Питане за каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Vid
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Питане за каяк

Мнениеот Vid » Пон Юни 24, 2019 2:46

spin_master написа:Като кяци Малибу са с добри качества. За точно този модел не мога да дам мнение от опит, но с този тип седалки със сигурност ще ти се мокри Д-то ;) Ако искаш по-комфортно и сухо седене ще трябва да потърсиш каяк със друг тип седалка. Снимката е само за илюстрация на другия тип седалки:

Изображение

И пак не ти гарантира напълно сухо дупе ако не гребеш правилно и се мокриш с греблата. :tup:

Този е моя каяк. Дупето ти винаги ще е сухо и при дъжд, сняг, суграшица....
Каяка е сигурен и стабилен- ширината му е 92 см. За риболов на джиг през есента и зимата е незаменим, дори средно големи вълни не му пречат да си стои стабилно за каяк де... Обаче е тежък и бавен за преходи и ползване в морето, както и при силен насрещен вятър гребането е тегаво, много тегаво, дори при силен вятър е невъзможно...
Много е важно да прецениш за какво ще ти трябва каяка и стандартно при какви условия и как ще го ползваш...
Три пъти мисли и един път режи, че тия пласмасови бидони вече станаха куп пара...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека

sharko54
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 74 пъти

Мнениеот sharko54 » Вто Юни 25, 2019 22:13

Гледахги и тези но са ми необяснимо скъпи, а и ми се ще да мога да се придвижвам на по-големи разстояния.
Друг каяк, който много ми хареса е новия malibu stealth 12 . Само дето го няма в България и не ми се мисли на какви пари ще дойде тук.

Относно цените тук, честно казано не мога да си обясня, как 30-40 кг. пластмаса струва 3-4 хил.лв., та за тези пари човек може да си вземе кола :roll: но това вече е тема за друг разговор и други разсъждения...

Другото, което ме кара да премислям много нещата, е че на практика вторичния пазар на каяци е доста слаб и ако сбъркам с избора едва ли ще мога да се разделя с покупката си в кратък срок.

https://malibukayaks.com/kayaks/stealth-12
Изображение

kuzmov
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот kuzmov » Сря Юни 26, 2019 5:50

Относно парите на каяците,темата е доста дълга и с различни мнения. Стелта е добро начално решение,в момента видях в групата ,че момче продава стелт 9 с рул за 1200лв ,като цената е повече от добра. Успех !
Malibu Pro Explorer
Shimano catana 2.40 10-30
Ryobi Ecusima 4000

sharko54

Мнениеот sharko54 » Сря Юни 26, 2019 8:12

Може ли линк към обявата

Аватар
stbeer68
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 53 пъти

Мнениеот stbeer68 » Сря Юни 26, 2019 21:35

За 1200 лева бих препоръчал тоя каяк от обявата пред стелт 9. Излишно е да пиша с какво каяка от обявата превъзхожда стелт 9.
https://www.olx.bg/ad/riboloven-morski- ... ea5ce31e26
Ако преглътнеш мокрото дупе или си направиш друга седалка направо бих ти препоръчал с чиста съвет да си вземеш тоя каяк.

Ако ще е стелт то това е твоята обява Пак е стария модел седалка и мокрото дупе,но за такива пари това е.
https://www.olx.bg/ad/kayak-malybu-kaya ... e001679608

Други хубави предложения заслужаващи вниманието и парите си.
https://www.olx.bg/ad/kayak-wilderness- ... 5f1633ef5b
Тези двата каяка имам хубаво оборудване ,но нямат стойки за въдици. Горните два каяка са едни от много добрите риболовни гребни каяци

В момента има много добри обяви и каяци и просто трябва само да кажеш хоп и да скочиш.
Успех :tup:
Ocean Kayak Prowler Trident 13

sharko54

Мнениеот sharko54 » Чет Юни 27, 2019 11:59

Благодаря за мненията.

Заглеждам и Feelfree Lure 11.5

Малко тежък ми идва, но говорих с колега, който казва, че като плавателни възможности не е толкова зле, в смисъл нормално се поддържат 5 км. в час при гребане. Та дилемата се изяснява все повече.
Каяка ще е със седалка, като все повече клоня към Грапер, предвид цена-качество-тегло. Разбира се ако излезе излезе някой втора ръка със седалка на добра цена може и да е той.
До есента има време :lol:

Vid
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 40 пъти

Мнениеот Vid » Пет Юни 28, 2019 3:16

Feelfree Lure 11.5
Както споменах, ловя с този каяк. Много съм доволен, защото съм джигист и всъщност не правя дълги преходи за моя риболов на джиг...
Каяка е уникално стабилен, качеството е на МАХ, щото го ползвам от години и не е мръднала пластмасата от жаркото слънце... Колелото отзад е голям плюс да влача сам този бидон тежащ 34 кг....
През януари съм влизал в яз.Кърджали и суграшица ме валя и сняг и проблем никакъв...., даже и риби имаше...

Без вятър, с каяка поддържам около 5 км., ама вече с усилие.... 3 км./ч. при тролинг с две въдици се поддържат без усилие....
При вятър, нещата стават много трудни.... Понякога греба като луд да се движа с 1 км./ч., срещу вятъра, често се закотвям срещу вятъра, а друг път се оставям на вятъра да ме отведе до другия бряг.....
Все това де, става основно през пролетно летните месеци свързани с летни бури и то на водоеми де винаги духа яко- яз.Кърджали, Ст.Кладенец, Ивайловград, Тракиец.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека