Хубавите моменти и риби на 2021

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
arilus
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 13 пъти

Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от arilus »

добър вечер, надявам се заглавието на темата да не е прекалено претенциозно, ще Ви разкажа за откриването си на сезона след пролетната забрана и много се надявам и други колеги да споделят тези кратки вълшебни моменти каращи ни да се усмихваме там някъде дълбоко навътре в себе си. нека да ги изживеем заедно.

и така...., гаден, смотан ден на служебното място, започна в 6,30 и продължи без почивка до 16. кафе и идиотщини, много бягане в кръг. толкова за работата.
в 17 бях на Реката. дъжд отляво, дъжд отдясно, накарая дъжд отгоре, час и нещо в колата с мухите и комарите, да премине. преваля, обух ботушите и във водата, заваля пак. понамокрих се, карай да върви - откривам, скъсах 2-3 бръмбарчета в храстите. и доцапах до нов участък. с първото подаване нещо хубаво взе мухата и скъса без да се напъва много-много. ободрих се, живнах и продължих с опитите. изкарах един кефал към 300 гр. 2-3 се окачиха - бива като за откриване. комарите ме бяха взели за гурме вечеря и яко апеха. бях с типет 0,10 и кутийката ми беше доста оредяла, след поредното късане в дърветата реших да вържа директно за лидера. и на тръгване да проверя едни клечки в които изскачаха маломерни кефалчета - така да си хвана още едничко. на третото подаване този хубавец излезе бавно и леко и небрежно забърса мухата. а сега - да споделя, че откриването е и сефте на новото пръчле - вижън випу 3 клас. финна работа. голямо дърпане падна, юнака не се паникьоса и се бори докрай, като от време на време ми показваше средна перка. накрая влезе в кепа за фотосесия. на тази оса

40+ към кило.
пуснах го да си ходи по-живо по-здраво, благодарен съм за емоциите.
поздрави на всички. споделяйте хубавите моменти.
...
20210609_191749.jpg
20210609_191749.jpg (442.1 KiB) Преглеждано 343 пъти
20210609_192438.jpg
20210609_192438.jpg (140.08 KiB) Преглеждано 343 пъти
Аватар
Драго
дал Браво: 481 пъти
получил Браво: 317 пъти

Re: хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от Драго »

Super, duper риба ама имам една приятелска критика :D . Хвани пооправи малко осата. Ето една техника от Радо акулата, има я и в неговия форум сигурно.

https://globalflyfisher.com/patterns/sharks-wasp

Ако има нещо неясно питай. На първо четене - главогръда колям , тялото малко, сегментирането на тялото може само да го фиксираш със тънкописец и крилата виж техниката от линка по горе. То не, че аз ще я вържа по добре де но съм сигурен, че една по добре вързана оса ще ти донесе повече радости :)

Ама сега пък и тази ако лови и не ти е зор - трепи ги и с нея :tup:
arilus

Мнение от arilus »

Драго приемам критиката. естетика е особеността на този риболов. с темпото с което късам и опразвам запасите от зимата скоро ще се наложи да връзвам бумбарчета. ще гледам да не се изложа. поздрави.
Аватар
Драго
дал Браво: 481 пъти
получил Браво: 317 пъти

Мнение от Драго »

Ей го ей самия Радо как връзва осата и тегниката за крилата на тази зла гад :lol:

arilus

Re: Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от arilus »

висока и мътна Тунджа, страшна жега и много кърлежи. сносен риболов. рибите не са едри но са чести. бива. поради високото ниво цапам с гащеризона. дето се вика "в собствен сос". добре е за килограмите. течението понякога е емоционално при ниво над чатала. снимам всичко но първо не знам как се качва клип, пък и са доста дълги и вероятно еднообразни и досадни. пазя си ги за зимата, резнеш мезе, сипеш чашка и гледаш...
поздрави на всички. похвалете се...
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”