Излети с Prowler Elite 4.5

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от Kentavar »

Привет на всички. Чудех се как да кръстя темата. Още не съм пълноправен бъкар така, че това ми дойде на акъла. Надявам се темата да има много продължения. Сега Доспат. По късно Дунав, Черно море, Искър ......... :roll: Какво да кажа за Родопа планина. Невероятна красота, чист въздух до синьо от кислорода, прохлада, мили хора, много билки, цветя, разнообразие от гъби, в гората: боровинки, малини и ягоди, диви животни.... Един живот не стига да се опише красотата на тази планина. Както и на всички останали планини в пракрасната ни Татковина. Имаме невероятна, уникална, божественна природа, която Бог ни е дал и е огромен жест на милост да живееме в тази страна. Мислите които искам да претворя в думи са жалко подобие на това което е в действителност. Няма да мога да напиша това това което видях с душата си, почувствах с цялото си съзнание: докосване, обоняние и осезание. Все пак да кажа нещо за тазгодишната ни почивка. Отидохме ден по рано с идеята да посетиме гайдарският фестивал в Гела. Но... Малкият дигна 39 градуса, цяла нощ с кърпи с оцет и вода, препредавахме си грижите с майка му....А той милият като войник: стани за антибиотика - става, дай краче за студен чорап - "после ще ме завиете ли малко, че ми е студенко".......23 - 09 на другата сутрин..заспа за малко. Свързахме се с местният лекар ( Сърница ). В 11 бяхме при него ... и чухме сташната диагноза - "двустранна бронхо пневмония"... Направление за хоспитализация... Заедно с всичкият багаж, с каяка от горе, газ към Велинград. Този толкова обичан от всички ни маршрут, този път ни се стори безкрайно дълъг... В "Бърза помощ" ни казаха идете отсреща. Оказа се, че е частна клиника.. Няма проблем. Температура 38, слушалки - пулс 100 ( моят ), амиииииииии нищо му няма на детето.....От ухото било...... Разревах се. Малко на ум, за да не.......както и да е. Пийна лекарство, спадна огъня, хапна след глад близо 24 часа, заваля дъжд... Прибрахме се. Пренесохме багажа. Запалих цигара и загледах язовира. Вече по спокоен реших да вляза. Язовира ме теглеше като магнит. Лека омара след дъжда. Водата стъкло. Само лек бриз къдреше водата.......Малко ме беше страх. За първи път ме очакваше толкова много вода................ Потърсих място, свалихме го с щерката, сложих му колелата и хайде надолу... Гората окупирана, та се наложи да го пуснем в скалите между дърветата... Е, стига съм дърдорил, че ви писна... Ето малко снимки...

Язовирът...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей там почивахме...

Изображение

Още снимки...

Островите...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко каяк за цвят...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко вътрешен план...

Изображение

Време за почивка на човек и "машина" ...


Изображение

Изображение

Единственната риба на тролинг. Пъстървите по информация от д–р Флекс ( на когото много благодаря за всичко и се извинявам за дългото отлагане на срещата ни ), рибите са на много дълбоко 6 - 8 - 10 метра. А за такива дълбочини не бях готов. Ходих до Сърница за утежнения и тъкмо си направих приспособленията и времето се скапа. Духна от към Доспат и се появиха зайчета... Вятъра скапа всичкото ми желание за прекомерна храброст...Та да продължа. Извинете... :oops:

Изображение

Малко красоти от брегът. Гората...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цветя...

Изображение

Изображение

... и тръни...


Изображение

... на тръна пърхато...

Изображение

Водопатче...

Изображение

Понита...

Изображение

Къща в гората...

Изображение

Сладки неща...

Изображение

Сладко вече оздравяло дете държи сладки неща, едното от което гигант...

Изображение

Още такива неща...

Изображение

Гъбки... някои от тях ги опитахме...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Скапа се времето на третият ден. Избягах от идващият дъжд и отидох на реката. е там дъждът също ме настигна но направих невероятен риболов. Рибата полудя. Четири балканки малко над нормата, костур около 18 сантиметра, кефал към 35 сантиметра и една балканка запали аванса, влезе в клоните на едно паднало дърво и изправи куката... А многото празни удъри не ги броя. След това замъти ужасно... и вече нищо не беше същото... С Док се срещнахме на реката преди заминаване... в една мъгла, не е истина..... Слабо. Пак си хванах уклей на блесна...Маломерки... Това беше. Трябваше да се стягаме за връщане. А понеже си тръгвахме, времето се усмихна и вятъра стихна...

Аааааа, реката...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колата е готова за обратният път, но аз не съм. Цяла година ще жадувам да съм там...

Изображение

Къщата ни обърна гръб ядосана, че толкова бързо си тръгваме... а тъкмо свикнахме...

Изображение

А язовирът ни изпрати с усмивка и пожелание, пак да се върнеме...

Изображение

Изображение

Е, свърши и тръгнахме. Спряхме на Широка поляна, но понеже всички останали се разболяха, остана време само за няколко снимки...

Изображение

Ааааааааа, само една съм качил. Сори. Ами това беше. Дано да ви е харесало.


п.п. Ей Тишо, сега е 24 часа. Почнах в 7.30.... Дължиш ми 2 литра Загорка и един пакет салфетки... :cry:
Последно промяна от Kentavar на Вто Авг 24, 2010 23:51, променено общо 1 път.
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Mерси :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Кви са тези кубинки в каяка :idea:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Кви, не ми остана време да си купя каквото и да е. Поне ги бях имрегнирал богато с течен парафин...Не ме питай как с треперещи от бързане ръце си връзвах на място връзките за кепа, въдицата...Още не беше засъхнало лепилото...А преди да тръгна, за малко не успях да си изпиша племенника от родилното.... :cry: С болно дете... :cry: Шашанах се от тичане. Ма мърфи не спи, неговата кожа..... :evil: Абе супер беше... Ма за кратко. Бих живял там. 3000 години начи. Ма толкова е станала мизерията не е истина моми и момци... :evil:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Ех че кефф. Ама това с кубинките и мен ме озадачи. Вярно че там е малко бахър по това време, ама с джапанки или в краен случай с неопренови чорапи и джапанки си е идеално. Зайчетата хич да не те плашат, с тази лодка овчици трябва да има за да се стреснеш. То по-скоро вятъра е проблематичен, защото ич не може да се гребе като хората. И междудругото тролинга от каяк има смисъл само помеждудругото - ако отиваш на дадено място, може да пуснеш някакъв воблер след себе си, но целенасоченият риболов с воденето на примамки от ръка поне за мен е в пъти по-резултатен. Още си малко шашнат от лодката май, но може би си забелязал прекрасният факт че можеш да доближиш трофейни риби на такова разстояние че да ги цапнеш по носа с греблото, преди те да се стреснат. Както и спокойно минаваш между всякакви клонаци, през проточета по плитки от педя. Да вземем да направим един Дунав заедно другият месец, да побменим малко опит па и току виж да ни повлачи някой друг хубав рибок из Реката :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Страхотни снимки! Поздравления!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от RIMOHIT »

Kentavar написа:п.п. Ей Тишо, сега е 24 часа. Почнах в 7.30.... Дължиш ми 2 литра Загорка и един пакет салфетки... :cry:
От де да търся салфетки ся...пък и по върви със скаридки :P
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Не остана много време да пиша снощи. Има още много снимки, но е много тегаво обработването... Какато и да е. Абе хладно си е да си няколко часа във водата, особенно ако духа. А се случваше вятъра да ме блъска от две страни...Лошо не ми ставаше като бях на дрейф за смяна на примамката. Докато гребеш при такива разпръснати вълни, няма проблем, ма като спреш не можеш разбра на къде се въртиш... Осъзнах, че при обирането на дълбокогазещите воблери, каяка се завърта с носа по посока на воблера. 230 см гребло идва една идея по дълго за гребане в "състезателно" темпо. Но за лежерно гребане с присвити в колената крака е екстра. На третият ден му навъртях повече от 20 километра. Честно казано не се уморих. След два дни усетих само лека слабост в рамената... Като се приближавах близо до брега се появяваше малко стряскаща гледка по водата... Бели корони на отдавна потънали борове... В този момент си направих асоциация с "Властелина на пръстените", с мъртвите войни в блатото... :shock: Много съжалявам, че нямам по хубав фотоапарат. Щеше да има страхотни снимки. А за троленето...Сигурен съм, че ще има ефект. Но като нямам сонар или поне GPS за да видя с каква скорост се движа... Костура го хванах на тролинг и то стана по много интересен начин. Една лодка ми се сурна покрай десният борд и аз завих за да прегазя вълната на косо... В момента в който пак тръгнах аванса скръцна и бодльо беше там... Ма тъкмо го бях приготвил за снимка и тоя дивак рипна и забоде куките във връзките на обувката....Красота. А като минавах покрай островите, спрях да греба и продължих по инерция... Гледай с цайсите във водата ииииииии.... един гол питомец мина покрай мен без да ме отрази като човек... Не се изплаши въобще.... :shock: Всички рибки си плуват обратно, без изключение. За 5 часа гребане излизах само по веднъж за една вода в храстите и малко да разкърша кръстачката. Проблема е, че ми се схваща задника. А седалката не е лоша, но явно ще трябва да се търси нещо друго или да се подложи нещо по меко. Но му намерих цаката. Или сгъвам краката в колената, или ги изпъвам максимално или пък се набирам на ръце опряни в бордовете на каяка... Каяка е много бърз. Точно колко като скорост за сега не мога да кажа, но ми се случи да ме удари силен вятър на пориви и от две страни на средата на язовира, което ме стресна разбира се... Под мен 15 метра вода, а аз сам в средата на около 2 километра от брега. Рекох си - я да изляза по към края, че така или иначе се уморих от близо 5 часовото гребане... Нямам часовник но според мен 1 - 2 километра ги взех за 10 - 15 минути максимум. Натиснах яко на гребане за да видя дали ще издържа на максимално натоварване... Издържах, ма си е хамалогия. Мога да кажа, че си трябват тапи за под седалката, че колкото и да не е се мокриш, трябва ми нещо за да ми държи краката сухи, както от влизащата вода през отворите, така и при слизане на брега...Каяка трябва да е малко повече натоварен... Кеф е да се обикаля с каяк. Толкова много неща остават скрити, когато си на брега. Дава ти много възможности: красота, релакс, фитнес, фотография. Лошото в региона е, че след като оправиха пътя, много народ идва. А с него и селенията и простотията. Навсякъде е мръсно и оакано. Хубави поточета, но бъкани с боклуци. Правят си биваци за уикенда, после зарязват всичко в гората. То не бяха гърмежи, фоиерверки, рогове, надути музики до дупка, все едно няма да ги забележи човек.... :evil: А народ много. Южният бряг беше окупиран от - до... Вечер като превали слънцето всичко почва да мирише на скара и печени чушки... Чак в средата на язовира се усещаше тази миризма. А брега се забулва от димът от запалените лагерни огньове. А в гората хлад, тишина и много красота...Ма и там простотия. Комерсиалните гъбари, като отмятат мъха за да търсят манатарки, вместо да го връщат обратно за да не съхне, те го оставят отметнат. Това в цели поляни, ровено все едно глигани са минали.... :evil: За реката, риба има, но е в пъти по малко в сравнение с миналата година. Казаха, че "рибари" прибирали и маломерките... :evil: Утъпкано покрай брега, ужас...За язовира, рибата също е много по малко. Преди две или три години на блесничка в заливите около базата се хващах доволно костурчета и кефалчета от брега.... А сега имах един удър и то от слънчак... :shock: Абе крива работа... Един чичо ми показа мрежарите от към Сърница. С какво влизат и къде влизат. Няма ли кой да ги барне най накрая... :evil: Аптеката в Сърница е заредена перфектно. Не вярвайте на местният доктор... :evil: Един банкомат работеше. Магазините са заредени също добре. Хората са добри и отзивчиви. Имотите са страшно поскъпнали. Ако източат язовира заради Цанков камък, гледката ще е жалка. Въпреки, че до някъде ще е добре. Да изсъхнат гадните "нитратни" водорасли....Като ще намалее и слънчака. Който е мнооооооооооооооого. Благодаря на д-р Флекс за инфото и напътствията, както на всички ви за съветите...Почивката беше кратка. Вече забравих, че съм бил там. Вчера докато качвах снимките, се върнах за малко там. После не можах да заспя...Е, това е от мен...Живи и здрави.

п.п. В събота съм на Дунав река голяма... Дано става за гребане... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Тая година е такава , малко сбъркана. Ти ела да видиш по морето рибата как мре от топлата вода. Днеска ходих сутринта да се изкъпя на плажа и имаше толкова пируващи гларуси в морето все едно гледаш филма "Птиците"
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Браво за излета и репортажа!
От какъв зор реши че греблото за този нискостоящ тесен каяк трябва да е 230см? 220 е идеално за Елита!
Вземи си плуваща котва парашут. Направи си котвена лебедка за закотвяне, връзване за клони и плуващата котва.
Ако взимаш ФФ вземи си ХаминБърд защото имаш фабричен отвор за сондата.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Пропуснал съм една снимка... Това се случи последният ден, преди да си тръгнеме... За довиждане.

Изображение

Защо 230 ли! По препоръка на вносителя на каяка... Зная, че може да е малко дълго. Но нямаше как да пробвам 220 см. Нямаха от този модел 220. Мога да ги попитам дали е дошъл по къс и да го сменя. Това гребло е без драскотина. Ще си поръчам FFR kit - а, за до година. Оглеждам се за подходящ по джоба сонар. Ще сложа и котва. Парашута е замислен като идея. Но всички тези неща ще са за до година, живи и здрави. :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Мнение от баш майстора »

мнооого добре... доволен съм! :)
немаше да е лошо да се сложи и некоя снимка с риба (се пак тва е рибарски форум а не клуб мечо туриста) ама то при абните е така :lol:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Е ти бре. Кво да правя като се скапа времето. Докато се ориентирам и си ..... Почна да гърми и трещи и така 3 дена... Я влез ти с тоя гръмоотвод и около теб да е само вода... Пъстръмките не съм ги снимал, защото биваха пускани незабавно. Кефал не ям, а костъра в реката беше само един.... :oops: Другият месец ще им се реванширам на рибите в язовира... :twisted:

Изображение
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Дунав 28.08.2010 г.

Сагата продължава.... Края на август месец е. Жегата щеше да е "непоносима". Калта щеше да е в изобилие. Комарите също. Нивото е високо над 300 мм, както бе през цялата година. Цял месец гледам прогнозата за нивото. Не знаех дали ще мога да доближа водата за да пусна каяка, без да се овъргаляме като прасета. Предишната вечер трескаво потготвях такъмите. Чудех се какво да си взема, но все пак практичността надделя и взех само проверени примамки. Времето ми беше много ограничено, само няколко часа. Наше село имаше събор и трябваше да се яде агне, да се пие люта ракия, да се посрещат и изпращат гости, а жегата се очакваше да е адска, както и стана............. Нашите ни посрещнаха на масата. А тя по стар Северняшки обичай бе цялата отрупана с красоти. Няма къде ръцете да си сложиш, само вкусотий и напитки. Хапнахме, пийнахме ..... и си легнах последен. Въпреки голямата умора, не ми се спеше, но трябваше да дремна ..... на любимото си легло, носещо ми толкова много спомени от детството и юношеството....... Цяла нощ се въртях, от предстоящата среща с голямата Река... Не знаех какво да очаквам. Все пак бях гребал само в стояща вода. Как щяхме да се справиме с течението, вълните от танкерите, там ли щяха да са мрежите на браковците, как щеше да реагира рибата...Станах рано, по тъмно... Лястовиците пееха своята песен, която ме зареди с енергия... Последни приготовления, бързо хапване, кафенце, Sleeping Sun / Nightwish и газ ... към неизвестността. Пристигам. Пътят проходим, Реката високааааааааа. Кал колкото си искаш. Дълго обикалях по край брега да търся подходящо място за пускане на вода. Но не би.... Вече се бях отчаял... Мръднах на горе и чудо... "твърда" земя... За мой невероятен късмет, срещнах познат на Фори, който ми помогна да го сваля и кача след това. Боби от Мизия. Жив и здрав да е. Човека правеше прощапулник в спининга с на Фори такъмите. Е, справи се повече от добре. Беше си хванал няколко щуклета. Та, човека ми помогна да го сваля, поговорихме си и аз влязох. Малко плахо в началото, но набрахме смелост и минах 10 - ина километра. Вярно близо до брега, но нямаше какво да правя по средата на реката. Все пак целта на излета бе риболов....Хайде да не ви мъча повече. Снимките не са много. Рибите още по малко. Хванах няколко щуклета и едно расперче. Имах доста изпуснати риби. Лошото бе, че нямам котва и течението ме влачеше със страшна сила. На две обирания с блесната, трябваше да греба 30 - 40 метра. А по течението не успявах да се задържа дълго в зоните с активните риби. А имаше гиганти ви казвам. Видях подгонване на щуки и распери със зашеметяващи размери... Е тва е....

Изгревът...

Изображение

Луната...

Изображение

Калта...

Изображение

Каяка в очакване...Начало...

Изображение

Краят...

Изображение

Реката...


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибката...Щуклейка около 40 сантиметра. Другите няколко не ги снимах а директно ги пусках обратно, расперчето около 35 сантиметра и него бързо обратно... :oops:

Изображение

Новото гребло... Благодарности за разбирането на момчетата от "Воден хоризонт"...

Изображение

А ето тук се срещат в тиха прегръдка Любимата ми и голямата Река. Красотата е невероятна...Когато нивото е ниско, от тази позиция правя снимки нагазил в реката...

Изображение

Е, това беше. Малко, скромно, но от сърце, за вас... Скоро живи и здрави пак ще сме на Реката, но вече по смели и подготвени.....Очаквайте продължение. Следва морето...
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Много хубав репортаж. А и щукленцето което си хванал си е една доста прилична рибка. За теб може би е малко, но аз с гордост бих се снимал до подобна рибка. Хареса ми греблото. Каква марка е? И как реши да е 220 см? Повечето от нас са с по-дълги гребла. Иначе е новозеландско а там се правят Carlisle, но не ми прилича на техен модел, виждал съм ги всичките при Иван от Поморие.
Котвената система е много необходима, и аз си мислех, че мога да мина без нея, т.е. за морето да използвам само плаваща котва, но не става. Дано намериш яхтен магазин, откъдето да си закупиш нужното оборудване, в моя случай поръчахме през куката (hook1) нужните нещица и всичко останало което ми трябваше по каяка и няма в БГ.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”