Бъкарски излети-римохиТ

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
McRebel
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 21:56
Местоположение: Созопол

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от McRebel »

Здравейте :D
Реших да използвам няколко отпускарски дни. Малко снимки от вчера следобяд - нищо особено, просто разходка до острова. Макар и доста облачно, времето беше подходящо - слаб югоизточен вятър, морето почти без вълни. Направих една обиколка на острова и после разходка по него. Естествено гларусите ме насраха за нула време, така си бранят територията - стрелкат се ниско над главата ти и те насират. Първо се ядосах, ама после ми стана смешно, пък и някои казват че било на пари. :lol: Влязох и в пещерата, но ламята на Тишо вече я намаше. За сметка на това пък имаше огромно парче найлон по-голямо от каяка. Междувпрочем Тишо, прощавай че ти драскам в темата, ама не ми се отваряше нова заради няколко снимки. Аз просто използвам повода да напомня за себеси, да не сте ме забравили случайно :lol:
Поздрави :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

Не сме;) Даже те мислим. Утре сме в Поморие . Ще се радвам ако се
видим.7,30 пред магазина
hobie revolution 13
McRebel
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 21:56
Местоположение: Созопол

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от McRebel »

Ех, изтървах ви. Далечко сте ми за този ранен час :?
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

Нищо , следвяащия път! Ще се радвам да се видим.
04. Ние се събрахме тримата Попчетрепаци . Цял ден обикаляхме две маркирани градинки и навъртяхме десетина километра в "чудно" време! Цял ден вееше + мъгла , която ту се спусне ту се дигне . От небето постоянно падаше разпрашена влага и хвърчаха най-различни птички .
Един елов певец направи деня ни много красив :
Изображение
Изображение
Изображение
Прелиташе ту при мен , ту при Боян , ту при Иван .Много красиво нежно птиче , което бе адски дружелюбно . Кълвеше дори по обектива на апарата и без страх ни облазваше .
Този бряг препикахме !
Изображение
И в крайна сметка аз направих малко над килограм попчета , Боби имаше малко повече като общия ни улов възлезе почти 2,5 кг. Иван упорстваше с едри куки и едра стръв. За това имаше по малко риби но пък бяха впечатляващи екземпляри за вида си .
Ето общия улов с Боян :
Изображение
Много хубав ден!
Благодаря на компанията и поздрави на всички !
hobie revolution 13
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от Pretor »

Добре сте се представили. Да ви е сладко :) !
ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
Не може нации, които се напиват с бира, да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира.
ivashki
Мнения: 95
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 0:22
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от ivashki »

Птичето е вестоносеца на марината.
Наздраве!
Relax
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

05.Приятна разходка по празниците в Трявна .
За моя голяма радост , а и за радост на децата имаше много забавления свърани с нашето хоби .
С моя кумец първия ден се отдадохме на това да проучим язовирчето в града с каяка , да повозим децата и да се насладим на прекрасните пролетни дни . Самото язовирче постоянно се стопанисва от някой но като гледам не твърде добросъвестно . Единственото , което се прави е да се събират такси . В момента информацията ни бе за такса от 5 лв , но никой не ни потърси .
Ето малко снимки от язовирчето .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Прекрасна разходка за децата . Кумеца и той бе щастлив с лодката а тя наистина е чудесна . Страхотна семейна лодка ...
Изображение
Изображение
Успях да направя и няколко подводни снимки с апаратчето . Някои от тях мисля ,че се получиха доста интересни :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Малки сладурковци...
Изображение
Изображение
Изображение
Ето и края на прекрасното язовирче.
Изображение
И дъноъо на лодката
Изображение
Наистина страхотна изработка ...
Следващия ден се разходихме из градчето . Повечето от вас са ходили за това няма да пускам снимки от там . В реката през градчето , която е абранена се разхождаха много рибки като в аквариум . Голяма красота .Кефали , кротуши , мренки ..
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вечерта закарахме "войната на таралежите" отново на яовирчето. Този път зарязахме каяка и се посветихме на риболова. За огромна радост на момчетата се боцна едно щукленце .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Така , макар и разделно , съчетахме двете "красти" .
Мисля ,че се получи много добре .
Поздрави! :)
hobie revolution 13
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от 5rko100v »

Ахаааааааа.За този каяк става дума-Произведен е в ВИДИН-видях калъпа-много е добър и е катамаран,оцветяват го в различни цветове,има пяна между двете отливки за да е непотопяем,но според мен е само за тихи води.Ако се появят по-голями вълни е по-добре да не се влиза с него в водата.Имаме вече случай, при който като са се появили вълни и каяка се е напълнил с вода и едва са го измъкнали с помощта на моторница/добре,че я е имало наблизо/.Другите каяци -ПУХОВЕ,КОЛИБРИТА ,ЯНТАРИ-не са почувствали внезапните вълни.Така,че препоръчвам този каяк да се ползва само в тихи води.Познавам и производителя му-ПЕТЪР ОРТОВ-син на мой приятел и колега............
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от 5rko100v »

Дааааааа..И сега нещо интересно.Колегата по каяк ,който се накисна във вода от голямите вълни преди около 10-на дни/за когото писах по-горе/днес си купи разкошен почти нов каяк POUCH-в комплект със две оригинални гребла,сприцка ,мачта ,швертове и двете оригинални платна/стаксел и гафел/ за 500 лв.И си задавам следния въпрос-ЗАЩО ЛИ МУ Е тоя POUCH ,след като само преди няколко месеца си купи горепосочения пластмасов каяк -за което писах по-преди-видинско производство за 1000 лв.Предлагам ви и вие да си го зададете тоя въпрос-още повече ,че СТАНИСЛАВ/ДЖОНИ/ има и няколко други моторни лодки и още няколко мотора за тях и като знам,че не е от вчера по водоемите -и най -вече по ДУНАВа.И си отговарям-защото ВИЖДА ОТ ОПИТ КЪДЕ Е ИСТИНАТА............./това са неговите думи-не си ги измислям аз/.Още веднъж искам да кажа,че не съм представител на никоя търговска фирма за каяци и че нямам никаква полза да рекламирам нищо от областта на каяците.........
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от 5rko100v »

Аха-пропуснах да напиша,че ДЖОНИ си купи към комплекта с POUCH-a и оригиналния метален колесар за "баснословната" цена от 50 лв.И ТИХОМИРЕ извинявай за спаменето в твоята част от форума,но не знам къде другаде да го напиша.Ако трябва -преместете ги където трябва .......
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

06. 2-3 Юли 2011г
Привет Другари!
След повече от два месеца перипетии успях да се потопя , най сетне, във водната магия на Черното ни море.
Петъчния ден не вещаеше нищо хубаво .Вятър , облаци , пръски и хлад присъщи за някой ноемврийски ден. На всичкото отгоре деня беше дълъг и отчайващо досаден. По прогноза за събота не беше лоша но как да и повярвам.
Е , слънцето успя да ме убеди и сутринта поехме цялата семейна банда и един приятел -мераклия. И наистина. Време прекрасно .Топло но не горещо с приятен западен бриз , който после обърна от югоизток и ни проветряваше на Поморийския капан , но това е една друга тема ... Взехме един двоен каяк , за моето семейство (и други животни) и една единичка за моя приятел . Натоварихме багажа и поехме на водно пътешествие. След като се поизмори командата си харесахме безлюдно плажче с прозрачна вода ... Блаженство...!
На връщане вятъра се позасили и ранния следобед излязохме прегладнели и зажаднели за свежи глътки бира гарнирана с морски вкусотии и прекрасна морска гледка ...Наздраве !
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тук искам отново да благодаря на Иван , истински брат по душа :)
До тук добре , но нали разбирате , че рибарската душа не може да се задоволи само с това.
За неделя прогнозата бе уж за по слаб югоизточен , който после да обърне от североизток. Е , явно това "по-късно" бе минало твърде рано , защото към 5.20ч. вече пътувах с каяка във водата и си надуваше прилично от изток-североизток .Пристигнах първи на Бургаския риф. След около час ловене и търсене на подходящи места пристигнаха и други лодки. Спретнах си една прилична "юлска сутрин" и си тананиках онази песничка , дето всички я знаем .Нищо , че не беше първи .
Изображение
Изображение
Риболова потръгна в началото тегаво , но после за засили и направо си потръгна .
Голям кеф е да се лови попче с такъма , който съм си нарочил за извличане на максимум кеф. Вятъра си надуваше , слънцето след като надникна се скри и повече не се показа за деня. Петъчното време се завърна , но какво от това . Риболова потръгна с пълна сила .Излизаха такива прекрасни риби.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
По едно време Роско дойде да ме провери .
Изображение
Изразходвах последните скариди и реших , че ми е достатъчно.
Получи се повече от страхотен риболов и въпреки неприятното време бях се ...простете но ми е беден речника да опиша .Нещо , като духовно пречистване чрез риболов :lol:
Улова възлезе на:
Изображение
Ето го и него:
Изображение
До обяд беше това .
Пожелавам на всички по четири такива уикенда на месец (минимум) ..
:D
hobie revolution 13
kaloian1979
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:26
Местоположение: София

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от kaloian1979 »

похвално е меко казано за този чудесен излет :fish2:
един въпрос - този сърдития бодливец, дето го държиш с клещите отровен ли е като дракона или просто е неприятно усещането от убождането и най много да отнесе някоя благословия :wink:
капитан на кораб :-)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

Доколкото знам е отровен , но със по-слаба отрова от на дракона. Дали Фори не се беше бол и на двете? Само такъв човек ще може да ги сравни... :)
hobie revolution 13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от fori »

Въпреки всичките ми опити, така и не разбрах къде са му отровните шипове на скорпида. Бол съм се нарочно с експериментална цел на всичко бодливо дето стърчи от него и мога да заявя че убождането от гръбен плавник на бяла риба и едър костур е доста по-неприятно. Може би му се носи славата заради южните брадчеди. Гугълнете за stonefish, доколкото знам е най-отровната риба в червено море, а и австралийците доста я уважават.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

07. 17 Юли
От доста време с Боянски си приказвахме да посетим нос Агалина и околните му места .
Самия нос се намира южно от Созопол (за тези , които не знаят) и е онова място по вече стария път , където след Каваци пътя започва да се изкачва и вие с няколко завойчета .
До Дюни в ляво от пътя се намира този нос а местните така наричат цялата тази сбирщина скали .
Изображение
Удобно място за пускане на каяк се явява плажа на Дюни (началото на шоферския плаж)
Плажната ивица е къса и каяците се носят лесно . От северната страна се намира плажа на Каваци . Там има много пясъчни дюни и дори с един чанта е отегчително да се върви чак до водата , а какво остава за каяк.
Речено -сторено , както се казва . От там нататък всички събития в моите очи се развиха около числото 5 !
Събудих се в 4 без ПЕТ . Суетене около товарене , пътуване ...
В ПЕТ сутринта вече бяхме на плажа . Откакто направиха новия път на На Дюни е относително спокойно и много красиво
Изображение
Успяхме да посрещнем слънцето , и от самото начало на деня се очерта да е доста топличко . Предварително бях проучил какво , що на Агалина от близките изминали дни. Имахме информация за доста уловен меджит. Аз се шегувах , че ние сме тръгнали за сафрид , за да мога да мариновам за Широка Поляна . Понапреднахме към носа , пуснахме сонара а той веднага отчете риби. Пуснахме чепаретата и изненада ! Редовни сафриди . Е не бяха пълни чепарета но и на това не се бяхме надявали .Паднеше ли чепарето на дъното веднага се накичваше с дракони .
Още в началото хванах ПЕТ сафрида и над петдесет и ПЕТ дракона. Боби беше с десети номер чепаре и вадеше регулярно по една две рибки . А реших да упорствам с класическото сафридено чепаре (осми номер) през целия ден и резултатите не бяха добри. Така Майстор Боби с превъзходните си саморъчно направени чепарета продължаваше да скубе и трупа актив , като от време на време закачаше по някой дракон . Не ни се събираха тези дракони но аз все пак бях поблазнен и взех няколко мега-дракона (над 30см)
Ето нормално натоварено чепаре с борещи се дракони :D
Много често по ПЕТ на брой!
Изображение
Изображение
А това е самия нос .Огрян от сутрешното жежко слънце и обагрен в червени тонове.
Изображение
Изображение
Продължавах да скубя дракони , и вече ми беше невероятно досадно да ги откачам с клещи . При едно от откачанията на едно средно драконезе ми се стори ,че то подава лъч към мен напред и ми вика , като малко бебе- "БОЦ" . Неволно му подадох показалеца си и направихме ......ами "БОЦ"
Пет пъти го наругах . Моментална ужасна болка ме обзе . Пръста ме заболя толкова мигновено и силно , че съвсвем скоро усетих леко премаляване. За ПЕТ секунди се докопах до едно от малкото диви каменисти плажчета , за да видя дали ще има някакви последствия това убождане . Болката си остана зверска но отток нямаше. По едно време реших , че ми писна да ме боли и взех да се занимавам , като гонех скаридите с живарника. Водата бе невероятно прозрачна.
Изображение
Изображение
Ето го и резултата до момента. Почти кило сафрид и няколкото едри "обезопасни" дракона.
Изображение
Поснимах малко подводните красотии
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И след двадесетина минутки решихме , да потърсим пасажите с платерини . Боби отново показа класа и аз докато проверявах едни скали за нещо попченско (но вадейки отново дракони) той вече беше намерил един пасаж. Докато се разпилее аз успях да направя ПЕТ риби . Майстора приключи с около ПЕТ пъти повече. Макар да беше още десет и ПЕТ решихме да направим първото разхлаждане , защото беше доста горещо . Намерихме си сянка и ...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето кратък разчет на платерините. Моите :
Изображение
Изображение
И на майстора:
Изображение
Изображение
Изображение
Кеф и спокойствие..
Изображение
Изображение
Изображение
Следващата ни спирка бе новия мидарник пред каваци.
Боби отиде и напипа пак регулярни сафрида. Аз исках да видя как са поповете в тези води но по пътя подгоних едни делфини .
Изображение
Изображение
Обаче напипах и няколко екземпляра най накрая ...
Да казвам ли , че бяха ПЕТ :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Време за втора почивка ...
Тук едни "фокусирани" рибки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Е от това по дебела сянка здраве му кажи:
Изображение
Е трябваше да я подпирам от време на време , че ако падне ще се изпечем .
Изображение
ПЕТ пътя я подпирах
Изображение
Изображение
Доволни физиономии ...
Хайде стига толкова за да не ставам досаден.
Пихме по една бира на сянка под едни каваци а от морето вече се беше появил прохладен бриз и хич не ни се тръгваше . Но бяхме осигурили пресни вкусотии и трябваше да ги подготвям за Широка Поляна във вид , който някой ще нарекат тънки мезета , други -морски дарове , трети -дар от Нептун .
Поехме по пътя на обратно ..
Изображение
Скоро ще поемем друг път . Път прохладен , див и красив . Но ще донесем и кътче от морето...
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”