Взех та Ева, взех та...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
darkman
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 12:48

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от darkman »

Здравейте, накратко ще опиша последото излизане с каяка.
Плановете ми за през почвините дни бяха на всяка цена да сефтосам новия каяк. Първият опит за това беше на 13 в петък, като за дестинация беше определен язовир Пясъчник. Бях се подготвил за риболов на костур и около 11.30 бях на водоема с пълна кофа със симеони. Последваха 3 часа гребане, закотвяне и замятане на силикони и симеони. Но за жалост без никакъв успех. Причината за мен е във времето, явно е рано за костур и може би в липсата на сонар, избирането на място за замятане ставаше на случаен принцип, стремях се единствено дълбочината да е около 10 метра.

След първият неуспех реших да сменя дестинацията - в понеделник около 11.30 бях на стената на язовир Батак. Времето беше обещаващо - тихо и слънчево. Но ситуацията от петък се повтори, доста упорствах в района на стената (около кулата), но нямах никакви удари. Тогава реши да оставя въдиците и да се отдам на туризъм, бях преценил че растоянието по вода до Цигов Чарк е около 6-7 киломентра и понеже времето беше доста спокойно реших да тръгна натам с каяка, а колегите с който бях да ме чакат там с колата. Последва разтоварване на рибарските тъкими и потегляне в посока острова. Скоростта с която се движех ми изглежаше доста прилична, докато не задуха вятър в посока срещу мен. Растоянието до началото на Костандовския залив (първия нос до който се доближавам) изминах без големи усилия, поради липсата на вятър, втория участък обаче, преминаването на залива (до достигането на втория нос) вятърът се усили и имаше доста големи вълни, който при разбиването си ме пръскаха, но седалката ми беше суха и пръските не ме притесняваха. В един момент реших да си потопя ръката и да проверя температурата на водата, стори ми се адски студена и си помислих какво би станало ако по някаква причина каяка се обърне и попадна в ледената вода, имах желетка и бях убеден, че ще мога да се кача на каяка, но оставаше проблема, че на където и да дръгна трябваше да греба поне 1 час мокър :-). След като преминах през залива и вече виждах острова, вятъра вече беше адски силен, вълните ставаха големи и започнаха да ме заливат, седалката и краката ми бързо се намокриха. Започнах да греба много по-енергино, но ми се струваше, че се движех доста бавно. Въпреки че вълните повдиха каяка се чувствах сигурен, изглеждаше ми невъзможно да се обърне. Незнам колко точно време ми отне този последен участък, но изпитах облекчение като стигнах отсрещния бряг.
Ето и лога от телефона:
Изображение
Незнам по каква причина има прекъсване, явно GPS а е изгубил сигнал (стрнно).
Total distance: 9.07 km (5.6 mi)
Moving time: 1:57:51
Average moving speed: 4.62 km/h (2.9 mi/h)
Последно промяна от darkman на Вто Апр 17, 2012 22:51, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от RIMOHIT »

Попаднал си в "червеева дупка" . За това ти е загубил сигнала ГПС то :P
Щом е имало емоции значи кефа е бил голям. А и в такива моменти е готино , как на човек всичко му се избистря в главата...
hobie revolution 13
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от at.angelov »

Като гледам разстоянието което си изминал определено много бързо си гребал , ние есента разстоянието от острова до половината на твоето разстояние (втечалото студенец) го минахме за около час и половина без никакъв вятър по тъмно че нещо не си бяхме разпределили правилно времето за прибиране. А на костурите още им е рано , според мен на Батак е трябвало да ги търсиш на плиткото в района на Цигов Чарк и около втечалата....... :fish3: Важното е че си намокрил лодката и си направил приятна разходка , след забраната повече :)
Malibu Kayaks X-13
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от shaman »

darkman написа: Total distance: 9.07 km (5.6 mi)
Moving time: 1:57:51
Average moving speed: 4.62 km/h (2.9 mi/h)
Мали...
9 км със средна скорост 4.62 км/час срещу вятъра си е постижение :)

Иначе каячето си е стабилно и дори във вълни стои добре.. На морето преди година направих опит да се обърна на прибоя като застанах напреко на вълните до брега... доста трудно беше да се обърне ;)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от RIMOHIT »

Не си случил на прибой :lol:
hobie revolution 13
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от bibobibob »

Супер си е емоционално да си посредата на водоема и да духа срещу теб!Стана ми интересно обаче как си се прибрал?! :lol:
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от stbeer68 »

Отговора на въпроса е в разказа
bibobibob написа:.......................................Стана ми интересно обаче как си се прибрал?! :lol:
darkman написа: ..................................Тогава реши да оставя въдиците и да се отдам на туризъм, бях преценил че растоянието по вода до Цигов Чарк е около 6-7 киломентра и понеже времето беше доста спокойно реших да тръгна натам с каяка, а колегите с който бях да ме чакат там с колата. Последва разтоварване на рибарските тъкими и потегляне в посока острова......................................
Hobie Mirage Outback
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от bibobibob »

:oops: ...ЯЯЯсно! То заа това колегата не се е отказаал да гребе напред! :lol: :lol:
Hobie Mirage Adventure Island
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от anastas_peykov »

Виж кво "darkman" , свиквай :)
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от shaman »

darkman написа:Започнах да греба много по-енергино, но ми се струваше, че се движех доста бавно.

Апропо.. И на мен винаги когато съм сам ми се струва, че се движа бавно.. Не знам и поради каква причина когато съм сам разстоянията изглеждат по-големи ;)
--------------
http://www.starividri.org
darkman
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 12:48

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от darkman »

Ами немисля че е защото съм сам, аз съпоставям скоростта с тази с която се движех докато го нямаше вятъра. Сега си мисля да се опитам да анализирам лога от телефона дали няма да мога да извеля скоростта по етапи.
darkman
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 12:48

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от darkman »

В неделя понеже не бях разбрал, че колегите ще се събират на Кричим пак си обикалях Родопите сам. Дестинацията беше Широка Поляна, времето беше идеално, според GPS-а съм изминал около 17-19 километра.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аз ли съм пропуснал или никъде във форума не е споменавано за сбирката на Кричим?
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Взех та Ева, взех та...

Мнение от spzo »

Не си пропуснал колега не беше организирана от нас,а от нашия приятел Баш Майстора
Но това е само началото :) следи тук или във Фейсбук страницата на Sp Kayaks.Малко се затопли и гледам форума се размърда.
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”