Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Със спининг от каяка

Мнение от kayak-house »

:tup: Не бях се сетил за такова стиковане.....Стелтовете... :D .. :tup:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от баш майстора »

Възхищавам ви се на куража... да изберете възможно най-ненадеждният автомобил, за шофьора даже няма да повдигам въпрос! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Яснооо ......ще си ходя сам :lol: .
В Неделя , понеже много ми се ходеше да мяткам , а пък бях адски изморем и не ми се караше реших да посетя небезизвесните Богровски баластиери , като другата ми цел беше да видя дали стойката за сондата ще работи (благодаря на колегата at.angelov).Мога да кажа , че съм решил казуса със сондата но с риболова не беше така :evil: .Кълванетата бяха много енергични но и много фитки.Имах чувството , че цял пасаж се блъска в линията.На силикон - туистерче с фамозните размери от 1,5 см едва след 4-5 замятания имах рибка.А същият размер риби съм ги ловил на 5-7 см силикони :roll: Не знам дали рибата не е усетила промяната на времето още вчера , че от преди имам подобни наблюдения в поведението на рибите.Като цяло 10-на костуретки на силикон и две атаки на дребни щуклета (предполагам) на поперче 5 см.Ако имате предположения и съвети при подобни ситуации с радост ще ги приема............докато търся червеният Опел със син Мини-Х на тавана :lol: :tup:
Бъдете здрави!
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

kayak-house написа::tup: Не бях се сетил за такова стиковане.....Стелтовете... :D .. :tup:
Дъно към дъно с прехвърляне на кила откъм страната на затягане на коланите стават като отляти - все пак формата и размерите им са еднакви.
баш майстора написа:Възхищавам ви се на куража... да изберете възможно най-ненадеждният автомобил, за шофьора даже няма да повдигам въпрос! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Валката е печен и спокоен (има ли бира :wink: ), а с автомобила сме се навирали и на много по трудни места - досега не ни е предавал ! :tup:
Malibu Stealth 9
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от novakow »

Привет колеги ,от миналата година и аз се реших да стана каякар и си взех един каяк баш посред зимата ,та първото му пускане беше в полузамръзналите води на яз. Батак.Похвално за снимките и видео материала на колегата . Човек като ги гледа изпитва удоволствие и все едно е прекарал риболовните излети с вас. Форума е страхотен има много информация която помага доста като новобранци като мен.На първия ми излет целта ми бе да си усетя възможностите на каяка ми ,а също и моите макар че температурата на въздуха горе на Батак бе около 4 ,5 градуса под нулата .Гледам че на снимките сте ловили основно на силиконови примамки и воблери и аз лека полека взех да се пооборудвам с основните неща за спининг от каяк. Юни месец се завъртях и на копринка но целия ден го използвах за кльонкане в търсене на мустакатия гигант но нямах слука.Пожелавам ви добри риболовни излети с наслука и едри рибета , а може и да се засечем
на някой от язовирите като гледам и вие ходите по нашите язовири около Пловдив :) !А автомобила ви е точно за целта аз съм с една стара Ц класа и за да минавам там откъдето минават обикновенно джипове и 4 по 4 си нося постоянно в багажника едни приспособени вериги за да ме вадят от ситуация.Айде със здраве и наслука.!
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от novakow »

А и да ви попитам когато започнете да облавяте местата със силиконовите примамки закотвяте ли каяка каква котва ползвате плаваща или стационарна .Като няма вятър забелязах че каяка по принцип спреш ли го си стои на мястото и ако има леко ве4е те4ение си върви с него но при по силен вятър без котва немога да мятам едвам правя едно замятане и до де си прекарам примамката ме е отвяло с десетина метра .
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Добре дошъл в отбора !
Драсни няколко реда с какъв каяк си , за да ни ориентираш !
Сигурен съм, че повечето от колегите в каякарската секция от форума с радост ще откликнат и дадат отговор на въпросите ти !
novakow написа:А и да ви попитам когато започнете да облавяте местата със силиконовите примамки закотвяте ли каяка каква котва ползвате плаваща или стационарна ......
Когато проверяваме и облавяме дадено място в спокойно време обикновено не се закотвяме, но открием ли пасаж с костури това е задължително за да се задържим в района им. А котвите които ползваме са стационарни. Ако искаш драсни си координатите на ЛС за да не спамим в темата!
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Сега видях че си писал тук. :tup:
Malibu Stealth 9
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от novakow »

burg написа:Сега видях че си писал тук. :tup:
Да , в темата ново попълнение .Каяка ми е модел на- ocean kaqak caper angler- риболовната версия .Взех го от раз като преди това доста четох тук във форума да видя за какво става дума и като цяло ми пасна и съм доволен от избора. :tup: Благодаря за съвета за котвата горе долу имах някакви предположения.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Събота и неделя направихме една приятелска семейна сбирка на язовир Батак и между другото метнах каяка на колата. Имайки предвид предишните ми посещения в годините назад не разчитах на някакви рибки с големи размери и очакванията ми бяха верни. Ловяха се костурчета с размери около педята, затова и не си правих труда да ги снимам. Направих малко видео за доказателство , че все пак съм хванал някоя друга рибка. :tup:
Malibu Stealth 9
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Ако си ловил с това темпо постоянно макар и дребни е било доста динамичен риболов.Аз на 27.08 бях на яз.Ал.Стамболийски - жега цял ден активността на рибата беше за около 2 часа сутринта , после епизодични рибки и почуквания.Имаше ли доста риболовци на Батак и как е нивото на водата?
Със здраве!

п.п.Може и да си обяснил ама да питам камерата на родхолдъра ли е ?
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Вечерта хванах около двадесетина рибки ,а на сутринта бе по слабо - около десетина. Може би това се дължеше на пълнолунието. Иначе мераклии риболовци имаше доста ,като повечето от тях ловяха на естествена стръв от лодки , а колегата с когото бях също ловеше на такава - бели червеи и малки каракудки , но аз изцяло си залагам на изкуствените примамки . :wink:
Не мога да преценя с колко е паднал язовира, защото нямам представа докъде е бил преди но пред бивака ни имаше ивица около десетина метра до която е била водата.
Малко снимки от заобикалящата ни действителност малко преди залез:
Изображение
лагера-
Изображение
пълната луна-
Изображение
изгрева-
Изображение
и натурален род под-
Изображение
Камерата с която съм снимал клипа е на стойка, която наистина е сложена в родхолдъра. :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Предвид високите дневни температури, вчера заложихме на търсенето на зъбатите твари в един от красивите ни родопски язовири. Пристигайки около 8 сутринта температурата показваше скромните 5 градуса , добре че този път бяхме предвидили ситуацията и якетата ни бяха подръка. Още с влизането ни в рамките на половин час Вальо, изкара две щуки на уолкъра Loco Perro на Pontoon21, а при мен упорстването на хърватското яйце незацепляйка, вдигаше няколко пъти само костури, на които големината на примамката им идваше възголемичка. Изредих няколко модела попери, уолкъри и накрая пробвайки една въртележка 17 гр на Lure Jensen с черно тяло на жълти точки и сребристо листо реализирах първият удар за деня. Не беше кой знае какво , но важното бе че спасихме валата. Последва двучасово затишие откъм кълване, за сметка на това пък ненадейно от някъде се появи силен на талази вятър, който сменяше посоката накъдето си иска и ни въртеше като пумпали на котвите ни. Надеждата ни да отмине и това да приключи не се сбъдна и през целият ден ( до 18, 30 ),когато решихме да си вдигаме чукалата си духаше на воля. Към обяд имах един удар на силикон (Crazy Fish- Wibro Worm) и изкарах една малка гладница ,а Вальо изкара един хубав костур. Последният удар ,който имах бе към четири следобед на Rapala Shad Rap , но рибката не се бе забола добре и малко преди да се срещне с фотоапарата ми се саморелийзна.
Нищо пък можеше и да е много по-зле в този ветрилник. Все пак имахме по няколко удара, а околните неземни красоти ни заредиха с много положителни емоции.
Всички рибки си плуват обратно във водите на този райски кът - за да ни доставят удоволствие и следващият път. Ето малко от тези красоти запечатани от обектива на апарата ми-
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Поздрави и късмет с любимото хоби! :tup:
Malibu Stealth 9
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

Разкошни снимки :tup:
Hobie Mirage Outback
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от at.angelov »

Страхотен репортаж с красива природа и риби , браво колеги. Жалко че всички язовири в района са толкова празни :(
Malibu Kayaks X-13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”