Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от баш майстора »

Впоследствие той полегна малко да поспи...
Вальо? На обяд? Да спи?... Моооооже!!! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от at.angelov »

Прекрасен излет на прекрасен язовир сте направили :fish15:
На яз. Коприна има почти всички видове хищници и ми е любима дестинация.
Malibu Kayaks X-13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от fori »

Отрицателното мнение на колегите за спинербейтите се дължи най-вече на това че всички говорят за това как те не ловят и съответно никой не лови на тях. Аз имам бая рибета на такива примамки, при това основно самоделки.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
krasentotev
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 22, 2013 9:08
Риболов: Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от krasentotev »

Ето малко снимки и от мен .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

:roll: Отдавна не съм писал в темата, та реших малко да я посъживя...
Вчера решихме да открием риболова след падането на забраната за щука и отпрашихме с Вальо (maznislav) на едни далечни дупки, като на път през Хасково взехме и Гендо (JettroniX) с нас.
За втори път посещавам местата и сега вятъра отново бе силен , на моменти дори брутален затова и резултата бе незадоволителен ,но в крайна сметка не бяхме валат. Първият ми удар бе едва към обяд от малка и гладна писалка около половинката, а след около десетина минути ме натресе една двукилограмова, която успях да запиша и с камерата. След това заради бурният вятър се преместих на место. което бе по на завет но пък дърветата и храстите изобилстваха, заляти от високите нива на водата. Не след дълго последва и третият последен за деня удар при който рибата натисна мощно и се навря в някакви подводни клони и за съжаление се простих с воблера на който ми бяха и трите удара - реплика на Мегабас Зонк и то много уловиста. Накрая времето се скапа тотално и излизането ни на брега бе много екстремно , а малко след това запра и дъжда. Вальо и Гендо също не могат да се оплачат от липсата на емоции - оставям на тях да ви ги опишат. Ето някоя снимка и клипа с ваденето на по-солидната риПка :
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Успешен шукоулов на всеки !
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Вчера заради дъжда , който валя през нощта се отказахме от далечните дестинации и заложихме на близкото капо, извъртяно из Маришката водна шир в района на 6- тия км като влезнахме на вода близо до краварниците. Водата - много и с тъмен цвят, бързо течение, а спреш да гребеш и те отнася за секунди.... Иначе температурата и бе 13,6 градуса , а по-големи дълбочини от 2,5 м не отчетохме. С доста гребане стигнахме до първият остров и спряхме на него за да хвърляме в бързеите от двете му страни ,но не отчетохме удари. Оттам - обратно бе по-лесно по течението ,но многото вода си оказа влиянието и капото се оказа факт. Навряхме се дори в единият ръкав, а излизането срещу течението ни вкара малко повечко адреналин. Така или иначе гребането си бе на воля и дори липсата на рибки не можа да развали настроението ни!
Успях и да нахвърлям малко кадри, които сглобих в това филмче:
Поздрави!
Malibu Stealth 9
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

Клиповете винаги оставят много хубави спомени от преживените моменти и човек след време си ги гледа с голям кеф и си спомня за всички хубави спомени и моменти. Адмирации колега.
Бих искал да те попитам само с каква техника заснемаш?
Hobie Mirage Outback
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Anton_65 »

Накрая да идеш под моста замалко :D сонарчето какво показваше като цяло
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

stbeer68 написа:....
Бих искал да те попитам само с каква техника заснемаш?
Благодаря за добрите думи!
Снимките си правя с фотоапарат Sony DSC W530- 14 Mpx
Изображение- вече доста стар модел, преживял 3 гълтания на вода, но все още работещ, а видеотата заснемам с два модела HD екшън камери - едната реплика на GoPro доста сполучлив китаец- SJ4000
Изображение,
а другата е тази-
Изображение
Anton_65 написа:Накрая да идеш под моста замалко :D сонарчето какво показваше като цяло
Мани, мани... При това течение...
Ами показанията за температура и дълбочини съм ги описал, останалото не бе интересно - има няколко ръба с пад на нивото от 1,2 до 2,4м ,но като цяло доста пясък се е натрупал и местата са изплитняли. Иначе реката широка , широка....
Malibu Stealth 9
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

Благодаря за бързия отговор. Интересуваше ме понеже аз преди два дни си взех точно такава камера sj 4000, а другата с която до сега снимах водоустойчив фотоапарат olympus tough 310.
На първо четене мисля че тая камерка sj 4000 ще върши добра работа за заснемане на спомени по суша и вода. Това ми е първия тест и пробата на новата камерка. Надявам се много скоро да я пусна да снима и на каяка само да ми остане време да го пусна на вода.
https://youtu.be/6Sf1SgtTHkI" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Не си сгрешил залагайки на възможностите и цената и. Ще чакаме да споделяш своите емоции! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

burg написа:Не си сгрешил залагайки на възможностите и цената и. Ще чакаме да споделяш своите емоции! :tup:
Ако ми влезеш в профила имам доста споделени клипове с много изживени емоции.
https://www.youtube.com/channel/UCiJEwn ... dfWwfi1NkQ" onclick="window.open(this.href);return false;
За съжаление напоследък не разполагам с много свободно време,но да се надявам пак да мога да заснема нещичко с каяците тая година.
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

:oops: Малко йекшън -
Аварунките си хващат и през лятото! :tup:
Malibu Stealth 9
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от бай сом »

Бравоо колега Burg! Вальо нещо се зеленее в далечината. Гледах и неговия клип. Аз тази година залагах на аварунките и съм доволен. Гледам, че Вальо твърдо мина на фииш. Не съм ги пробвал още.

Дайте някакъв жокер, как ги намерихте - някакъв нишан на сонара или се ориентирахте по играта на рибата? Колко време бяха активни рибоците?
Забелязал съм, че костура озверява за около 30 мин до 1 час в преходните часове на деня и после е епизодичен. То не само костура де.

Радвам се, че сте се изкефили максимално. :tup: :tup: :tup:
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

И при мен " fiiish"-а си работеше добре, но при тази активност експериментирах с различни видове и размери силикони , за да се убедя в успеваемостта им! :wink:
Изображение

Изображение
Иначе доста си погребахме , докато ги открием къде са се навряли . Сонарите не ни помогнаха особено в случая, нито пък имаше някаква игра на риби които да те ориентират къде са. Предвид високите води на язовира и температурата около 24 градуса, логично беше да са се навряли в многото заляти храсти и треви, където гъмжеше от малки рибки.
Лудницата -удар след всеко хвърлене, още в момента на пропадане или повеждане на примамката - наистина продължи около час, след което рибите се поразредиха и екшъна понамаля . Отделно слънцето ни напече жестоко и към 13 часа приключихме .
Такива моменти остават незабравими спомени дълго занапред! :fish15:
Поздрави! :tup:
Malibu Stealth 9
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”