Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
stefan_ss

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от stefan_ss »

Можеше да ни спестите уроците по upload-ване на линкове,снимки и видео ! Както и да е ! Може ли някой да сподели впечатления за "закопчалките"(или там както се водят) на разглобяемите каяци - надежни ли са,хлопат ли във водата отделните части ?
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от КАЯ »

Петко, по твои думи такъв вид каяци при вас не са рядкост. Някой опитвал ли се е самостоятелна направа на такъв? Прегледал съм много материали за направа на такъв, но е друго ако някой го е правил да сподели мнение.
lubo777
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 0:26

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от lubo777 »

Страхотни сте! Благодаря за многото и ценни отговори на всички! :D

През последните няколко дни имах достъп до Интернет само през телефона ми, а там не си бях сейвнал потребителя и паролата за форума, така че не можах да отговарям в темата, но четях редовно ... и изпълнявах :fish3:

Вече съм горд корабособственик :D на сглобяем каяк модел RZ 85 от немския производител на сгъваеми канута и каяци Pouch от обявата която ми прати по-горе kap.nemo.

Пиша корабособственик, защото помня, че когато карах курса за капитани преди години ни учеха, че всичко се води кораб ... даже и малки или големи лодки, канута и каяци с по няколко десетки литра водоизместимост са кораби :o

Ето малко снимки каяка направени от мен вчера преди да го разглобим и да го прибера в багажника на колата:

Изображение

Изображение

Каяка е много запазен и според мен е в перфектно състояние, прегледах го подробно ...
Модела има възможност за монтиране на платно, но за съжаление човека от който го купувах нямаше платно. Каяка има две сглобяеми дървени гребла и рул с 2 педала за управление.
Тегло 29 кг.

Разглобен се събира в една раница и още един малко по-голям денк, като всичко се носи наведнъж от един човек без проблеми.
Изглежда даже невероятно лек при условие че цялата конструкция е от дърво и метал.

Възнамерявам през този уикенд всички дървени части да ги мина задължително с хубав лак, ще съм благодарен ако препоръчате някакъв конкретен модел лак, който да ползвам или просто да взема който и да е яхтен лак от магазина?
Последно промяна от lubo777 на Вто Мар 26, 2013 14:01, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от RIMOHIT »

Честито !
Прекрасен кораб . Да го ползваш със здраве.
hobie revolution 13
lubo777
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 0:26

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от lubo777 »

5rko100v написа:Аз съм ПЕТЪР от ВИДИН.А за това,че сте се ориентирали към сглобяем каяк-Ви поздравлявам/въпреки ,че това ,което виждам от клипчетата не е каяк,а КАНУ/!За вашите цели-това са каяците,но не са тия с двете дупки за влизане в каяка,а на вас Ви трябва каяк с ОТВОРЕН КОКПИТ-POUCH,KOLIBRI-IV,NEPTUN,KLEPPER,BAJADERKA -и т.н.!И оттук-нататък- Вие сте на ред!Питайте каквото Ви интересува.С удоволствие ще Ви отговоря на въпросите,които ще ми зададете.Поздрави!
Благодаря за отговора и възможността да задавам въпроси към опитен каякар на сгъваем каяк.
Молба:
1. Днес разказах на един приятел за каяка и се оказа, че това е и негова мечта от много, много време да има каяк и да го кара с кучетата му :) така че ако чуете в меката на сгъваемите каяци Видин да се продава някой такъв моля изпратете ми лично съобщение! :)
Въпрос:
1. Имам условия и инструменти и мисля, че без проблеми мога да направя такъв като моя каяк ... но малко се затруднявам с материята на самия каяк от какво е. От горе е някакъв дебел плат тип брезент. От долу разбрах че е трипластова материята, но каква е?
Интересно също така от дървесината на разположение у нас какво бихте препоръчали за подобни цели?

Иначе ето от какви материали е направен оригиналния каяк Pouch RZ 85:

Рамката е изработена от висококачествен ясен, който се използва поради високата си устойчивост, гъвкавост и издръжливост на удари - това дърво го имаме у нас, ясно.

Седемте ребра са направени от девет пласта залепена финландска бреза, те са много трайни и издържат на усукване. ..... хмммм

Корпусът е изработен от три пласта памучен плат и затова е силно устойчив на въздействието на времето и водата .... това нещо не го разбрах ...

Материала на палубата е направен от импрегнирани дишащ памучен плат.
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от 5rko100v »

http://www.faltbootbasteln.de-" onclick="window.open(this.href);return false;Четете тук за всичко което Ви интересува за този вид каяци-Поздрави за покупката с пожелания за ТРИ ПРЪСТА ВОДА ПОД КИЛА КАПИТАНЕ.Лакът за дървенията е ЯХТ ЛАК.Успех!
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от 5rko100v »

КАЯ написа:Петко, по твои думи такъв вид каяци при вас не са рядкост. Някой опитвал ли се е самостоятелна направа на такъв? Прегледал съм много материали за направа на такъв, но е друго ако някой го е правил да сподели мнение.
Името ми не е Петко,а Петър.На въпросът Ви-отговарям -Да-има направен дървен едноместен каяк тип АЛЕУТСКИ-за около 3 месеца го е направил колегата каякар-с много мерак и умение и е направо БИЖУ.За него е писано в интернет.Като се видя с колегата ще го информирам ,че някой се интересува от ръкоделието.Между другото чух,че ще го продава защото иска да направи същия каяк,но двойка-все пак това го чух-не съм сигурен.
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от КАЯ »

Извинявам се за сгрешеното име, но ника ти малко особено ми звучи, та за това предположих това Петко.
Ще се радвам ако колегата ти сподели нещо. Лодката, която си направих ми идва тежичка и неудобна за еднодневни излети. Дори за двудневни не ми се мъкне, та се замислям за подобен каяк, или кану.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”