лепене полиетилен

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
dbc
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 12:15

лепене полиетилен

Мнение от dbc »

Здравейте, не можах да намеря тази вълнуваща ме в момента тема и ще се радвам да я разнищим. Полиетилена е материала от който са направени повечето sot каяци и е супер химически неутрален, което значи, че няма лепило, което да го залепи. Повечето съвети, които намерих изискват наличие на парче от същия материал и нагряване със съмнителни резултати, особено ако ви е за пръв път или не сте уцелили материала. Намерих това видео https://www.youtube.com/watch?v=h-9yhan ... ata_player" onclick="window.open(this.href);return false; но не мога да намеря лепилото в БГ. Освен това намерих едно сръбско лепило тигър или нещо такова и смятам да го пеобвам. Ако някой може да даде акъл ще съм благодарен.
Аватар
dbc
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 12:15

Re: лепене полиетилен

Мнение от dbc »

Тигрокол ПС А-1 е лепилото http://www.fhp.tigar.com/bg/proizvodib1 ... rimene='04'" onclick="window.open(this.href);return false;
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: лепене полиетилен

Мнение от anastas_peykov »

Някои стари лодки са направени от полиетилен който се заварява. Новите не са направени да се заваряват с цел да върви алъшвриша. Зависи къде и колко е пукната , може да се залепи , може и нещо с болчета да се измили, има много опции ако не искаш да я хвтрлиш.
Аватар
dbc
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 12:15

Re: лепене полиетилен

Мнение от dbc »

Мойто не е пукнатина, а нещо като прищипано. Все едно някой е стиснал с клещо и имам две микро дупчици. Даже според мен вода от там влиза на ден по лъжичка, ама все пак искам даго уплътня. BIC tobago е каяка. А как е станало един господ знае.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: лепене полиетилен

Мнение от anastas_peykov »

Лодките на БИГ са правени от композит. Той не се заваря или поне не пробвай. По скоро се лепи. Пробвай с някакъв силикон да ги запушиш ако са малки. Има един дето лепи на ПВЦ но не си спомням къв беше. От практикер го бях купил. Като залепне на пластмасата не може да го махнеш. Лодката като е херметична отгоре няма да потънеш. Аз съм се прибирал със ситонтоп разпран отдолу цяла педя.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: лепене полиетилен

Мнение от RIMOHIT »

Сефте чувам , че има такива дето не се заварят. Как така бе Наско. Дори и същия материал ако използваш ли не става ?
До сега Оушъните , Малибутата , РТМ мите , Че и турските се заваряват ама те не са композити ?
А инак две дупчици... пробвай да ги напълниш със силикон и свиркай
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: лепене полиетилен

Мнение от anastas_peykov »

Туй някакъв друг материал. Не съм се ровил в нета за това но на материал от броня на кола и малко на стъкломат прилича. Предполагам е някакъв композит многослоен , мешаравица между ПВЦ и стъкломат или нещо от сорта и май се лей като стъкломатови лодки с вакум. Ебеш ли му майката кво има вътре. Prijon PriLite сериите са от същия материал и се водят композитна серия от висок клас , демек еквивалент на стъкломата и карбона.
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: лепене полиетилен

Мнение от kayak-house »

:D Ако е така имам такъв комплект...на Олд Таун , използват го за канутата си. :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
dbc
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 12:15

Re: лепене полиетилен

Мнение от dbc »

Четох, че си било полиетилен, но излят по друга технология. Два листа полиетилен се формоват и от единия се прави горната част на каяка, а от другия долната и после се зашиват една за друга. Ще опитам да ги запълня с нещо. Най-вероятно силикон, че е най-лесно.
Мерси
pino
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 10:58
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: лепене полиетилен

Мнение от pino »

Защо не пробваш с топлина - пистолет за горещ въздух.Има такива, на които може да им се зададе точна температура.В практикер продават ПЕ на пръчки.Или ако си намериш поялник за СМД елементи - много прецизно се настройва температурата и въздушния поток , а и имат мн. малки дюзи.За ПЕ мисля беше добре 250 - 300 градуса.
Ocean Kayak Torque
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”