надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от RIMOHIT »

Щом ти е влизала вода в каяка , сигурно те е сварил морския и е дигнал вълни със зайци.
Едва ли са мислени за такива условия тия лодки.
Поздрави.
hobie revolution 13
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Здравейте!От скоро съм се запалил по каяците но за жалост просто нямам никакви условия за съхраняване на твърд каяк.Затова съм се насочил към надуваемите с всичките им недостатъци най вече при силен вятър.Избора ми е между тези два модела:Aqua Marina K1 и Хелиос 2 на Гумотекс.Каякът ще се ползва предимно за развлечение най вече в морето,та въпросът ми е следният-двойният каяк(понякога ще се ползва и от двама човека)ще бъде ли достатъчно удобен и маневрен ако се ползва от един човек?Или вятъра по лесно ще ме лашка насам натам предвид предназначението му да се ползва от двама.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от vesko1234 »

Хелиос двойка няма никакъв проблем да се ползва от сам човек. Средната секция не я надувам, опъвам си краката напреде и ако се сложи и малко багаж по-напред центъра на тежеста отива където трябва. И за риболов има достатъчно място да си разположиш такъмите. Маневрира си идеално и без рул. При двама човека и при силен вятър е препоръчително да се сложи руля за по-лесно управление и за да не се губи ритъма на гребане.
Относно вятъра- хелиоса не го духа много вятъра. Единия път като бях в морето излезе щорм откъм брега. Вятъра събаряше кошчета за боклук по плажа и падна и една метална съблекалня, а аз си правех кръгчета вътре в буната и чаках да спре дъжда. Вятъра ми отнесе шапката на 20 метра наобратно и ходих да си я вземам. Ако е единичен хелиос предполагам ще е още по-добре и ще е с около 0.5км/ч по-бърз, отколкото двойка карана от сам човек, но няма голямо значение, особено ако си по-едричък.

Аква марината съм разглеждал една двойка в морето- по-широк е и с по-високи бордове и на по-ниско налягане и повече ще го духа вятъра и ще е по-бавен.

Като съм сам не му преливат вълни през бордовете. Като сме двама и преливат вълни, освен че тряба да има големи вълни, забеляах че колегата се лашка наляво-надясно като гребе и накланя каяка. Освен това с него и с багажа превишаваме максималния товар от 180кг и отиваме към 200+ тъй че е обяснимо :)
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Веско благодаря ти много за бързия отговор,нещата вече клонят към Хелиоса.
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Има голяма вероятност да си намеря гараж за каяка :D .Така автоматично отпада опцията с надуваемия каяк.Следващия към който съм се насочил е RTM Ocean Duo,като ще се кара пак предимно в морето.Това автоматично ме изпраща в другите теми във форума :lol:
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Знам че не е мястото да питам тук но не видях къде точно,та въпроса ми е малко глупав.Като се има предвид че двойния на Хелиос може да се кара и от един,може ли и RTM Ocean Duo да се кара от един човек при положение че е дълъг 3,70м.Ще вирне ли носа ако седна отзад или ще го забие ако седна отпред?В общи линии притеснява ме баланса.Благодаря!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: надуваем каяк

Мнение от shaman »

Ами.. доколкото знам ако го караш сам - може да седнеш по средата :)
--------------
http://www.starividri.org
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Има ли такава опция?Да няма междинна седалка и ако има към нея може ли да се закрепи седалка?
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: надуваем каяк

Мнение от shaman »

Изображение

Ето снимка отгоре..
разгледай внимателно и ще разбереш :)

Може да седнеш по средата - просто слагаш облегалката там. има и формовани степенки за краката.
--------------
http://www.starividri.org
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от gogo26 »

Това е голям и тежък шлеп за сам човек.Качи се и го пробвай първо.На к-г Градина в едно от сърф училищата,дават такива под наем за 15лв на час.
Hobie Mirage Outback
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: надуваем каяк

Мнение от shaman »

gogo26 написа:Това е голям и тежък шлеп за сам човек.Качи се и го пробвай първо.На к-г Градина в едно от сърф училищата,дават такива под наем за 15лв на час.
Е.. за голям - не е голям - 370 см.
За тежък - по-лек е от моя Тарпон :)

Иначе идеята за тестване преди покупка е добра ;)
--------------
http://www.starividri.org
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от gogo26 »

Абе тъй ми се видя :D повозих лапетата....нещо ми дотежа :fish5: Не съм гледал данните.
Карал съм и твоя каяк на срещата на Жребчево....абе друго беше усещането :wink:
Hobie Mirage Outback
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Голям-малък все едно вече го поръчах.Утре или вдругиден е при мене :D А и идеята е все пак да се кара от двама а от време на време и сам.Като го изкарам да го покарам ще пиша впечатления,ако мога ще направя някоя и друга снимка.Единственото ми притеснение е че още нямам водонепромокаем калъф.Наздраве!
kobovet
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 17:54
Местоположение: гр.Варна

Re: надуваем каяк

Мнение от kobovet »

Направил си точния избор Аз се прекарах с надуваем.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от RIMOHIT »

Честито , колега!
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”