Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#20
#20
image.png (796.19 KiB) Преглеждано 1403 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Това от вчерашния ми муховръз. Към предната серия.

То хубаво вързваме, ама кога ще можем да ги потопим? Мухарката ще се разсъхне. Гащеризона ми пробит. Ботушите едвам устискват. Авансът на макарата - замрял. Шнурът притихнал. Елекът и кепчето - прахолясали. Бъгито долу на паркинга ме гледа тъжно с угаснал поглед и само ми намига, като че ли иска да ми проговори: "Какво става бе брат? Няма ли да ме поглезиш?"

Като гледам световната тенденция, дали тази година ще има изобщо сезон....? Бе, да сме живи и здрави. Другото сами ще си го вземем от живота. Само да сме живи и здрави. :tup:
Изображение
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
image.png
image.png (955.19 KiB) Преглеждано 1386 пъти
Аз рибарче съм
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Мар 20, 2018 12:15
Риболов: мухарски риболов
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Аз рибарче съм »

Една елементарна нимфичка, която ми свърши много добра работа през миналото лято и есен на номера 14 и 16
grey nymph.jpg
grey nymph.jpg (141.83 KiB) Преглеждано 1381 пъти
и две нови мои измишльотини, специално за липан, на номер 18 с глава 2,3мм. Само конец, флумастер и лак за нокти, без UV пособия.
grayling nymphs.jpg
grayling nymphs.jpg (152.1 KiB) Преглеждано 1381 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Едно комарче на #18.
Изображение

Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Миро да ги махаш тея комари. Остава сега западнонилска треска да ни налази :D . Иначе аз заредих доволно, понапълних и сортирах запсите и дет се вика ще ми е една идея по спокоен съня.

IMG_20200422_105738.jpg
IMG_20200422_105738.jpg (173.63 KiB) Преглеждано 1331 пъти

Ще изкарам под обсада връзвайки мухи докато няма риболов. Лошото е, че седна ли за един ден ще напълня кутиите а баш най-голямата съм я сетнал за Босна а последните години доказаха че за там няма смисъл от предварително вързани мухи защото всичко се решава на момента и се връзва според ситуацията :P
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Ехааа, добре си заредил патрондаша. Аз почти съм на привършване с куките. Ще трябва да попълня складчето си.

За комара няма проблем. Аз ги мажа комарите веднага с Аутан, след като слязат от менгемето :lol:

Драго, от Коледа съм си задал съвсем леко темпо с мухите. Формулата ми е:
Кука, две витки, стоп, картофче, глътка бирочка, стоп. И пак следва - две/три витки, стоп, две картофчета, две глътки бирочка, две картофчета, две глътки бирочка, стоп. И така, докато стигна до крилцата. После пауза, цигарка, вързвам крилцата, чинийка картофки и чаша биричка. И като погледна мухата, то минал час и половина, а мухата станала ...... джус и аха, ахааа да Фръкне .... Хич не й намирам кусури. Да ги търсят и да се жалват рибите. За мен си е жус. :lol:

Та с такова темпо вервай ми, всеки ден да вързваш по три-четири мухи, още три месеца под карантина няма да си напълниш кутийката. :tup:

Ей тази елементарна муха Ред Таг Паралуп изпълнение я започнах днес към 11.30 ч. и сега я довърших. До довечера ще вържа още една и стига за днес, че да не ме заболи кръста. Утре пак. :lol:
Изображение

п.п.: Драго, вържи една крежица да я видим каква е тайната Пливска артилерия.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Ааааа, няма да седна да я връзвам тази муха. Въднъж съм ловил с нея, веднъж съм я и връзвал и ми мина мерака. Не е нищо особенно ето снимка какво представлява и клип как се прави. Крежица е че е от сойка (на сръбски крежа) крилото. Ма хората това имат там , с това връзват, мойте сойки под прозореца мътят сега :) нема да ги трепя :D

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Мерси, Драго.
Много ми прилича на Блу Уингед Олив или малко на модифициран Кочман. Този материал от мрежа за картофи съм го ползвал и аз, но от червената мрежа :D . И да ти кажа, работи си. Преди няколко години назад в темата бях пускал мушета с него. За мокри мухи върши работа, а и е здрав. Не ми харесва само, че малко се пързаля, като правиш намотките, но иначе се получава.

Те един мой опит да си вържа едно подобие, ама го модифицирах малко, че сойките като чуха, че ми трябва перо и се разбягаха панически. Та пробвах с едно крилно перо от женски фазан (от задните крилни пера). Опашката е от малард. Зеленото тяло - изрових някакъв зелен конец от нещо, което навремето съм разплитал, не помня от какво. Рибнах го с жълт конец на Хендс. "Лигавникът" - от едно кокоше перо (откъснах го от някакъв залежал по кутиите ми индийски кейп. Бе, срам и позор, ама го прибрах в кутийката мушето. Поне изяде един пържен картоф и изпи една чашка бирочка, докато се справя бавничко и славничко за 2 часа. :lol: Сега ще си почивам до утре.

Все още съм имал малко Daiichi 1180, #14, та ми просветна леко хоризонта. Ще издържа още седмица - две. :lol:
Изображение

п.п.: На АДО съм му гледал няколко клипчета. Има интересни неща.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Бе връзват ги с всякаква прежда и сезал. Тази муха се връзва от хора по селата, кой с каквото има с това връзва. Аз щех да я вържа с коприна ама ми стана жал :) и за тва снимка и клипче стигат.
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Сря Апр 22, 2020 19:45 Бе връзват ги с всякаква прежда и сезал. Тази муха се връзва от хора по селата, кой с каквото има с това връзва. Аз щех да я вържа с коприна ама ми стана жал :) и за тва снимка и клипче стигат.
Драго, от дека имаш коприна бе? То сега все по-модерно е сезал и канап. :lol: :11:

Направих днес още една модификация на вчерашния ми експеримент, като добавих и една постничка подкрилка под основното крило. И второто, че като резнах горната половина на хакела, оставих умишлено малки стърчушки в основата. Демек, да се получи нещо като космест главогръд, което не е типично за мокра муха, ама заради експеримента си го позволих. Грижливо прибрах новото творение в кутишката, която май ще трябва да поразпъна, че започна да прелива :D . Пък да видим кога ще стигна до потапяне на мухите. Май, както вървят нещата, този сезон ще остане в аналите като блян :roll:
Да сме живи и здрави, да не сваляме гарда и да си останем със здрава психика. :tup:

Това мисля, че се получи по-добре, пък да видим рибите какво ще кажат.
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Разгледах си днес бомбарите и установих, че нямам от една разцветка, без наличност от която обикновено не оставам. Та си врътнах един, а тези дни ще добавя още малко в кутийката, че кленът иначе се мръщи, когато нямам черно бомбърче. А бе, разглезил съм ги нещо.

На #12.
Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Лелеееее миро - тотално си я сгрешил - мухата е жълта със зелен риб а твоята обратна. Язък как не догледах по рано :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Чет Апр 23, 2020 17:04 Лелеееее миро - тотално си я сгрешил - мухата е жълта със зелен риб а твоята обратна. Язък как не догледах по рано :D
Лелееее, Драго, цял час гоних един фазан в парка за едно перо. После половин час пържих един картоф. Разплетох един чорап и вадих конци от мокета. После още два часа я вързвах мухата. А ти ми казваш чак сега, че съм я сгрешил. Казвай ги тия работи по-рано. Сега - мокета разбридан, с един чорап не мога да ходя, а и мухата не става .... :roll: :lol:

А бе усъмних се още в началото, като гледах снимката и клипа, че има някаква уловка, щотона снимката - зелена, а и на клипа пише зелена крежица, пък Адмир разплете жълта мрежа от компир и рибна със зелен конец от ластик за коса ..... И аз реших, че като ще е зелена, зелена да е :lol:
Ама пък манекенка я направих, а? Гледай само как ще ги изненадам рибите. :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Снощи по късни доби имаше хач на кленски кадиси. :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”