Питанка ?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Пристигат ми по пощата разни прИмоции от разни риболовни онлайн продавници от които си пазарувам от време навреме и една ми хвана окото та да питам ?
Някой с пряко впечатление от Thomas & Thomas Zone ?
Интересува ме как стои в ръката от към строй защото едно е да прочете човек рекламите , друго да получи инфо от ползвалите такава .
Надявам се да има ползвали такава и благодарение на изводите направени от мен на база тяхната презентация да си се самозарадвам изненадващо и без повод с една 8.6 клас 4 :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Драго »

Ами те мухарите се изнесоха във фейсбук, започнаха да ловят на директно влакно и други екстри да не изброявам. Питай в мухарските групи във фейса.Аз 10 години лових основно с тази дължина 4 клас на друга марка и общо взето ми покриваше нуждите от Рибник в Босна през Панега до Драговищица да речем, както на суха муха така и на нимфа (ловя с индикатор на нимфа). Единствения проблем е, че ако не ти хареса трудно ще я продадеш защото в момента модата е 3 метрови към 4 дори и 5 метрови мухарки за Огоста :lol:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Е , това с директното влакно си е "мода" от вери лооонг тайм , още когато на Николайчо от Никулден му викахме Дард Вейдър :lol:
Иначе ще пропусна тия питания във фейса , ако се отметне някой тук , добре , ако не няма да е първата гега закупена на отзиви от чуждоезични форуми която евентуално не би ми допаднала . Така преди години си заприходих силно ненравещи ми се последствие мухарки на Скот и Харди които от своя страна допаднаха перфектно на следващите им собственици и още ме е много яд , че продадох една Орвис Суперфайн който от своя страна ми допадаше перфектно . Махагонито на Г. Лумис което все още си пазя от сантимент доближава до някъде Суперфайна но не е същото ....
Общо взето упоменатото в чужди форуми за Томас и Томас как успявали да прехвърлят бавният айрия строй на бамбука , на сравнително бързи високомодулни , графитни геги ми звучи все едно упоменатият Суперфайн само че в по-стегнат вариант .
Ще изчакам още , все пак бонус ваучера ми за 30% отстъпка и фрии шипинг важи до края на месеца , па ако няма нашенски си отзиви си се хвърлям на сляпо и те така :D

пп - директните телескопи за Огоста не са ми приоритет :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Cougar »

Павел Иванов написа: Пет Окт 15, 2021 20:11 Пристигат ми по пощата разни прИмоции от разни риболовни онлайн продавници от които си пазарувам от време навреме и една ми хвана окото та да питам ?
Някой с пряко впечатление от Thomas & Thomas Zone ?
Интересува ме как стои в ръката от към строй защото едно е да прочете човек рекламите , друго да получи инфо от ползвалите такава .
Надявам се да има ползвали такава и благодарение на изводите направени от мен на база тяхната презентация да си се самозарадвам изненадващо и без повод с една 8.6 клас 4 :D
Павеле, радвам се да видя че някой от старата гвардия пише из форума. :D Нещо познатите хора зачезнаха по някаква причина в последните две години, някои от по-рано.

За пръчката не мога да ти кажа повече от това което и ти сигурно знаеш - добра марка и малък шанс да си разочарован. Важното е да имаш и добър шнур за тази пръчка и това може да е по-трудния въпрос за отговор.

Най-леката пръчка която аз ползвам е 5-ти клас и разликата с примерно 8-ми клас е в размера/теглото на мухите които може да се хвърлят и това колко влияе вятъра при ловенето. С по-тежките пръти и шнурове, вятъра се преборва по-лесно. С по-леките, в зависимост от ситуацията и посоката на духане, задачата може да е направо непосилна.

Поздрави и успех с пръта като го получиш, ако ще и друг да си взел, и пусни някоя снимка като почнеш да ги дърпаш с него. :wink:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Здрасти Жельо и за мен е удоволствие да те мерна по форумните среди :D
Сам знаеш , че нашите реки и риби в тях нямат много общо с тези при теб .
От друга страна нали трябва да се насладим и на фетишизма в риболова :lol:
Голям кеф е да се слееш с някой по-големшък камък на малко планинско вирче , да презентираш възможно най-невзрачно сивата комаретка на кука №18 на метър и нещо от теб , да видиш как лекичко изплува петниста рибка и деликатно се опитва да си откъсне бутче от комаретката и в този момент с лекичко задържане пунтиращо сетен напън на гавединката да се въздигне от водната шир да предизвикаш самата рибка да я налапа душманската с което от своя страна да предизвика в теб множествен оргазъм и да се насладиш на кратката борба с фина пръчка и откровено неблагоразумно изтънен типет :D
От към шнур за този тип геги залагам на Terenzio Revolution fly line или на по-бюджетният J. P.Thebault който е малко "одървен" в първите няколко кастинга но последствие си се "разчупва" и става много приятна линия .
Поздрави и много биг троутове по канадските безбрежни реки :11:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Cougar »

Благодаря за поздравите Павка.

И тук нещата почнаха да изтъняват и май скоро и аз ще слизам надолу към 3-ти клас прът.
Тази година големите пъстърви от океана не се върнаха - предполагам са финиширали в мрежите на някоя американска или китайска риболовна флотилия край Аляска.

Реката се очаква да е забранена защото нашите мерки за защита на природата са такива където търговските траулери могат да ловят и продават, риболовците в морето за развлечение могат да ловят и пълнят фризерите. Местните индианци могат да залагат мрежи из реката и те да пълонят фризери или да продават за печалба, но такива като мен дето щели да правят кеч-енд-рилийз, ей точно те трябват да бъдат оставени на сухо, защото те явно са в основата на намаляващите рибни запаси.

Както и да е. Виното и бирата в магазина не са свършили още. :11:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Стана тя каквато стана .....
Докато чаках местни отзиви Zone отшумя и останаха тия по поръчка а за тях ваучера не важи :(
Наложи се да си викна без консултации един Thomas & Thomas Avantt - 8.6 / клас 4 защото и той беше единствен и едно да не му скочи някой реЗко и неочаквано , второ да си ползвам ваучера :oops:
За да не ми идва сираче му викнах и едно макаре Leland Reel Co. Vintage Golden Trout Fly Reel 2/4wt + едно шнурче Revolution Fly Line .
И те така , самоизненадах си се верно импулсивно и без повод , ся като дойдат ще ги тествам с максимално задоволствие с тайната надежда да съм уцелил ваксата :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Д-р Флекс »

А, ще ги тестваш... :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Cougar »

Павел Иванов написа: Сря Окт 20, 2021 19:06 Стана тя каквато стана .....
Докато чаках местни отзиви Zone отшумя и останаха тия по поръчка а за тях ваучера не важи :(
Наложи се да си викна без консултации един Thomas & Thomas Avantt - 8.6 / клас 4 защото и той беше единствен и едно да не му скочи някой реЗко и неочаквано , второ да си ползвам ваучера :oops:
За да не ми идва сираче му викнах и едно макаре Leland Reel Co. Vintage Golden Trout Fly Reel 2/4wt + едно шнурче Revolution Fly Line .
И те така , самоизненадах си се верно импулсивно и без повод , ся като дойдат ще ги тествам с максимално задоволствие с тайната надежда да съм уцелил ваксата :D
Успех с новата въдица! Сигурно някой кефал може да се хване с нея и през октомври? Иначе, става и за откриването на Панега.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Мерси , през октомври надали защото не се знае като пристигне тая седмица дали ще ми я дадат нашите си митничари в месеца , но ако се налага и ноември ще се пробва с някоя утежнена нимфа :D Иначе на откриването на Панега не бих я занесъл в никакъв случай :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Направо да им се чуди човек какво им стана на тия селъри този октомври :roll:
Е преди малко dear Hiroshi Togashi ме уведоми с мейл , че съм бил спечелил купон за 10 000 йени по случай 20 годишнината на бакалията , който мога да осребря при пазаруване в troutshop.jp :D
Но от друга страна това вече е за през един подфорум по-нагоре :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Cougar »

Павел Иванов написа: Нед Окт 24, 2021 16:52 Направо да им се чуди човек какво им стана на тия селъри този октомври :roll:
Е преди малко dear Hiroshi Togashi ме уведоми с мейл , че съм бил спечелил купон за 10 000 йени по случай 20 годишнината на бакалията , който мога да осребря при пазаруване в troutshop.jp :D
Но от друга страна това вече е за през един подфорум по-нагоре :lol:
Няма да питам какъв обем поръчки си направил за да получиш такъв купон, да не се посрамвам, но очевидно си от най-почетните клиенти на г-н Тогаши.

Щом е Япония, купона със сигурност ще ти донесе някоя нова радост. :tup:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от jagger1 »

Павел Иванов написа: Пет Окт 15, 2021 20:11 ,...........................и една ми хвана окото та да питам ?
Някой с пряко впечатление от Thomas & Thomas Zone ?
Интересува ме как стои в ръката от към строй защото едно е да прочете човек рекламите , друго да получи инфо от ползвалите такава .
Надявам се да има ползвали такава и благодарение на изводите направени от мен на база тяхната презентация да си се самозарадвам изненадващо и без повод с една 8.6 клас 4 :D
Павка, привет.
Най-компетентен отговор би ти дал може би Стани Мънков, но той отдавна не пише тук. Сигурно има и някой друг мухарин, докосвал се до Томас и Томас бланките, но както виждаш, всите големи мухарини, босовете в мухарлъка ги няма тук. Всите отлетяха у ГоУЕмия стенвестник Фейсбук или в Туитъра, да си туитват и фейсват, че и вече всите групи станаа ПОВЕРИТЕЛНИ, сакън, да не би, дане се чуе, да не се краде, да не би....... :shock: :lol:

Изборът си е техен, тяхно право си е, да са живи и здрави. :tup:

Та на въпросчето и питанката.
Не съм имал щастието да се докосна до бланки на Томас и Томас, бранд, доста уважаван на запад от нас и с добро име. Но изборът на бланка, дали ще е Харди, дали ще е Томас, дали ще е Байрон, дали ще е Вижън или хенд мейд сглобка, това е много субективен фактор. Сам даде пример, как бланката, която не ти е паснала и си продал, е паснала на новия й собственик и той е доволен от нея. Та който, каквото и да ти каже, ще е пречупено през призмата на на субективния фактор.

Най-верния път е: Пипаш бланката, слагаш 2-3 различни бранда шнурове, размяташ ги, според твоите умения за каст и преценяваш.

Когато това не може да се случи, или се доверяваш сляпо на интуицията си и фирмената информация и стреляш на сляпо и после допасваш, или стопираш и подминаваш.

Та, ако интуицията ти подсказва, че няма да сбъркаш и искаш тази бланка - купувай. Ако се съмняваш - търси това, което ще ти пасне, но по възможност по верния път - да я пипнеш и усетиш.

Желая ти късмет с избора и каквото и да си избереш, не само да ти пасне, но и да ти залепне в ръката, като правено специално за теб.
:tup: :11:
Успех.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питанка ?

Мнение от Павел Иванов »

Cougar написа: Чет Окт 28, 2021 9:09 ... купона със сигурност ще ти донесе някоя нова радост. :tup:
Вече носи кило скрап насам :lol:

jagger1 написа: Чет Окт 28, 2021 12:02 ...Най-компетентен отговор...
Вече е късно , според DHL пратката още от оня ден е тук но никой не ебава да ме привиква да си я взимам :?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”