Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Станислав Райнов
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 10:19
Риболов: На плувка, дъно и спининг

Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Мнение от Станислав Райнов »

Здравейте аз съм момче на 14 години от Димитровград :) увлечен съм от спининговия
риболов.
Искам да попитам дали скоро някой е ходил на Широка поляна и да сподели какво е хванал. И някой по опитен спинингист да даде някакъв съвет какви воблери, клатушки, блесни и какви цветове силикони трябва да използвам за улова на по-едри костури и средно големи кефали пък и за пъстърва.


Сега ще разкажа за някои от излетите ни на ШП. Там ходя с дядо ми, калеко ми, брат ми и майка ми за да има жена която да ни готви :D :D ходим за каракуда, кефал, костур, червебоперки и някой път пробваме и за сом . Мен основно дядо ми ме запали по риболова още като бях на 5-6 години. Пак бяхме на ШП и той ловеше костури с един дълъг прът на плувка. Помолих го и аз да опитам (не можех да държа пръта) той ми го държеше а аз навивах с макарата когато се хванеше риба. Усетих някаква странна тръпка когато вадех костурчетата едно по едно. Та така се започна.. След това ми взеха (дядо) първата ми въдица беше обикновенна но на мен ми харесваше много. 2007 отидохме пак на ШП. Хвърлях, хвърлях на плувка но без късмет оставих въдицата и отидох да помагам на майка. Дядо и един негов приятел се връщаха с лодката на дядо и дядо ми вика: -Станиславе къде ти е плувката бе дядо?
Отидох и я извдих на куката имаше едно кефалче към 350гр. Много му се зарадвах обаче такава плетеница беше направило. И така се пристрастих към риболова. Миналата година нещо ми прищрака и си викам стига с тези мъници и отидох до рибарския магазин и си взех първата ми спинингова въдица тогава точно след две седмици отидох с един приятел и дядо му за риба на яз.Бодрово първата риба която хванах беше щука 1.500 а след нея още една 2.750 и така започна всичко... сега моля да ми дадете съвет какви воблери да използвамна ШП за Костур и Кефал! :) :fish15: :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Мнение от RIMOHIT »

Привет , колега ,
Хубаво е да пускаш темите , където трябва , защото тук сме шайка ненормалници с байдарки ...:)
Иначе пробвай на малки воблери до 4 см с естествена окраса на костур .
hobie revolution 13
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Мнение от antivik »

Брате Римо, преведи това че байдарка е вид лодка що младока едва ли ще го знае :wink:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Мнение от ilia0706 »

Едно време първите сглобяеми каяци в Бг бяха руските байдарки Салют. после нептуните и пуховете
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Мнение от бай сом »

Преди около месец бях там. За съжаление времето беше много гадно и първия ден каяка стоя на брега. На малки воблерчета излизат кефалчета около педя, а костурчртата са на опрделени места. Може излизат и на въртящя се блесна 3 и 4 но с не блестящи цветове, защото водата е много бистра и се плашат. Аз не съм добър в спининга, но се налага да си хващам стръв за сомовете, които гоня. Според местните сом няма. Аз установих, че има, но популацията е много малка и масовите рибки са под 1 кг. Тага, че за спининг - основно клен и костур.

Иначе водоема е уникално готин.
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Спинингивия риболов на яз.Широка поляна

Мнение от бай сом »

RIMOHIT написа:Привет , колега ,
Хубаво е да пускаш темите , където трябва , защото тук сме шайка ненормалници с байдарки ...:)
Иначе пробвай на малки воблери до 4 см с естествена окраса на костур .
Сигурно колегата е разбрал, че в нашата група са най-големите про-та в спининга.

Ако знае горкия, колко съм бос в тази тематика :lol: :lol: :lol:

Два дни на Поляната не можах да си хвана костурче за стръв. Добре, че беше невръстния ми син да ми хване 3 бр., ама както често се случва в края на излета.

Но ще задобрея :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”