
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Гоше, попита ме с какви методи да ловиш на Тасос.
Гледай да влизаш рано преди изгрев слънце и вечер около залез.
Тогава най-много кълве и няма туристи и джетове.
Както си направил каяка ще можеш да влачиш воблери с метален повод на плетено влакно 20либри.
Вина ги си влачи едно воблерче като влизаш и излизаш.
Не използвай прътове по-дълти от 2.10м.
На пръта с плетеното влакно можеш да ловиш на дъно с монтаж 3 куки №4 на чепаре с 40г олово или пилкер отдолу. За стръв скарида или ето това - продава се в гръцките рибарски магазини:
Изображение

Също така може да ползваш парченца от риба на куките.

Ако хванеш жива сребриста рибка - гопа, илария, заргана - пусни я да си плува жива закачена с кука № 1/0 - 6/0 и метален поводна плетеното влакно, на 40-50м от каяка.
Вържи се за каяка че хищниците удрят като трабанти :lol:
Ако ползваш котва или се връзваш за шамандури - гледай въжето да излиза от носа на каяка(през дъжката или халка) - не отстрани. Иначе може да се обърнеш. Най-добре си направи котвена лебедка.
Пази се от дракони и скорпиони. Вземи си клещи с дълги челюсти.
Взимай си по2 бутилки с вода вързани за каяка.
Връзвай всичко за каяка. Стръв най-лесно се реже с кухненска ножица.
Рибата я слагай в къс живарник закачен за борда коато мяташ в каяка като се местиш.
Винаги си носи зареден мобифон в торбичка и твоите приятели да не си изключват мобифоните докато си в морето.
Внимавай като акустираш - каяка има тенденция да се завърта настрани и да се обръща за по-малко от секунда когато акустираш в прибой и вълните го удрят отзад в плиткото.
и т.н.....и т.н........................ :roll:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Мнение от gogo26 »

Благодаря за напътствията Докторе 8) Златна ти уста,да ме удари такъв "трабант". :lol: :lol:
Голям проблем е с рибарските магазини на острова :( .Миналата година с голям зор намерихме едно магазинче в пристанищния град,но нямат жива стръв и продават повече туристически боклуци.Ама пак ще търсим.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Направете справка за магазините с Ванката - fisherman007 или Вальо Нисана. Те са там доста често през последните няколко години.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Вальо нисана писа в гурбетчийският форум:

"Ние с Фишермана007-Ванката сме на СкалаПрино на Тасос по това време.МОЖЕ ДА СЕ ВКЛ,НО НЕ СМЕ БЪКАРИ-ще доидеме с гумена лодка"

Аз му отговорих:

"Вальо, теб и Ванката ви обявяваме за почетни гости на Тасос Бъкарис 2009-та!

Би било чудесно да има и гумена лодкапокроай каяците за по-голяма безопасност! Лодката ви с мотор лие? Ако е с мотор и ако почерпим, може и да ни потеглите на буксир за да покрием повече вода при риболова :lol: :lol: :lol:

Аз имам много въпроси и се надявам да не ти досадя :oops:

Първо, има ли възможност да провериш или да ни посъветвош как да намериме преспиване близо до Вас за да сме заедно?

На кои дати ще сте на Тасос?

Знаеш ли как стои въпроса с разрешителното за риболов от лодка (каяк)?

Ако сте били там преди, какви методи на риболов използвате, каква стръв и какво се хваща?

Знаете ли местни магазини за жива стръв и такъми?

Яли ли сте лаврак по тасоски? - ако не сте, ще ядете, това е моят кулинарен специалитет :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Предлагам да ми отговорите и да продължим дискусията в темата за Тасос Бъкарис 2009-та"
Последно промяна от DOCTORA на Сря Юни 17, 2009 20:46, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Вальо, това ли е скалаприно за което говориш:

Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

DOCTORA написа:Право думаш куме!

Церберияни, хайде с нас на Тасос:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=31003
Ех Докторе, разкъсваш ми сърцето, не мога :cry: :cry: :cry:
Захванах се с една работа и трябва да оцелея, защото конкуренцията е голяма и постоянно ме удря под кръста. Едва ли ще имам 3-4 поредни свободни дни в близките години :cry: :cry: :cry:
Колкото до закона, за риболов в морето, мисля, че ви хваща с пълна сила въпреки, че сте с каяци. Все пак каяка е плавателен съд.
Последно промяна от cerber на Сря Юни 17, 2009 20:38, променено общо 1 път.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Не се кахъри! Гледай да оцелееш. Ще стискаме палци!
Аз ще идвам притеб от Златоград като отворят пътя наесен. До Ксанти е 30 минути.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Това е Скалата Док,и се води за едно от най-рибарските места в Тасос и Гърция.Там е и второто фери пристанище на Тасос.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Сега-ние с Ванката сме от 18септември.Магазинчета за стръв има 3-4,на някои бензиностанции също има,въпроса е да четете,пише DOLOMATA с големи букви.За да намери жена ми места за нощувка,даите някакъв ориентировъчен бюджет.За разрешителното за лодка,питаите по добре Фори,тои проучваше нещата.Нас не са ни проверявали,там на Тасос е по-либерално,знаят ли че си отседнал в някои от хотелите,само се усмихват угоднически :lol: гледат си хората бизнесчето,а това че си къцаш рибка,ти е удоволствие от почивката ,което на тях им излиза без пара.За стръвта не се притеснявайте особенно,щото проблема е само първото рибе,после с ножа правиш парченца и мяташ на тях.За целта може да се носи и бял червей от тука,или морски консервиран,или спираш в Кавала и от рибарски магазин се купува половинка калмар.И....те така.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”