Каякарски камери и фотоапарати...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Тая Канонска сапунерка ако я сложиш в някакъв бокс с неизвестен произход ще прави по лоши снимки от всяка водоустойчива сапунерка. На пазара е пълно с водоустойчиви апаратчета по-скъпите от които правят и доста хубави снимки. По принцип всички апарати като има достатъчно светлина правят хубави снимки. За батериите искам да кажа , незнам дали има вече сапунерки с АА батерии но аз имам една и хич не съм доволен.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

По-скоро е трудно да намериш сапунерка с литиева батерия, а фотоапаратите с батерийки 1.5V са по-голямата част от предлаганото на пазара. Аз съм имал 2 апарата с такива батерии и повече няма да повторя тази грешка!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Имам презареждащи се батерий Варта 2500мАч , 10 лева струва батерията ако не е и по скъпа. Зарежда се поне 24 часа че ако не са и два дена и с две заредени батерии сапунерката ми снима 100 пъти без светкавица, ако е със светкавица не повече от 30. Въпреки че имам 4 батерий е страшно неудобно. Винаги нестигат батериите. В прочем това най много ме дразни в сапунерката ми. Другия ми апарат е с литиево йонна батерия и със две батерий пълня 8Gb картa със снимки в RAW(~10Mb) формат.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

anastas_peykov написа:Имам презареждащи се батерий Варта 2500мАч , 10 лева струва батерията ако не е и по скъпа. Зарежда се поне 24 часа че ако не са и два дена и с две заредени батерии сапунерката ми снима 100 пъти без светкавица, ако е със светкавица не повече от 30. Въпреки че имам 4 батерий е страшно неудобно. Винаги нестигат батериите. В прочем това най много ме дразни в сапунерката ми. Другия ми апарат е с литиево йонна батерия и със две батерий пълня 8Gb картa със снимки в RAW(~10Mb) формат.
Интересно аз ползвам фотоапарат самсунг точно с такива батерии. Зареждам ги между 6 и 12 часа и с едно зареждане правя по 100+ снимки в дискотеката + преглеждането на всяка снимка след снимане. И батерията държи. Може нещо батериите да са каплави или пък апарата нещо да укасява. Незнам аз съм много доволен от моя имам 2 чифта батерии но досега не ми се е налагало да ползвам втория. Обикновенно снимам до 20-30 снимки но на рожденни дни и други такива 60-70-80 снимки без проблеми като после се преглеждат по няколко пъти от всички които са снимани на тях.

А понеже много съм се запалил по снимането и искам да си заприходя едно такова водно апаратче да снимам рибите под водата. Чета за разните му модели но нямам време в момента да ги търся по отделно за да видя цените им.

Можете ли да ми кажете някакъв примерен диапазон от до като цена. Примерно мога ли да ги намеря за 400-500 лв ?
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Plat1ka написа:
Можете ли да ми кажете някакъв примерен диапазон от до като цена. Примерно мога ли да ги намеря за 400-500 лв ?
В Техномаркет видях, че се предлага Олимпус в този ценови диапазон.
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Освен, че съм любител-фотограф, работя в голяма верига магазини за техника и през годините от 2003 (зората на цифровите апарати) съм снимал, продавал, сравнявал доста модели. Бих се радвал да помогна. На въпроса на щуката - както писа и Доктора - Панасоника е най-добър. Едно уточнение - няма как фотоапарат с 1 см. или по-малък обектив (обичаен за компактния клас) да снима като огледално рефлексен или такъв с добра оптика като S5is, който е един от най-хубавите фотоапарати, правени в този клас.На въпроса на Платиката - Олимпус са в този ценови диапазон, много добре са направени като изработка, качеството на снимките не е много добро. По-хубав модел е w80, който мисля, че можеш да намериш за 500 лв. и за 750 лв. Панасоника. Има и един Canon D10(на цената на Панасоника), който също прави прилични снимки, ама е ужасно грозен.
Ето един сайт, в който има много добре направени ревюта на фотоапарати, в частност и на подводни:
http://www.imaging-resource.com/WB/WB.HTM?view=dp_tough
Аз все още не съм направил тази покупка, тя чака реда си на опашката, засега снимам с телефона :P
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Почнем ли да си ги мерим, не е лошо да се спомене - ако не дай си боже се стигне до гаранционнен сервиз хич не е добра идея да си с канон или олимпус. Опита показва че гаранционното обслужване при тези марки липсва.
Бай дъ уей, Насе що си мислиш че канона на щуката ще снима лошо с бокс?
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

fori написа:...Бай дъ уей, Насе що си мислиш че канона на щуката ще снима лошо с бокс?
И аз това се запитах :roll: Ако моя канон е сапунерка аз нямам виждане над нещата :lol: Вярно че не е ДСЛР ама по тегло и размери почти не им отстъпва :lol:
Пак да кажа - за огромно съжаление за ИС5цата няма бокс за подводни снимки...има само нек'ви найлонови торбички...не мерси :lol: :lol: :lol:
За сега везната е наклонена към Пентакса... :roll:
На мен неговата оптика ми изглежда по-читава,защото на Панасоника като му видя обектива все едно си гледам камерата на гсма :lol:
Платика ако имаш познати в щатите хвърли едно око там :wink:
едно жокерче - Панасоника е към 250$ а Пентакса около 290$
или с думи прости - два пъти по-евтино от тук :)
А относно презареждащите батерии - аз съм със 4бр. Сони 2500мАч и като ги заредя изкарват около 200 снимки смесено със и без светкавица ;) Насе, според мен апартчето ти нещо не е свет :roll:
Айде изказвайте мнение че времето лети...
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

По принцип всяко стъкалце което се сложи пред обектива разваля в повече или по малко изображението. За туй си мисля че ако бокса е някакво евтино, низкокачествено изпълнение с неизвестен произход резултата няма да е добър. Но винаги може да се пробва. Има евтини и скъпи фотогравски акцесоари. Хубавите боксове за големи фотоапарати мисля че струват много пари а и май са за професионални цели. А и не си струва според мен да се инвестира с скъп бокс като има хубави сапунерки които правят и хубави снимки с качество предостатъчно за целите ни. На всичко отгоре са и компактни,прахо , ударо.....устойчиви.
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

Аиде хора нова муха в главата :lol: :lol: :lol:
Мнението ви за Pentax w80 :roll:
Изображение
Цената му е повече от примамлива и направо ме грабна :)
дали е по-сполучлив от w60ката или има недостатъци...
Егати сагата :lol:
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Доктора му е направил хубаво ревю на тоз апарат. Според мен 80 ще е по добър от 60-ката.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Той много арен, бре! И цената му е 200 долара!
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

DOCTORA написа:The new beast!!!
Някой да иска да си купи канон а 710 ис :lol:
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

Стига с тия нови предложения,че дилемата се задълбочава :lol:
Докторе кажи какво мислиш за W80ката ако имаш наблюдения...
в ревютата казват за Пентаксите че снимките им били много зърнести...
а и защо според вас W60 e по-скъп от w80 :roll:
Айдееее на черешата :lol:
А това фуджи малко не ми допада ...като канона е даге :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”