Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Две бръмбарети за палави кленчета.

Deer Hair.
Изображение

Deer Hair, паун и щраус.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Два мокри десена допълниха празните гнезда от миналата година в кутийките ми.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

#12
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Гадно време. Освен да си седи човек на топло (който има възможност), друго не му остава. Ама и да си седиш не е решение. Та понеже отложих ангажиментите си за след няколко дни, когато предполагам, че ще е по-дружелюбно времето, реших да седна зад менгемето за малко разнообразие. Пък и някое и друго муше не е излишно да кацне в кутийката. Щото, то, когато го има е добре. Лошото е, когато го няма в кутийката и се сещаш не навреме, че си проспал момента да го вържеш тогава, когато или те е мързяло, или не си се сетил. А си имал тогава възможност. :D

Маловодието си е маловодие. Дали от природата или от намесата на човека, маловодието си е факт. Тези, които успяха да открият на 1 февруари видяха директно ситуацията с реките. Аз се отказах да откривам, независимо от топлото и слънчево време, ненормално за сезона. Реших да поизчакам водата да се качи и условията да се нормализират. Няма смисъл да тормозя рибите, които и без това вече се чудят как да оцелеят. То не е тровене, то не е маловодие, то не е нафта, то не е човешки тормоз.

Та менгеменцето ми е разтухата в такива моменти. И го правя с желание, със същото желание и удоволствие, както и когато изляза сред природата с мухарката. Муховръз и работа с мухарката на терен са два елемента, които са взаимно допълващи се и които лично за мен са неразривно свързани, за да може да се получи от мухарския риболов онази симбиоза от пълно удоволствие и релакс, такива, каквито са ми необходими.

И понеже в това намръчкано и сиво време нещо трябва и да ми повдигне настроението, сипах си една биричка и си врътнах ей тези имърджърчета с Deer Hair елемент, че нещо CDC-то ми се оказа кът в момента и ще трябва да попълвам запасите.

Ама то в Deer Hair-а няма нищо лошо. Дори предпочитам да работя с Deer Hair, за ужас на съпругата ми. Щото после, като че ли цяло стадо елени е минало през хола :lol:

Deer Hair Emerger, винено-червено тяло с огнено оранжев UV риб. Торакс - паун.
В два варианта за изпълнение кейса на главогръда.
Кука #14.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

#14
Изображение

Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Е как на 14-ка бе Миро, :D инак добре е но мисля, че по-добре ще е на #18-#20 даже при добро зрение може да идеш на #22 . Поне на мен на тези номера по ми кълве уж но глледам тука снимки разнни, успявам и аз да хвана по някоя риба.
eme.jpg
eme.jpg (105.15 KiB) Преглеждано 1219 пъти
Сега по ред на номерата ако някой му е интересно - този най-горе е грешно вързан но ми е дал доста риби и затова си го пазя даже си е с месина 0.12 от евтината. При капризни риби съм имал късмет и на оранжевия защото просто в един момент са спирали да взимат олив-зеления но явно оринджа ги е дразнил. 2017 отпрах хубава риба - съомгов скобар на такъв като тези двата долу в ляво - само пиро от гъз на патка и главогръд.
DSC00878 (2).JPG
DSC00878 (2).JPG (371.33 KiB) Преглеждано 1219 пъти
Рибата я вдигах поне 15 пъти - отиде до мухата отвори оста и в последния сантиметър решаваше да не вземе мухата и полягаше обратно на дъното. Тази муха я вдигна два пъти и на третия път рибата лапна мухата и я засякох. Бе готино си е да придърпваш сьомгови скобари на емърджър живот и здраве пак ще си опитам късмета :)

П.П Всички емърджъри освен този с месината по него са връзвани от чичо Док .... да не си помисли някой, че мога да връзвам мухи.
П.П 2. Тази година не го искаха този тип емържъри, искаха ред таг, мравка, кадисче и една секретна къде Доки я има ама не можах да му я снимам тайно и бях притиснат от Неволята да си метам на предните 3 изброени.

П.П.3. Търсих оригинално вързан в Босна от тия купуваните от Блаже ама не намерих та за това снимах каквото има в кутията (е не целия рояк де)
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
image.jpeg
image.jpeg (146.19 KiB) Преглеждано 1192 пъти
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
image.jpeg
image.jpeg (167.77 KiB) Преглеждано 1192 пъти
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
image.jpeg
image.jpeg (148.25 KiB) Преглеждано 1192 пъти
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
image.jpeg
image.jpeg (182.43 KiB) Преглеждано 1191 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Съб Фев 08, 2020 20:59 Е как на 14-ка бе Миро, :D инак добре е но мисля, че по-добре ще е на #18-#20 даже при добро зрение може да идеш на #22 . Поне на мен на тези номера по ми кълве уж но глледам тука снимки разнни, успявам и аз да хвана по някоя риба.
......................................
Драго, привет.
Питаш как на 14-ка ги вързвам. Ами, аз по-малките вече не ги виждам - нито да ги вържа, нито като ги потопя във водата :D . Пък кавото се излъже - излъже. Да не се е лъгало :D . То и малките си има къде да се топят, ама на мен рибите са ми такива. Вземат си и по-едри куки.

Те ти още една от миналата година красавица, която ми е специално за клен по Струмата, а на Диканите освен кленовете, не я пропускат и каракудки, и бабушлета. Ама тия последните рибоци искат определени условия, участъци и ниво на язовира и най-вече след юли месец. Не искат да я вземат, когато ние си искаме. Капризи.

Изображение

Изображение

Поздрави. :tup:
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Днес намерих две балсови телца, останали ми от миналото лято и реших, вместо да се търкалят като заготовки, да вържа две мушета с тях. Лепнах телцето към куката, фиксирах го допълнително с конец, уж за по-голяма здравина, метнах му малко лак за основен цвят и го доукрасих с няколко точици светещ и фиксиращ се на UV жълт лак. Когато светнах с UV фенерчето за да фиксирам лака, забелязах, че съм цапнал леко две-три власинки от хакълчето със същия лак, които светнаха като малки точици на власинките. И реших да добавя още малко точици по хакълчето от долната му страна. Може пък да предизвика любопитството на рибоците. Занам ли? Отговорът - след като го тествам в реални условия.

Балсамарката на кука #12.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аз рибарче съм
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Мар 20, 2018 12:15
Риболов: мухарски риболов
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Аз рибарче съм »

Май месец е още далече, но реших да се подготвя...

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Един стример, изработен изцяло от фазанови пера.
Перата на фазана около и над бътовата част от тялото му, както и тези, намиращи се от долу, под крилата са изключително меки и гъвкави. Могат да бъдат сравнени с върховата част на перата от марабу. По тази причина, тези пера са отличен материал за изработването на големи софт хакелни мухи, както и на стримери. Във водата перата придават живот на примамката и отлично имитират движението на малки рибки.

Изображение

Перата над бъта, покриващи основата на опашните пера.
Изображение

Перата около бъта.
Изображение

Изображение

И тези под крилата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Два сухи бомбъра на #12.
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”