Питане за каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Veni76
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Ное 27, 2018 20:22
Риболов: Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Питане за каяк

Мнение от Veni76 »

Благодаря за мнението, аз също клонях към него, но намирането му се оказа мисия невъзможна
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Питане за каяк

Мнение от sp0ki »

Колега, може да пуснеш пост и да питаш в каякарската група във фейсбук - там хората са доста по активни и пишат повече. Може да ти излезе късмета и да си намериш някой Стелт 14.

П.С: Аз имам Стелт 12 - който се чудя дали да не продам в някакъв момент и да мина на хоби с педали... ама за сега май ще си карам с него :)
Malibu Stealth 12
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Питане за каяк

Мнение от stbeer68 »

sp0ki написа: Вто Май 26, 2020 21:24 ................Аз имам Стелт 12 - който се чудя дали да не продам в някакъв момент и да мина на хоби с педали... ама за сега май ще си карам с него :)
Това е момента. Стискате си ръцете и единия ще е със стелт,а другия ще мине на хоби.
Аз вече я направих тая работа. Разделих се с единия и минах на хоби .
П.п
Трябва даже скоро да си сменя подписа и аватара .
Hobie Mirage Outback
PureEvil
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 31, 2015 12:06
получил Браво: 2 пъти

Re: Питане за каяк

Мнение от PureEvil »

Здравей, колега! Ползвал съм Малибу Мини Х, който е малкото братче на Стелта. Стабилен и практичен каяк, лек и лесен за товарене, не иска много място за съхранение. Бавен за гребане, трудно поддържа праволинеен ход. В момента съм с Хоби, но не е гребен, затова само мога да кажа това което съм чул от колеги- Хоби куест е доста бърз гребен каяк и за разлика от Стелта е по-тесен и по- дълъг, също така има предвиден отвор в корпуса за монтаж на сондата на сонара, а това си яка екстра. Съветвам те да помислиш за педалирано Хоби, кеф ти да си пляскаш педалите, кеф ти да си гребеш. Разгледай в www.kayakshopbg.com двата нови модела Хоби Паспорт, по- малкият е почти на цената на Куеста. Групата във фейса се казва "каякари-рибари", заповядай и там ще научиш повече за различните модели и типове каяци.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Питане за каяк

Мнение от stbeer68 »

Не бих желал да влизам в спор или нещо подобно,но разликата на стелт 14 с мини Х е от земната до небето и изобщо не бих ги нарекъл братчета. Мини Х може да се нарече братче на стелт 9. Наистина с къс каяк и широк се подържа по трудно прав курс и са тромави за дълги преходи.
Стелт 14 е много добре оборудван каяк за риболов и е изключително стабилен.
Хоби куест наистина е много бърз гребен каяк,но ако ще взема хоби и разполага с нужните средства направо да си взема каяк с педали. Това бих го посъветвал . Със сигурност обаче каквото и да вземе от тези модели няма да сгреши и ще му носят удоволствие и кеф както в риболова така и за забавлението.
Hobie Mirage Outback
Veni76
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Ное 27, 2018 20:22
Риболов: Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Питане за каяк

Мнение от Veni76 »

Благодаря на всички за мненията! Не ползвам фейсбук поради споразумение със жената, но може и да размисля :D . Обаждах се на момчетата от Хоби, но те са преместили всичко в Поморие вече и могат да се видят и пробват само там, а на мен ми е малко далече. Надявам се скоро да имам възможност са ги посетя, а до тогава да събера още малко средства за да имам възможност за по-голям избор.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”