Каякарски морски курс

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Каякарски морски курс

Мнение от jazzmena »

Поста ми е малко рекламен, но се надявам да не ви досадя и все пак някой да го заинтересува. Ако съм нарушил някое правило, изтрийте поста ми. Аз лично не съм пряко ангажиран в това мероприятие.

Мой приятел организира в Гърция 24-27 Май курс по каране на морски каяк. Вие сте печени пичове, много от вас карат предимно в морето, но даже и така винаги има какво ново да научиш, пък и целта и двояка - и да видиш нов район и да срещнеш нови хора.
Мястото: http://maps.google.com/maps?q=40.220896 ... 1&t=h&z=14" onclick="window.open(this.href);return false;

На един остров - Nisida Diaporos. Колите се оставят на сушата и от там с лодките до мястото на лагера. С яхтата ще се закара багажа, като тя ще е кораб-майка. Бях там тия дни и мога да кажа, че е много красиво. Има къде да се обикаля, има и какво да се хване като рибка (ако можеш) 8)

Ще бъдат докарани от България каяци с жилетки, гребла и каквото трябва за тези, които си нямат. Всеки си се придвижва сам и си осигурява бивакуването на открито за времето на престоя.
Ето го кораба-майка:
Изображение
Те го района:
Изображение
Изображение
Ей ма и мен курдисан в лодката
Изображение
Те го и Боби в неговата фешън лодка
Изображение
А това е в заливчето, където ще е събитието:
Изображение


Таксата за участие е 50 лв на ден. Ако сте си с ваше оборудване - 20 лв на ден.
За контакти: +359 897 907 136 или поща info@tryalloutdoor.co.uk
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Каякарски морски курс

Мнение от antoanBS »

Супер а от къде се тръгва тези 20 лв такса за курса ли са ние като стари морски вълци можеши за риболова само да се разходим и трябват ли риболовни билети
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски морски курс

Мнение от jazzmena »

Здрасти,

Сложена е обява и на сайта:
http://tryalloutdoor.co.uk/index.php?lang=bg" onclick="window.open(this.href);return false;

За точната организация питайте на мейла или телефоните.

За риболова в Гърция..... ако се лови от брега не е нужно разрешително. Ако е от лодка (включително и от каяк), трябва разрешително - вади се от службите за брегова охрана.
Ето малко повече инфо.

За рибите в района...... дребни предимно.... или аз поне не можах да видя къде са по-големите.
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Каякарски морски курс

Мнение от Fitibaldi »

така...
всичко е много добре за мен поряди няколко причини:
1) в този период планирам да съм в гърция
2) запалил съм се по каяка максимално
3) много искам да се запозная с потенциални каяк рибари в този район, с които потенциално да си ловим риба за в бъдеще.

обаче имам едно но... моята "база" се намира точно на 124 км от това място.
1) можете ли да ми кажете дали е окончателно там и дали няма вероятност да има събиране на полуостров Атон?
2) има ли как да се включа един ден в мероприятието като казвам, че единствената ми екипировка за подобен род занимания са въдиците и такъмите?
3) какво мога да направя примерно за 25 или 26 май за да дойда на това мероприятие? кораба майка ще ходи ли всеки ден до брега? на кого мога да се обадя и т.н.?

П.П. сега пийнах повечко розово вино и май утре ще се обадя след почистването на обявените телефони.
Teodor Ognianov
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”