Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
lubo777
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 0:26

Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от lubo777 »

Здравейте,
ще си купувам каяк и бих искал да помоля за малко информация и впечатления от опитните каякари относно сгъваемите каяци.

От прочетеното из този и други форуми стигнах до извода, че твърдо ще взема двуместен каяк заради възможността понякога да го караме двама човека и по-често да ме вози мен и някое от кучетата ми ... :)

Става въпрос за обучени кучета порода немска овчарка (работна линия) и лабрадор ретривър., които могат да стоят спокойно по доста часове ... даже и на няколко педи от тъй примамливата за тях вода! :)

Да си призная искрено зарибих се по идеята да си купя сгъваем каяк гледайки пътешествието на Lars Monsen пресичащ Канада от запад на изток с кану и шейна с кучета (според сезона) за 3 години хранейки себе си и кучетата си основно с риболов (от кану) и лов. :fish3:

Предполагам повечето от вас са гледали филма онлайн, който не е може да му се наслади тук: Lars Monsen - Across Canada [Eng Sub] - сгъваемия каяк се ползва активно за риболов и пътуване в много от сериите, като започва със затопляне на времето от средата на 2-ра серия ... друг подобен много як негов филм е този тук: Lars Monsen Nordkalotten 365

Та ... по темата :) определено съм се зарибил яко по идеята за сгъваем каяк и ще съм ви много благодарен ако споделите с мен инфо и линкове от къде може да се поръча някой на добра цена.
Това което намерих в БГ Интернета е това тук.

Относно кучетата и опасността да скъсат материята на сгъваемия каяк с ноктите си мисля, че имам решение на проблема - ще ги качвам в каяка единствено обути dog boots, които им слагам при теглене на шейна или ски зимата на по-заледен терен.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от RIMOHIT »

С подобни каяци най голям опит има колегата Петър от Видин.
Аз лично би предпочел концепцията на поинт 65
hobie revolution 13
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от 5rko100v »

Аз съм ПЕТЪР от ВИДИН.А за това,че сте се ориентирали към сглобяем каяк-Ви поздравлявам/въпреки ,че това ,което виждам от клипчетата не е каяк,а КАНУ/!За вашите цели-това са каяците,но не са тия с двете дупки за влизане в каяка,а на вас Ви трябва каяк с ОТВОРЕН КОКПИТ-POUCH,KOLIBRI-IV,NEPTUN,KLEPPER,BAJADERKA -и т.н.!И оттук-нататък- Вие сте на ред!Питайте каквото Ви интересува.С удоволствие ще Ви отговоря на въпросите,които ще ми зададете.Поздрави!
kap.nemo
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 20:25
дал Браво: 1 път

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от kap.nemo »

http://prodavalnik.com/prodavam-turisti ... -i11289827" onclick="window.open(this.href);return false; -вземай това и кучетата и започвай приключенията УСПЕХ :fish3: :fish5: :fish15: :D :D
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от zx7r »

Евала! Страхотна идея и успех с покупката!
Също съм на мнение, че един сит он топ ще ти по-удобен...
Аз тръгнах по обратния ред - взех си каяк, а сега много ми се иска да имам за компания едно "сиваче" :D
п.п. Овчарките много ги харесвам, особено работните. Имаш ли снимки? Може и на лични :lol:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от 5rko100v »

Да- за такъв каяк писах по-горе.И както виждате няма никакви хиляди лева-просто това е идеалния каяк за вас.Просто мечтата за Вас и Вашите кучета ,а и ще оцените качествата му като го имате.Няма грешка.Още повече ,че може би ще го купите от Видин,където почти всички каякари караме такива сглобяеми каяци и до сега не знам за случай,при който някой каякар се е обърнал или пострадал с такъв каяк.Има товароподемност около 250 кг.А още повече ,че аз си карам каяците и с мотор ТЮММЛЕР-2.5 к.с.И се движа с мотора с около 10-12 км/час срещу течението с трима души в каяка-аз=83кг.,съпругата ми=60кг.,и внука ми-7 год.=25кг. и още много къмпинг оборудване /палатка,сгъваеми столове,масичка ,инструменти за мотора,бензин около 5 литра.,колесар за каяка ,слънчев чадър,рибарски такъми и още много дреболии/изобщо в каяка ми става бардак,но на мен всичко ми е удобно-имам си всичко ,което може да ми потрябва .Някой път нося и мачта и две платна/стаксел и гафел+странични балансьори /вече съм много стар за гребане срещу течението/.Изобщо-АТРАКЦИЯ.Няма ли някой да ми каже как да качвам клипчета и снимки тук-защото не знам как? Поздрави!
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от JohnnyBravo »

Клиповете се качват първо в YouTube или Vbox7, след което тук пускаш само линк към тях. Има и много други места, където могат са се качват, но тези две са най-популярните :)
Със снимките също избора е огромен, аз лично използвам ImageShack®. После ще ти направя едно клипче как стават нещата :)
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от 5rko100v »

Ще Ви бъда много благодарен.
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от JohnnyBravo »

Това е, ако имаш въпроси, можем минем на лични :)
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от JohnnyBravo »

Трябва да оставиш само ID на видеото, което в случая е YUA-LGcHcDE и да изглежда по този начин:

Код за потвърждение: Избери целия код

[youtube]YUA-LGcHcDE[/youtube]
Ето и резултата:
edit: ето и за второто и третото видео:

Код за потвърждение: Избери целия код

[youtube]DftNorR5joY[/youtube]
[youtube]36OuG2RTd2E[/youtube]
Последно промяна от JohnnyBravo на Пон Мар 25, 2013 15:06, променено общо 2 пъти.
kap.nemo
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 20:25
дал Браво: 1 път

Re: Сгъваем каяк + куче (та) .. а ла Lars Monsen

Мнение от kap.nemo »

ЕЕХ кеф разходка с лодка .Покажи и риболова на Дунав чувалисме , че големи риби се хващат. :fish3: :fish15: :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”