Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от D-r Kosio »

Jag,
Този материал, който ползваш (микропорестия) е неподходящ за сухи мухи. Както си направил мухите, с името скакалец, се предполага да плуват, все пак. Материалът е относително тежък - от там и цопането и плуванетому, по-скоро биха гонили рибите, вместо да ги събират.
*Пиша го, защото пробвах...
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Росен написа:Миро, ето ти три от последните, да видиш, че сме живи и да не се кахъриш много - много ...

ИзображениеИзображениеИзображение
Аз като ви казвам, че Фейса си отива, не ми вярвате. :D

Роска, тези пожизнено не мога да ги вържа :oops: . Шедьоври си сътворил. Респект! :tup:
= = = = = = = = = = = = =
D-r Kosio написа:Jag,
Този материал, който ползваш (микропорестия) е неподходящ за сухи мухи. Както си направил мухите, с името скакалец, се предполага да плуват, все пак............................*Пиша го, защото пробвах...
Косьо, привет.
Ами цяло лято си лових с такива и доста клен прилъгах. Имам доста показани мухи назад с този материал и си работят, не потъват. Държат си се перфектно отгоре.

Ти не знам какъв материал си използвал.

Аз използвам два вида микропорест материал за скакалците и бръмбарите си:
1. Един Икейски, с който изолират плоскостите на шкафчета и гардероби. Той е малко по-плътен и с по-финна структура на шуплите. Назад в темата - зеления скакалец и старите ми модели Дикански скакалци, както и доста бръмбаретки са с такъв материал. Личи си по финните шуплички.

2. Новият материал, с който съм изработил горния Дикански скакалец на предната страница:
Изображение
Този материал го използвам от миналото лято и съм много доволен от него.

Това, което мога да кажа за него е:
Микропорестата гума ISOGOMATERM се използва като изолационен материал на медните тръби при климатичните системи под формата на тръбна изолация. Изключително мек, шуплест,лек, еластичен и в същото време задоволително здрав материал. Не се влияе от лакове на основа ацетон, както и от УВ лакове. Успешно могат да се използват и марковите мухарски лепила при работа с този материал. Оцветява се добре с перманентни маркери в желания цвят. Дебелината на микропорестия слой, в зависимост от размера на изолационната тръба варира между 4 мм и 6 мм – напълно достатъчно за изработване на мухи на куки от #8 до # 16.

Тези мухи са правени също с Isogomaterm:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 5#p1016709

Тези бръмбаретките също:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 5#p1016972 Има още назад в темата.
Поздрави. :tup:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още един вариант на ручейник.
Когато за първи път вързах преди много години назад тази имитация, нямаше много голям избор на материали. Имаше обаче много велосипеди, които бяха с винтили, в които се намираше ценния за тази муха материал. По-точно - онова малко чревце, както му викаха, което не беше нищо друго, освен една тънка гумена тръбичка. Цветовете, в които я продаваха тогава бяха черен или един между светло-бежаво до към слонова кост. Струваше тогава стотинки цяло маркученце, ама детска му работа. Да ми прости Господ и потърпевшите, с другите дечурлига си набавяхме този безценен материал направо от "денонощния " - от вентилите на "паркираните" велосипеди. И бой сме яли :oops: :lol: .

Сега, материали и модели - бол. А съвременните велосипеди вече са с други вентили. Ама пък материали - бол.

Ручейникът, който показвам по-долу е точно с един такъв съвременен материал, лесно достъпен, мек, в различни разцветки и евтин. Това е силиконова тръбичка, или по-точно ластик за съвременна прашка за леки захранки. Не си изхвърляйте скъсаните ластици. В тях има още живот и може би - изненади.

Имитация на ларва на ручейник с тяло от силиконов, кух ластик от прашка. Кука от №8 до №16.
Изображение

Изображение

Вариант на тази имитация е, като предварително нанесете тънък лепилен слой върху силиконовия ластик и после го посипете с малко измит и после изсушен речен пясък. Получава се ручейник с къщичка (Cased Caddis).

Поздрави.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Две малки стримеретки за костуретки.
Изображение

Изображение

На тази нещо главата не се получи добре.
Изображение

Изображение
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от dunavski »

Трябва ти един прост клаусър миноу за костур. Хем джиг хем миноу :lol:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

dunavski написа:Трябва ти един прост клаусър миноу за костур. Хем джиг хем миноу :lol:
:D Ама нали някой трябва да седне да го върже :D А в момента работя по новия ми стенд за Фурледите. Правя го модулен и с подвижни колчета. Ще позволява дължини до към 5.60 м. включая и тенкара лидери. Сега съм на първи модул - до 2 м.

Поздрави. :tup:

Честита Баба Марта на всички.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от чичо Док »

Миро, честитта ти Баба Марта и на теб!
Да си здрав преди всичко, а за "продуктивността" ти си знаеш ... :lol:
baba marta 1.jpg
baba marta 1.jpg (30.81 KiB) Преглеждано 2294 пъти

п.п. за лидера 5.60 нема и думичка да обелвам :lol:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

чичо Док написа:Миро, честитта ти Баба Марта и на теб!
.......................п.п. за лидера 5.60 нема и думичка да обелвам :lol:
Благодаря, Док. Всички да сме живи и здрави. :tup:

За лидера - какво му е на Тенкара лидер 5.60 метра? За една Тенкара 15 фута (4.50 м.) направо си е жус. Ей това е едната, на която съм й хвърлил око, ама ще видя кога ще ме огрее. Бавничко си работя по въпроса.
http://www.allfishingbuy.com/Tenkara-Ro ... O-4509.htm

Другата ще е от сорта на 17'9" (5.40 m.) - шаранджийска, но за нея лидер 5.60 м. ще й дойде малко къс и ще трябва да добавя още един 4-ти модул към това, което си правя в момента. Първият ми модул е 2.10 м., а другите два са по 1.60 м всеки. Има опция, вторият модул да го сменя с още един 2.10 м., а третият да си остане 1.60 м. Ще го мисля. За сега първият модул 2.10 м. ще ми върши работа като за начало за мухарките. Позволява изработването на различни комбинации от брой сектори и дължини на отделните сектори чрез плавна промяна на всеки размер и позиция до милиметър, както и промяна на броя колчета според необходимото.

Стига толкова за сега. Повече, когато комплектовам напълно стенда.
Поздрави.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от dunavski »

Що си губиш времето с простотии :lol: :lol: ? Пак ти казвам, че излишно си усложняваш живота с тея плетки. Едно чисто парче монофил около метър ти е достатъчно за щуки и шарани.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

dunavski написа:Що си губиш времето с простотии :lol: :lol: ? Пак ти казвам, че излишно си усложняваш живота с тея плетки. Едно чисто парче монофил около метър ти е достатъчно за щуки и шарани.
Еее, чак пък простотии .. :D . Не мисля, че един тенкара лидер е простотия. Още повече, че всичко, което се продава по света от този вид лидери е ръчна изработка. Мислиш ли, че има толкова много загубеняци по света, които да си губят времето и да плетат лидери ей-така? Че да има и други, които да им ги купуват? :D :wink: Ако не се лъжа, беше писал, че си пробвал с коничен тенкара лидер. Как е спрямо първия ти опит с обикновения равен лидер и тенкарата?
Не е простотия, но наистина си трябва време и най-вече опит, който трябва да понатрупам за изработването на тези лидери, защото има много тънкости по време на изработката - изравняване на всички нишки и дозиран, постоянен опън на нишката по време на усукването, равномерно усукване на двете рамена, и т.н. А бе, това е за другата тема.
Поздрави. :tup:
= = = = = = = = = = = = = = = = = =

Едно муше за темата от миналия месец.
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Малко козина и винил.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Две мушета, които играят в един отбор. Паунът си е паун. Лично за мен е прекрасен материал. Тези две мухи са задължителни в кутийките ми. На пръв поглед еднакви, но с различен по своему характер.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от dunavski »

Няколко нимфи за пролетни пъстърви по язовирите.
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още две мушета от миналия месец.
Изображение

Изображение

Пролетно - есенен вариант на Родената да лови.
Изображение

Изображение
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от чичо Док »

dunavski написа:Няколко нимфи за пролетни пъстърви по язовирите.
Храресаха ми!!
Diawl Bach' а с лъскав риб по-резултатен ли е спрямо ориджинала с червена коприна, и как го монтираш - риг с две-три мухи?
------------------------
От мен за темата малко клинкове, на 12 и 14 номер
DSC05884.jpg
DSC05884.jpg (115.44 KiB) Преглеждано 2036 пъти
DSC05900.jpg
DSC05900.jpg (143.67 KiB) Преглеждано 2038 пъти
DSC05930.jpg
DSC05930.jpg (135.99 KiB) Преглеждано 2038 пъти
DSC05937.jpg
DSC05937.jpg (157.19 KiB) Преглеждано 2038 пъти
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”