PR: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от LVitchev »

Този сонар може ли да записва всичко ??? Имам в предвид не трасето а това което показва на дъното като картина ???
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

LVitchev написа:Този сонар може ли да записва всичко ??? Имам в предвид не трасето а това което показва на дъното като картина ???
Здравейте, устройството Ви позволява да преглеждате вече "архивни" данни, с история до 15 минути назад. Тази функция може да бъде настройвана според Вашите желания в диапазона между 5 и 15 мин. С други думи казано това е функция, която при Lowrance например носи името Trackback™, т.е мигновен запис и възпроизвеждане на информацията от сонара, с възможност за детайлно преглеждане. Лесно запомняне на точка, така, че да можете лесно да се върнете обратно там където е рибата. :D
Весели празници и успешна Нова година!
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от LVitchev »

fishing-market.com написа:
LVitchev написа:Този сонар може ли да записва всичко ??? Имам в предвид не трасето а това което показва на дъното като картина ???
Здравейте, устройството Ви позволява да преглеждате вече "архивни" данни, с история до 15 минути назад. Тази функция може да бъде настройвана според Вашите желания в диапазона между 5 и 15 мин. С други думи казано това е функция, която при Lowrance например носи името Trackback™, т.е мигновен запис и възпроизвеждане на информацията от сонара, с възможност за детайлно преглеждане. Лесно запомняне на точка, така, че да можете лесно да се върнете обратно там където е рибата. :D
Весели празници и успешна Нова година!

Идеята ми беше че щом има такава функция,няма значение че обхвата на Блутута е 50 метра,а сонара може да се привърже към лодка за захранване,обикаля си шаранджията с нея мястото на което иска да заложи въдиците и при завръщане на лодката със сонара,преглежда как е дъното и тогава си захранва и пуска въдиците на това място.Интересно ми стана за това попитах.15 минути са достатъчни за да се провери едно перспективно място за риболов и да се намери точно къде да се захрани и лови,това за шаранджиите го казвам.Весели празници :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

fishing-market.com написа:
shaman написа:Една градивна критика ;)


Изображение

Тук доста хора могат да го сметнат за заблуждаваща реклама !
Сонара не е WiFi, а Bluetooth.

ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!
Има се впредвид, че е безжична технология. Не е умишлено, приемаме критиката :tup: и ще бъде корегирано!

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ! Пожелаваме Ви много здраве, лични успехи и много време за риболов! :D

Банерът е коригиран..... :tup:

Изображение
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от ynovi »

fishing-market.com написа:
Банерът е коригиран..... :tup:
Не Wi-Fi, а Wireless ?! :o :lol:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от bai ves »

Добре де моят син зъб боде от 100 м , днес пробвах със файлове. И така да е... бих го имал като заемка в дадени случаи в обширни води но за река..... , мога триш без него. А и няма никакъв смисъл от това да се изглади стил, концепция.... Отделно, че бих желал все повече хора да го притежават и да свършат всички риби в реките и тогава да си говорим за знание и майсторлък. :tup: ЧНГ и пожелавам до Юни 1000 да продадете, после 3но! :tup:
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от shaman »

fishing-market.com написа:
Банерът е коригиран..... :tup:
;)

Според мен по-умно щеше да звучи по следния начин:

"С най-умният безжичен сонар" :)


П.П. Колкото до обхвата - Bluetooth си е 2.4GHz технология и както всяка безжична технология обхвата зависи от много неща - и най-вече антена.
Има Bluetooth устройства, които са предвидени да работят до километър !

Навремето съм правил WiFI link (WiFi по принцип обхвата е до 300 метра) на разстояние 60-70 км...
Но със 140см антени ;)

Ето един линк:

http://blog.parrot.com/2014/11/28/parro ... ange-test/" onclick="window.open(this.href);return false;

с разположението на антените на устройствата на Apple. В зависимост от това как се държи устройството обхвата може да варира доста.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

shaman написа:
fishing-market.com написа:
Банерът е коригиран..... :tup:
;)

Според мен по-умно щеше да звучи по следния начин:

"С най-умният безжичен сонар" :)


П.П. Колкото до обхвата - Bluetooth си е 2.4GHz технология и както всяка безжична технология обхвата зависи от много неща - и най-вече антена.
Има Bluetooth устройства, които са предвидени да работят до километър !

Навремето съм правил WiFI link (WiFi по принцип обхвата е до 300 метра) на разстояние 60-70 км...
Но със 140см антени ;)

Ето един линк:

http://blog.parrot.com/2014/11/28/parro ... ange-test/" onclick="window.open(this.href);return false;

с разположението на антените на устройствата на Apple. В зависимост от това как се държи устройството обхвата може да варира доста.
Придържаме се към изискванията на производителя, но ще го имаме в предвид при следващи рекламни банери. :tup:
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

Последвайте ни на официалната ни фейсбук страница:

https://www.facebook.com/DeeperBulgaria" onclick="window.open(this.href);return false;

:tup:
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

Здравейте и от мен!
Вече направих първата стъпка и си закупих таблет, защото не ползвам смартфон, а старият ми таблет естествено няма блутут(като за каръци).
Притеснява ме нещо, което прочетох в един руски форум, на сайта на тамошния вносител, че разработчиците на софтуера малко нещо майтапчии си падат, защото са установили, че когато сонарът не открие риби, сам си ги измисля, за да не губим кураж, може би.
Пускали са сонара в басейн и им е показал риби.
Може ли да направите подобни "изпитания", дали е така?
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от Leo »

xpu161 написа:...... разработчиците на софтуера малко нещо майтапчии си падат, защото са установили, че когато сонарът не открие риби, сам си ги измисля, за да не губим кураж, може би.
Пускали са сонара в басейн и им е показал риби.
Може ли да направите подобни "изпитания", дали е така?
:D :D :D искрено ме развесели колега,руснаците да не са били пияни,като са видяли рибки в басейна :) За всеки случай го пробвай в един леген с вода
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

xpu161 написа:Здравейте и от мен!
Вече направих първата стъпка и си закупих таблет, защото не ползвам смартфон, а старият ми таблет естествено няма блутут(като за каръци).
Притеснява ме нещо, което прочетох в един руски форум, на сайта на тамошния вносител, че разработчиците на софтуера малко нещо майтапчии си падат, защото са установили, че когато сонарът не открие риби, сам си ги измисля, за да не губим кураж, може би.
Пускали са сонара в басейн и им е показал риби.
Може ли да направите подобни "изпитания", дали е така?
Здравейте колега,
такова твърдение е абсолютно недопустимо и е повече от смешно и нелепо. :lol:
Смятате ли, че компания за милиони, с пазарен дял вече в почти целият свят би допуснала такова нещо и би компрометирала своя продукт?
Какво прдставлява по принцип сонара, като устройство? Това е уред със сонда, която пуска лъч и когато този лъч се отрази в даден предмет или обект, се визуализира на чартплотера, т.е на дисплея. Как нещо което го няма би се показало? Това е невъзможно! :D
Преди да бъде пуснат Deeper-Smart Fishfinder за продажба в България, ние сме направили редица тестове и такова нещо в никакъв случай не е констатирано.
Ако Вие закупите продукта и установите такова нещо, ние ще Ви върнем парите веднага :D, но това е твърдение, което не е сериозно, а Вие ако придобите устройството, сам ще се убедите във всичките предимства на Deeper-Smart Fishfinder.

Ако не сте гледали клипа, за който споменавате, ние Ви прилагаме линк, в който Deeper се тества в изкуствен басейн, с изкуствени рибки. Идеята на този тест е да Ви покаже, че сонарът наистина работи.

https://www.youtube.com/watch?v=qqrW6d8 ... 2w&index=9" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако имате нужда от консултация или Ви е необходима друга информация, относно Deeper-Smart Fishfinder, може да се обадите на някои от телефоните по-долу! :)
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

Благодаря за бързия отговор!
Знам, че трябва да внимаваме на какво да вярваме във форумите, защото тролове и некомпетентни да се изказват - бол.
Та затова се допитах тук.
И аз не вярвам на подобни твърдения, но все пак се занимавам със софтуер и знам, че по принцип при софтуера(за разлика от хардуера) невъзможни неща няма. Има само хора, които не знаят как да ги направят.
Успех на всички собственици на DEEPER-чето!
Надявам се на "финансовото министерство" скоро и аз да съм сред тях!
Таблета и пръчката за замятане са готови :lol:
Колкото до руснаците(както и "македонците") - за тях също няма невъзможни неща! Може и крокодили да имат в басейните!
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

А от къде мога да инсталирам "апликацията" на таблета, че нещо не ми се получава?
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

xpu161 написа:А от къде мога да инсталирам "апликацията" на таблета, че нещо не ми се получава?
Здравейте,
приложението може да си го изтеглите напълно безплатно от Google Play за Android устройства и от App Store за iPhon-и и iPad-и :)
В търсачката записвате просто: Deeper smart fishfinder
(то би трябвало веднага да се появи)
В случай, че не го намирате, означава, че устройството Ви няма най-вероятно Bluetooth връзка и не е съвместимо. :(
Ако не се справите, изпратете ни модела на устройството, за да проверим. :tup:
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
Заключено

Обратно към “Риболов с каяк”