Какви са правилата за риболов в Австрия ?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
borislav73
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 21:56
Риболов: от лодка

Какви са правилата за риболов в Австрия ?

Мнение от borislav73 »

Здравейте колеги ,
За голяма моя радост имах възможноста да си намеря законна работа в Австрия област Щирия град Леобен .
Моля ,ако някой от вас знае какви са изискванията за риболов и съответно цените ще съм много благодарен.Също дали има някакви ограничения и допълнителни разпоредби за риболов с каяк .
Заминавам на 22.09.2012г. и ще е много лошо ако немога да ловя от каяка .

Поздрави и пожелания за големи риби .
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Какви са правилата за риболов в Австрия ?

Мнение от kayak-house »

:D Kъсмет и на добърчас Боби... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Какви са правилата за риболов в Австрия ?

Мнение от anastas_peykov »

Преди няколко години бях чел една статия на един спинингист ходил да лови в австрия. Не си спомням вече къде го четах ама ми остана в главата че беше някаква цифра и че хванатата риба там не се връща.
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Re: Какви са правилата за риболов в Австрия ?

Мнение от Милен »

borislav73 написа:Здравейте колеги ,
За голяма моя радост имах възможноста да си намеря законна работа в Австрия област Щирия град Леобен .
Моля ,ако някой от вас знае какви са изискванията за риболов и съответно цените ще съм много благодарен.Също дали има някакви ограничения и допълнителни разпоредби за риболов с каяк .
Заминавам на 22.09.2012г. и ще е много лошо ако немога да ловя от каяка .

Поздрави и пожелания за големи риби .
Здравей колега,

Областта е страхотна! Ходил съм на риба по р. Мур и мога да ти кажа, че освен фантастични американки, балканки и липан в реката има и таймен! Реката е разделена на множество риболовни участъци, които се стопанисват от местни дружинки и навсякъде има различни условия и цени за риболов. Аз лових в участъка няколко села над Льобен, не мога да се сетя точно къде беше, защото имах Австриец гид, с който предишната вечер пресушихме хх литра Gösser. Taм условията бяха - изкуствени примамки само, куки без контри, максимум 1 риба задържаш с лимитирани размери /ако задържиш таймен, нямаш право да ловиш 1 година на реката/. Цената беше около 40 евро за ден. В риболовния дневник, в който записваш, какви риби си хванал през деня можеш да видиш какво са хванали хората преди теб, с този дневник... ех, Европа!

Питай местните и ако си фен на спининга и мухарката се движи нагоре по течението за най-интересните риби!

За каяк не мога да ти кажа, но ми направи впечатление, че долното течение на реката е с доста баражи, мини вецове и незнам как е с разрешението за каяк...

Наслука и да споделиш как върви риболова!
Поздрав!
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”