Споделено представя: Какво знаем за мухарската пръчка

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Споделено представя: Какво знаем за мухарската пръчка

Мнение от Pike »

Какво знаем за мухарската пръчка
Автор: Борислав Йорданов [Борислав]
17.03.2005 г.
Пръчката е основен компонент в мухарското оборудване. Заедно с шнура тя пренася мухата до желаното от нас място. Желанията на всеки мухар обаче са различни, затова винаги съществува спор коя пръчка е по-добра или коя марка прави по хубави мухарки. Затова ще се опитам да внеса светлина с цел най-вече да помогна на тези, които тепърва започват и са объркани от съвети и препоръки на по-напреднали колеги. ...
[пълен текст]

----------------------------------------------------------------------------------------
От читателите към автора
Това е мястото за вашите въпроси и коментари към авторът на материала.
Аватар
stflyfisher
Мнения: 285
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:08
Местоположение: Планината - Хасково - Пловдив - София - Планината
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от stflyfisher »

благодариа за инфото, но част от това е всеизвестно.
BORN TO FISH
forced to work
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Е,ние знаем Стефане,че на теб са ти ясни тези неща,може би и повече,но по принцип е добра идеята Pike да пуска статии от "споделено".Виж каква дискусия стана в след статията за спинингов риболов на пъстърва в същата тази рубрика.Аз лично не се сещам такава богата тема да е имало.Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Много, хубава идея но се съмнявам популярните мухари да започнат да се учат с Уинстон, Орвис или Сейдж.
Какво точно има предвид колегата за влошен строй на пръчките от четири части на фирмите освен Уинстон и другите изброени. В момента изграждам две такива с дължина 2.40 от ИМ6 карбон.
Лично за мен е най-важен матераиалът, а от там идва и конструкциата на конуса на въдицата и нейните параметри. Така, поне смятам. Следващата въдица, най-вероятно която ще изграждам, ще бъде на Сейнт Кроа на четири части с дължина 2,70 от вискоите цифри карбон.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Taka taka Vanka i muharkata ti ste se kazva "PIGA"
само предлойение!
На мен добре ми зву4и .
Все пак си требе име на пратлето .
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Аватар
stflyfisher
Мнения: 285
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:08
Местоположение: Планината - Хасково - Пловдив - София - Планината
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от stflyfisher »

даже е похвално че се пишат такива неща.нямам нищо против.само изказах мнение
BORN TO FISH
forced to work
Гост

Мнение от Гост »

...
Последно промяна от Гост на Сря Апр 27, 2005 17:24, променено общо 2 пъти.
Аватар
Борислав
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 11:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

...

Мнение от Борислав »

Здравеите колеги..
когато човек започва с мухарството нещата са неясни..
за да се добие някаква представа трябва първо да се види наи доброто ..към което да се стремим...
у нас обаче тезинеща е трудно да се видят ..или поне малцина са тези които са ги виждали...затова ако се кажат кои неща са наи добри или кое е еталона то по лесно ще се намери това което е нужно на всеки начинаещ....,
защото простете но не съм виждал мухарка от нискияценови клас която да е добра...при условие че говорим за мухарство а не за начин да се хване риба..или дали става да се лови..тъи като да се лови може със всичко..!?

а това кои колко знае си е негов личен проблем...ако някои се чуства лично засегнат нека ми пише ЛС,
ако някои знае толкова много и е ловил със няколко Уинстъна да заповяда да обменим опит..?!
наслука на другарите Мухари....;о)
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: ...

Мнение от чичо Док »

Борислав написа:...у нас обаче тези неща е трудно да се видят ..или поне малцина са тези които са ги виждали...затова ако се кажат кои неща са наи добри или кое е еталона то по лесно ще се намери това което е нужно на всеки начинаещ....
Е когато у нас " ....тези неща е трудно да се видят..." какво да правят заинтересованите.Видели ,попрочели и пак си взели гега за стотина лева :P Иначе статията дава добра представа за стандартите при мухарските пръчки.Но ако ще я прочете някой новозапалил се колега вероятно няма да си вземе веднага въдица от топ класата.Мисля,че може да се лови не по-лошо и с по-обикновени мухарки . Добре е да се разгледат пръчките намиращи се по нашия пазар на по-известните фирми , дори защо да не направим и някъв скрининг със класация от мненията на потребителите.А тия уинстъни и хардита ги остави за познавачи и хора с възможности.
П.С. А IM 6 бланките на "Пигов флайрод" са си произведени в щатите и строят на пръчката е много добър.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
stflyfisher
Мнения: 285
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:08
Местоположение: Планината - Хасково - Пловдив - София - Планината
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от stflyfisher »

koito ima vyzmojnost neka da da si kupi po-klasno.ina4e za na4inae6t ne si zalsujava
BORN TO FISH
forced to work
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Борка попитах те за строя, ако си видял въпроса ми. Как да преценя, че моята въдица, като не е Уинстън, Орвис или Сейдж е хубава или поне, не е пълно дърво. Но, ще бъда и доволен, ако цената е според качеството. То май е обратното, ей се на килипирец ме кара
:oops:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stflyfisher
Мнения: 285
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:08
Местоположение: Планината - Хасково - Пловдив - София - Планината
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от stflyfisher »

за определянето на строя става като се види с коия част от пръчката се натоварва при замятане.имаше някаква таблица но къде я гледах не си спомнян.ще я потърся и ще ти я пратя по е-маил
BORN TO FISH
forced to work
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

stflyfisher написа:за определянето на строя става като се види с коия част от пръчката се натоварва при замятане.имаше някаква таблица но къде я гледах не си спомнян.ще я потърся и ще ти я пратя по е-маил
А да ти кажа, че по-важно е да се натоварва от некоя риба.
Хмм.....
Благодарско за таблицата, сигурно моята сопа там я нЕма. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stflyfisher
Мнения: 285
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:08
Местоположение: Планината - Хасково - Пловдив - София - Планината
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от stflyfisher »

кои знае.може и да я има :lol:
BORN TO FISH
forced to work
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”