Каяк с педали Hobie.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
stefan_ss

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от stefan_ss »

А на зад как се дава с тези плавници ?!? Аз не ловя на тролинг,а с муха - лодката трябва да ми е изключително маневрена,особено когато духа вятър ! Проблема не ми е в това,да са ми свободни ръцете - а с това,че трябва правилно да се позиционирам ! За местата,на които ходя,и риболова,който практикувам,едва ли има нещо по-удобно от Сиерката(лично мнение) - но,имам огормно желание да направя едно кръгче с такава лодка с педали !
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от DaDa »

Гледай този и много други клипове :

http://www.youtube.com/watch?v=HYrvP65gImg" onclick="window.open(this.href);return false;
За пробата - на каяк събора...или във Варна. В Пещера все още няма собственик на Hobie.
П.П.Заден ход няма, но не ти и трябва за тази лодка...няма нужда. Въртиш я с руля/а (не зная как е правилно да се напише) :lol:
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
stefan_ss

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от stefan_ss »

Добре е,че ми казваш от кое имам нужда,и от кое - не ! Иначе,относно лодката с педали,имам още един въпрос - как се спира с тази лодка ?!? С греблата спирам моментално - предполагам,че и с тази лодка така се спира ! Назад даваш пак с греблото ! Правиш маневри - пак с греблото ! За какво тогава са ми тези педали ?!?
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от DaDa »

За красота. :D
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
stefan_ss

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от stefan_ss »

...Пляс,пляс - педалите,пляс,пляс педалите - Водно колело... Таз' лодка на такова нещо ми 'мяса ! Дори,един,преди няколко поста - кит щял да вади с нея - ох,мамооо....
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от JohnnyBravo »

Типична Българска черта - да хейтваш неща, до които не си се докосвал. С педали можеш да развиеш доста по-високи скорости от колкото с гребла. Тук изключвам единствено каяците на Epic от група Surf Ski., но те не са подходящи за риболов. В момента правя преходи от 25-30 километра и НЕ се чувствам като пребит след риболов. За маневреност също показателите са в пъти по-добри, можеш да се завъртиш на място като танк. Колкото за големите риби, виж след 6-та минута на този клип с каква лекота се вкарва голяма риба в каяка:
От май месец съм с Hobie Adwenture Island и до момента не съм ползвал греблото, което имам. То по-скоро служи като резервната гума на колата, ако случайно откажат едновременно педалите, платното и руля, което мисля, че е малко вероятно да се случи в един излет ;)
Още ~600 години пр. Хр. Езоп е написал една басня за Лисицата и Гроздето...
Изображение

edit: Ето един от въпросните ~25 км преходи, придружен с видео материал.
Изображение
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от anastas_peykov »

Една лодка с двигателче и няма да усещаш абсолютно никаква умора. Иначе тия китчета на хоби не са лоши ама имат един съществен недостатък че са много скъпи.
stefan_ss

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от stefan_ss »

Не хейтвам - просто се чудя,кое може да ме накара да дам 4к за такава лодка ?!? А относно лисицата и гроздето - НИКОЯ лисица на света не яде грозде - дори насила да и напъхаш гроздето в устата !!!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от shaman »

stefan_ss написа: А относно лисицата и гроздето - НИКОЯ лисица на света не яде грозде - дори насила да и напъхаш гроздето в устата !!!

;) Малко да разведря обстановката !

http://w.bglov.com/page/Lisici-izyagdat ... avstralya/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ecolozi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;фауна/бозайници/25-vulpes-vulpes

и от друго място:
Този вид лисица се храни с насекоми и плодове и най-много обича дини, пъпеши и грозде. Този род лисица е била изключително страшна за хората, които са се изхранвали с отглеждане на грозде и винарство. Поради една проста причина. Има години, в които популацията на малките лисици е неконтролируема. Второ, тя яде грозде. Трето, малките на този вид лисица, понеже не могат да достигнат натегналите гроздове, прегризват лозата в основата й. Заради един или два грозда те съсипват цяла една лоза, която е гледана години наред.
И едно видео:
Иначе по темата - всеки каяк си има предназначение и хора, които го ползват... Всеки търси нещо, което да му е удобно (удобно е понятие различно за различните хора) ;)
--------------
http://www.starividri.org
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от anastas_peykov »

Тая система с плавниците на хоби има ли някаква система за защита ако ги праснеш отдолу докато си караш?
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от spzo »

Здравейте ,
Имам питане към колегата stefan_ss.Доколкото разбирам ловиш само на муха и ако е така значи разбираш от риболова с муха от каяк,Та въпроса ми е как замяташ от каяка ти напред или в страни?
Благодаря предварително за отговора.
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от RIMOHIT »

Питай Боби.Той като го размята оня ми ти шнур в радиус 50 м на всички им събаря шапките . Като звероукротител в цирк е . И назад мята и в страни и посока сменя. ... истинска нинджа :shock:
hobie revolution 13
stefan_ss

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от stefan_ss »

spzo написа:Здравейте ,
Имам питане към колегата stefan_ss.Доколкото разбирам ловиш само на муха и ако е така значи разбираш от риболова с муха от каяк,Та въпроса ми е как замяташ от каяка ти напред или в страни?
Благодаря предварително за отговора.
По принцип,при замятането с шнур,накъдето ти сочи върха на пръчката,натам отива шнура(и съответно мухата) ! Внимателно,без шум и пляскания по водата,позиционирам лодката,като насочвам носа на лодката да сочи към мястото на което смятам да замятам ! За мен лично,много е важно лодката да е неподвижна,когато замятам ! Не обичам да съм твърде близко до мястото,както и твърде далеч - 6-10 метра е оптимално за мен ! Всичко това го постигам с греблото - за това и питах какви са възможностите на лодката с педали от към маневреност ! Също,обичам местата на който ловя,да са ми от лявата страна на лодката,понеже държа пръчката с дясната си ръка ! Ако има вятър,работата с греблото се увеличава ! Не замятам много пъти на едно място - 5-6 пъти,и след това се местя на ново място,като всичко се повтаря отначало ! Греблото го поставям пред мен,напречно на лодката(Сиерката е задигната отпред,и е много удобна за тази цел),и така винаги ми е под ръка ! Пръчката я поставям до мен(или понякога и в скута ми),сочейки назад(не използвам никакви стойки,и т.н.) ! Шнура не го прибирам - обикновено стой в краката ми,свободно изнизан !Два-три метра от шнура са във водата ! Каяка е една изключително удобна лодка за риболов с муха,като до сега съм ползвал проходилка(два модела),гумени лодки,не знам какви си лодки,водно колело - няма по-бърза,маневрена и тиха лодка като него(да не споменавам и другите му предимства) !
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от DaDa »

anastas_peykov написа:Тая система с плавниците на хоби има ли някаква система за защита ако ги праснеш отдолу докато си караш?
Като видиш, че наближаваш плитчина разминаваш педалите и двата плавника залепват за "корема" на каяка.

П.П. Поздрави на "shaman"-a за разведряването на темата наистина не очаквах, че лисиците си хапват грозде.
Последно промяна от DaDa на Пон Сеп 03, 2012 20:25, променено общо 1 път.
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от georgiev-cc »

А ако не видиш,какво става.Бела ли?
RTM TEMPO Angler
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”