Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Онзи ден, вечерта, си врътнах една пупа на ручейник, на кука TMC 2487BL, #14.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Тези дни поекспериментирах малко с нови моделчета стримери и епоксита. Имах няколко нови идеи и реших да ги реализирам. Мисля, че се получи това, което исках, но какво поведение ще имат в реални условия, ще покаже времето след края на забраната. Поради липса в момента на УВ смола, използвах едно еднокомпонентно и напълно прозрачно лепило на Patex, с което съм работил и преди и знам, че нещата се получават с него. Недостатък при работата с това лепило е, че трябва да се изчаква до втвърдяване на всеки един отделен слой, който се нанася и се губи повече време, ама пък аз няма за къде да бързам в момента.

Положителното е, че за разлика от UV лепилата и смолите, Patex лепилото е евтино, намира се лесно по строителните маркети и железариите и е в опаковки от 50 грама - само за 5 лв. За сравнение, едно качествено UV лепило с този грамаж отива някъде към 50 - 70 лв. :roll: . И още нещо: след втвърдяване, Patex лепилото остава гъвкаво и най-важното, не се получава онзи мазен филмов слой на повърхността, както е при повечето UV лепила. Лепилото може да се оцветява с маркер, което дава свобода при оформяне на различните модели мухи и стримери от към цветове. На стримерите, които ще покажа ясно личи структурата на подложката от перо, която имитира скелета на малка рибка.

Материали:
- Перо от скалп на кокошка (подбира се перо с по-дълги и по-меки власинки)
- Лепило Patex Total
- Маркери за оцветяване.
- Кука #10, Daiichi 2280 или подобна с право рамо Х2Long.
- Конец - Hends, Ultrafine 0.04 mm.

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Второто хелерче.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Третият експеримент от епоксидната серия. Две пера от фазан и два фибъра от паун на кука №10.
Изображение

Изображение
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от mags1234 »

Извинявам се за тъпият въпрос,ма чайки ли ще ловиш на тези платноходки?
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Три зонкерчета на кука #6.

1. Заешки стрип и месингова глава 4 мм.
Изображение

Изображение

2. Заешки стрип и глава от горещ силикон. Кука #6.
Изображение

Изображение

3. Заешки стрип и глава от еднокомпонентно лепило Pattex Total. Кука #6.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Позаредих кутийките доволно. Бойците са в пълна бойна готовност и очакват битките. Чакам само новите си шнурчета и успешното лечение на бъгито. Скоро и то ще бъде излекувано. И докато календарът отброява последните дни до края на забраната, менгеменцето врътка последните бойни единици от спецчастите.

Един от миналогодишните питбули. Захапе ли, не пуска:
Изображение

Изображение

Поздрави и успешен сезон на всички.

п.п.: А бе що така се получи с akulata.com? Ако това е краят на сайта, жалко. Фейсбукът е вирус, който много светли умове замъгли. Ще се оцени след време, ама дано сайтовете се запазят до тогава. Живи и здрави.
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Виж сега на мен и без Фейсбук ми кълве и пак съм си толкова риболовец, колкото и ако имах Фейсбук. Но за някои това е начина да станат "Велики" в очите на другите и хората да им казват браво и лайк. Щото цял живот като си бил роб на "системата" и са те мачкали сега с Фейсо изведнъж заваляват лайкове, започваш да се чустваш нещо по-така, да се чустваш сякаш някакси по-оценен, а всъчност просто си преминал в робство на една друга система ;) - та стегай бъгито и гледай да ти кълве. Най-вероятно Радо ще поднови хостинга ама и на него за какво му е само грешни пари на вятъра при положение, че хората вече нямат интерес
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

d_nikolov написа:............................ Най-вероятно Радо ще поднови хостинга ама и на него за какво му е само грешни пари на вятъра при положение, че хората вече нямат интерес
Сайтът на Радо е един от най-старите и в него има история. Като се замисля, българските сайтове с история и добре разработени са не повече от 4: Фишинг манията, На риба-та, Акулата и Фишерман-бг (сегашния Янтра). Много ценно имфо има в тях и ако всичко това се затрие, ще бъде жалко.

Всъщност, ние, потребителите правим съдържанието на всеки един сайт, определяме и тематиката, определяме и интереса. И от нас зависи, дали да го поддържаме или не. Ние, потребителите определяме и живота на един сайт. Един сайт, освен място за комуникация е и нещо като библиотека. Един сайт е много по-подреден и много по-добре визуализира съдържанието спрямо стенвестникарските Фейсбук, Туитър, Инстаграм и Гугъл+. Всъщност Гугъл +, който от 2 април 2019 г. спря да съществува беше аналог на Фейсбука. Общото за всички тези платформи е, че всичко написано в тях потъва назад и ако искаш да се върнеш към някой материал, писан преди седмица, месец или повече, трудно ще го откриеш. Няма систематизация на съдържанието, както е при форумите. Има някаква група по интереси и с някаква тематика и от там-нататък бъркотия. Нещо като листовки с обяви, които си разхвърлял на една поляна и иди ги подреди или пък още по-трудно намери листовката, която търсиш :wink: .

Драго, частично го постегнах бъгито, ама чакам сега от сервиза да ми се обадят, кога ще докарат частите, че нямаха. Па и винетка, данъци, ГТП трябват ... Та до към 25 юни трябва да е в бойна готовност. И едни нови шнурчета си поръчах преди 20-тина дни, но нещо се забавиха. После .... :fish15:
Поздрави. :11:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Няколко дни не съм сядал пред менгемето. Ами, не се въздържах. Поне едно муше на ден трябва да вържа, че да мирясам. А то, едно по едно, по едно на ден и пак нова кутийка трябва да търся :D . Нищо де, не са излишни. А и така си материализирам приумиците.

Това, последното, по-долу е една цветна модификация на едно друго мушенце, което в годините назад обичах да си вързвам изцяло в черно. Мушето работи добре (черното) и за клен, и за пъстърва, че и каракудки са му налитали. На база на това мушенце, реших да променя малко цветовете и изработих предния хакел с червено перо от скалп на петел, като добавих една малка жълта атракторна точка от фибър на щраусово перо - само 3-4 намотки. Вместо черен конец, с какъвто си изработвам основния (черния) модел, сега използвах червен конец на Hends, Ultrafine, 0.04 мм. Задния хакел го оставих черен, както е в основния модел, както запазих и кафявата опашка.

Надявам се, струмските кефали да забележат мушето още на първите ми излети след забраната. Мухата е суха и с добра видимост до 10 -12 метра (щото вече на по-големи дистанции работя само на усет и на кръговите плясъци по мухата от рибките :oops: :roll: - бе годинките се трупат и не прощават). Изцяло черният вариант работи целогодишно. Този ще трябва да го тествам.
Хайде, да ми е на хаерлия с мушето.

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Днес гласувам за този европеец, да ме представлява пред кефалите:
На кука Daiichi, #10.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Няколко бъзърчета на кука TMC, #16
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Току-що слезе от менгемето за да подсили редиците на подводничарите ми.
Кука #14.
Тяло и гръб на главогръда - винилова лентичка.
Главогръд - заешки дъбинг, цвят канела.
Хриле - 2 бр. жълти фибри от перо на щраус, разположени странично на тялото и прикрепени с металния риб.
Риб - черна или сребриста метална тел Ф0.09 мм на HENDS
Конец - Ultrafine на HENDS.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Една олекотена винилова нимфа.
Кука от #10 до #16.
Изображение

Изображение

Успешно откриване на новия сезон на всички. :fish15: :tup:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Кафява летяща мревка.
Изображение

На кука ТМС, #14.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”