Каяк туризъм

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Каяк туризъм

Мнение от anastas_peykov »

Изкарали сте късмет че не са ви изяли.
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каяк туризъм

Мнение от gogo26 »

Хм,много интересно....рая от туристическите брошурки,май не е точно рай :)
Много е интересно.
Благодаря за споделянето :tup:
Hobie Mirage Outback
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяк туризъм

Мнение от RIMOHIT »

Страшен пътепис... и аз мерси!!!
hobie revolution 13
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Каяк туризъм

Мнение от bibobibob »

Интересно четиво!Пак доста време сте изкарали там, но явно с мизерията няма свикване.Тук май си е най добре . :D
Hobie Mirage Adventure Island
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Каяк туризъм

Мнение от kayak-house »

:D Нещо подобно изживях и аз в Доминиканската република... и аз така тръгнах по
информация от брошури и се оказа ,че това е само в затворените комплекси.Извън тях е
глад и разкошна мизерия с голяма нотка расова дискриминация от чернокожите към бели :shock: .
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Andro
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 16:15
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Каяк туризъм

Мнение от Andro »

рая от туристическите брошурки,май не е точно рай
Като цяло в брошурките с които зарибяват туристите не лъжат относно местата които рекламират. Тънкия момент е, че спестяват важната информация относно това, че като излезеш от местата които рекламират и които аз наричам "резервати за бели маймуни", попадаш в .... една необятна територия силно наподобяваща квартал "Максуда" във Варна или подобни цигански гета в другите ни градове.
Тук зимата лекува някак си подобни места. В тропиците обаче, мръсотията съчетана с вечно високите температури и влажност прави обстановката трудно поносима дори за дишане.
Най-грубо около 1-5% от територията на БГ мога да определя като гета и гадни места.
Останалото си е малко или повече добро, много-добро или райско.
Сега си представете, че отивате на места хвалени от туристическите брошурки като райски, но те са само около 1% от територията на съответната страна, а останалите 99% са същата мизерия като в нашите цигански гета.
Дълго затворен в златна клетка /територия, ресорт/ не може да се изкара.
явно с мизерията няма свикване.Тук май си е най добре . :D
И аз съм на мнение, че БГ-то си е супер.
Трябваше обаче да отидем на майната си за да оценим както трябва райските неща които ни заобикалят в собствената ни страна.
kayak - Kalao /BIC Sport /
http://kayamping.blogspot.com/
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Каяк туризъм

Мнение от stih »

Позволявам си да цитирам авторите на този прекрасен пътепис /БЛАГОДАРЯ!/, в който на финала се отбелязва: "НАШАТА БЪЛГАРИЯ РЕАЛНО Е ПО-ГОЛАМ РАЙ.

Да точно така. Ценните и хубави неща в родината ни са поне 3 пъти повече от хубавите неща в този тропически оазис. Трябваше обаче да пропътуваме над 11 000 километра за да дойдем тук, да сравним и да оценим това което имаме в България.

Ние двамата винаги сме ценели България и нещата които тя ни предоставя като природни дадености и не само.

Тук обаче разбрахме, че България заслужава да бъде още по-ценена.

Дано повече хора осъзнаят какво имаме, да му се радват и да го пазят!"
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Каяк туризъм

Мнение от бай сом »

Andro написа:Виж първия линк отдолу - спускане по Dordogne river. Тази река е южно от Лоара. Може да ти е полезно инфото.
http://www.expemag.com/voyage/viewtopic.php?id=2747
В същия сайт има и раздел "Дестинации" Не съм ги ровил всичките, но може да изровиш нещо.
http://www.expemag.com/voyage/viewforum.php?id=4
Успех в търсенето на инфо.
Аз също гледам и планирам каяк туризъм в по-далечни дестинации и обмислям покупката на преносим каяк. Колебая се между фолдинг и надувен. Първите са тежички и най-вероятно ще е надуваем. Проблема ми е, че се колебая между 5 варианта, а никога не съм карал такова чудо.
Аз карам надувно - BIC Nomad HP3 (по принцип е триместно, товароносимост 280 кг), има и едноместно. Събира се в 2 големи сака и не е много леко. Едноместното е по-леко. Държи се мног прилично и в тихо време поддър 5 кмжам над/ч дълго време (повече от час). Много е стабилен, но е по-чувствителен на вятър, но не е голяма драма - понася до 30 км/ч вятър, макар, че е много тегаво). Ако те интересуват повече подробности, пиши. Ето и линк за видео, как се возим със сина ми: http://www.youtube.com/watch?v=XWiZaOsgnvs" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Каяк туризъм

Мнение от stih »

Не съм сигурен дали тук е мястото, но ми е интересно да споделите мнение за този каяк http://www.canoekayak.com/photos/aleksa ... a6839b87dd
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Каяк туризъм

Мнение от DOCTORA »

stih написа:Не съм сигурен дали тук е мястото, но ми е интересно да споделите мнение за този каяк http://www.canoekayak.com/photos/aleksa ... a6839b87dd


Според мен този каяк има повече оръдия!


Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”