Излети с Кабо...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Излети с Кабо...

Мнение от RIMOHIT »

Какво ще кажете за тези две гемиии...
Като цяло са сходни и съм си направил моите изводи , но искам и чужди мнения , за да видя дали не съм изтървал нещо . А пък аз умишлено ще си трая за да не опороча идеята...
http://www.oceankayak.co.nz/kayaks/double/cabo/
https://www.google.bg/search?q=ocean+ka ... 40&bih=769

http://www.oceankayak.com/kayaks/tandem ... t_two_exp/
https://www.google.bg/search?q=ocean+ka ... 40&bih=769
hobie revolution 13
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от kacaloto »

Аз въпреки ,че не харесвам двойките съм определено за Кабото.
има затворен макар и не толкова голям багажен сектор,което все пак е важно,винаги има какво да държим сухо.И задника му е по добър с този борд от Зеста.Така че съм твърдо за Кабото,в другия всичко е мокро.. :D Но се въоръжи с търпение ,тези вносители са много тегави.....
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от roskobosko »

Още един глас за Кабо-то.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от Kentavar »

Тишо, огледал киловете. На който от тях е по изразен, толкова ще е по стабилен в морето. Не, че ако сте двама с тоя "шлеп" нещо може да ви се опре...Но ти си знаеш. :fish3:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Vic
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 14:26
Местоположение: София

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от Vic »

Освен люка, Kabo -то гледам има по-удобно място да се гребе от един , ако се наложи.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от DOCTORA »

Моят съвет е да вземеш този за който можеш да намериш рул. Без него при страничен вятър в морето ако гребеш сам е много трудно!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от JohnnyBravo »

Рул на всяка цена. Моят стар Ocean Kayak Prowler Trident 13 се преобрази тотално след поставянето на рул. Забравих какво е да компенсираш постоянно отклоненията от курса заради течение или вятър.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от RIMOHIT »

Явно предимствата на Кабото не са очевидни само за мен , но за жалост вносителите тази година няма да могат да го внесът а за догодина не могат още нищо да кажат , та се чудя има ли смисъл да чакам за нещо дето не е сигурно! :(
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от anastas_peykov »

Кабото с тая банановидна форма не ти требе тука. Тя е правена за Нова зеландия и за новозеландци. Не случайно се продава само там. Само ше береш негативите на банана без усетиш никаква полза от него. Кабото е по туристически ориентирано ,с тия багажници ,с тоя рул, което на мен лично не ми харесва. Туристическите лодки са други. А и доставката е голям Х. Все пак Нова зеландия не е Китай

Zest Two EXP е по плажно и фън ориентирано ,което на мен по ми харесва. Има стандартна и доказана форма за нашите усовия. Има си стандарното закиляване отпред и отзад с което ше държи добре курса дори и карана от начинаещи. Като гледам на снимките има възможност за монтаж на рул което е супер. Между другото ситонтопи с такива размери руля не е екстра ,а е абсолютно задължителен ,освен ако не се дава под наем на плажа. За доставката няма какво да я коментирам. За една седмица ще намериш някой който да ти я докара.

И при двете лодки не те виждам как ше ги караш сам. С твойке килограми това ще е сложно упражнение. Дерзай !!!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от antoanBS »

http://www.feelfreekayak.com/products/tri-yak/" onclick="window.open(this.href);return false;
това също става:)
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от roskobosko »

anastas_peykov написа:Кабото с тая банановидна форма не ти требе тука. Тя е правена за Нова зеландия и за новозеландци. Не случайно се продава само там. Само ше береш негативите на банана без усетиш никаква полза от него. Кабото е по туристически ориентирано ,с тия багажници ,с тоя рул, което на мен лично не ми харесва. Туристическите лодки са други. А и доставката е голям Х. Все пак Нова зеландия не е Китай

Zest Two EXP е по плажно и фън ориентирано ,което на мен по ми харесва. Има стандартна и доказана форма за нашите усовия. Има си стандарното закиляване отпред и отзад с което ше държи добре курса дори и карана от начинаещи. Като гледам на снимките има възможност за монтаж на рул което е супер. Между другото ситонтопи с такива размери руля не е екстра ,а е абсолютно задължителен ,освен ако не се дава под наем на плажа. За доставката няма какво да я коментирам. За една седмица ще намериш някой който да ти я докара.

И при двете лодки не те виждам как ше ги караш сам. С твойке килограми това ще е сложно упражнение. Дерзай !!!
Айде отрече цял отрасъл в каякинга - морските каяци! Повечето кат' криви банани. Нещо сбъркани. И така 100-ина години! :D :D :D
Обзалагам се, че Кабото е по-бърз от Зест, което изобщо не е за подценяване. Особено за човек, който е свикнал на бърз каяк като Тишо. Мисля, че в този случай чакането си заслужава. А пък какъв красавец - вижте тук оборудван за риболов!
Изображение
Изображение
Отпред си има и сухо отделение за палатка(багаж) така, че става не само за плажа а и за туризъм. Много голям плюс според мен. Аз специално за моя чаках 5-6 месеца и за миг не съм съжалил. И друго съм видял. Качеството на новозеландските каяци не е като на хамериканските. За руля съм напълно съгласен с мненията по-горе. Задължителен е!
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от anastas_peykov »

Морските каяци са друга бира , там се пъхаш вътре в каяка , заклинваш се в него и управлението от там нататък става с тяло. Банана се управлява с тяло. Но не е задължително морските каяци да са банани. Изразена банановидна форма имат само прибойните морски каяци които са за игра в сърф зоната. Този дизайн дава максимална маневреност но ниска ефективност. Затова всички други чешити морски каяци имат почти незабележима банановидна извивка за да са по ефективни. Тука не говорим за скорости а ефективност. Но нека не се занимаваме с морски ситин каяци.

Това Кабо е ненужно извито , може и снимката да ме лъже. Въпреки това ситонтопи с такива размери по принцип са рядкост щото минават към туринг класа и малко си бягат от предназначението. Трябва да се търсят снимки и клипове на които се вижда как изглежда лодката като се кара от сам човек, от двама , от трима, да се види формата на дъното... трябва да се четат ревюта....
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от RIMOHIT »

Не се хабете момчета :lol: Оказа се , че не само за кабо трябва да чакам ами и зест!!! Нямало във френския склад от дето зареждат нашите ,тъй че ще се чака да го е.....
Иначе и двата каяка си имат предимсва и недостатъци. Като цяло кабото ми допадда страшно много и банановидната му форма е недостатък при неравномерно натоварване (ако отпред е малко дете се навирва леко) но това е лесно поправимо . При единично стъкмяване седалката се слага на централна позиция и от това място има възможност да се управлява руля с педали .Както подчертахте руля е задължителен . Другото хубаво в кабо са средните конзоли , които ако бяха и с капаци като тридентите нещата за този каяк щяха да са почти перфектни. Предния люк е ясен ! При зеста има възможност за малко кръгло люкче само. Май съм изчел всичко за тия каяци и общото мнение е , че кабото е малко по бързо и повратливо от зеста . При карането му като единичка даже ползват колани за да уползотворяват пълноценно бананката. Свикнал съм на подобно поведение и мисля , че ще ми допадне много тои каяк. При равномерно натоварване водолинията му си е почти пълноценна. Недостатък намирам донякъде в задницата , кочто макар и красива ми изглежда по непрактична от зеста от към полезност. При зеста тя е доста разширена отгоре и може да се катерят деца , да се возят или да се слага много багаж , като същевременно има въможност за овален люк. При кабото , както казах е по красива , но е малко по ограничена от към полезност. Другия минус на кабото спрямо зеста е , че при кабото оребряването на краката ще събира вода , докато при зеста в средата е гладко и има добро оттичане ...но за това пък заради конзолата на кабото обема на ваната е по малък и водата за оттичане ще е по малко , докато зеста ще се пълно доволно с литри. Зеста на няколко клипа видях как при гребане различно от мързеливото прави вълничка някъде на нивото на предния гребец ....при кабото липсва .Не е кой знае какво ама като ще ги разнищвам да е до край. При зеста опред заради липсата на голямо багажно може да седне още едно детенце . Не е пригоден за самостоятелен седеж в средата и управление на руля от тази позиция... ще трябва труд и творчество за да го пригаждам, или да го товаря за баланс отпред.
Та тъй....
И за двата ще трябва да чакам , лошото е ,че незнаят дори и вносителите колко , но със сигурност този сезон няма да ги видя на живо тези кораби ...
Освен ако не намеря нещо от чужбинско , което да успея да вкарам по някакъв начин... Отворен съм за идеи...
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от RIMOHIT »

Всичко е добре , когато завърши отлично!
Изображение
Изображение
Изображение

Една мечта по малко!
:D
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Една дилема за обсъждане ...

Мнение от DOCTORA »

Честито Тишо!
Пак си с единствен каяк в БГ!
Пожелавам ти да му се кефиш максимално!
Това е идеалната люлка за новото поколение бъкари!
Мое лично мнение е че за морето, този каяк ще спечели много от монтиране на двигателче и стабилизатори( плюс платно разбира се).
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”