Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Skurpito написа: Вто Мар 31, 2020 9:24:fish15:
Изображение
Skurpito, привет.
Как се държи на вода тази муха?
Хакелът е рехав, но пък е с дълги власинки. Не потъва ли? Така структуриран е като за мокра муха. Не, че няма да лови, но питам какво е поведението на мухата на вода - като мокра или суха?

Поздрави. :fish15:
Аватар
kikko
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 18:25
Риболов: на муха
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от kikko »

kikko написа: Пон Мар 30, 2020 14:39 Здравейте,колеги!
Понеже бачкам от дома едва ли има по-добър начин за малко разсейване от електрическите схеми,от това да вържеш някое муше и да си помечтаеш да го предложиш на кефалите.
20200330_143008.jpg
Попълваме редиците с любимото- "джапанки" и "коркови"
"Джапанките" са по инструкциите на jagger1 от темата "Училище по муховръз". :tup:
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

jagger1 написа: Вто Мар 31, 2020 13:58
Skurpito написа: Вто Мар 31, 2020 9:24:fish15:
Изображение
Skurpito, привет.
Как се държи на вода тази муха?
Хакелът е рехав, но пък е с дълги власинки. Не потъва ли? Така структуриран е като за мокра муха. Не, че няма да лови, но питам какво е поведението на мухата на вода - като мокра или суха?

Поздрави. :fish15:
Е то си е мокра муха бе Миро - ти къде си виждал някой да връзва Адамс, Парадън, Кочман, кадис, на извита кука. Има там разни микро игри дето се правят на 20-ти номер лека кука с цел мухата да и максимално микроскопична като тяло но тази кука не е такава. Ейййй ето сетих се една мокра да си вържа , ако не забравя и остане време ще има и снимка от Айфона Алкател :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Вто Мар 31, 2020 21:59
jagger1 написа: Вто Мар 31, 2020 13:58
Skurpito написа: Вто Мар 31, 2020 9:24:fish15:
Изображение
Skurpito, привет.
Как се държи на вода тази муха?
Хакелът е рехав, но пък е с дълги власинки. Не потъва ли? Така структуриран е като за мокра муха. Не, че няма да лови, но питам какво е поведението на мухата на вода - като мокра или суха?

Поздрави. :fish15:
Е то си е мокра муха бе Миро - ти къде си виждал някой да връзва Адамс, Парадън, Кочман, кадис, на извита кука. Има там разни микро игри дето се правят на 20-ти номер лека кука с цел мухата да и максимално микроскопична като тяло но тази кука не е такава. Ейййй ето сетих се една мокра да си вържа , ако не забравя и остане време ще има и снимка от Айфона Алкател :D
Бе, Драго, и аз така си мисля, че е мокро муше, ама знам ли.
Иначе, на такива куки съм виждал парадън с изнесено тяло и дори съм си правил. Виждал съм и March Brown Spider Dry на подобна, че дори и по-крива и по-голяма кука. Виждал съм и Адамс със скъсено тяло, изработено с Deer Hair на подобни куки. Бе вече всичко може да се види :D .

Само Royal Coachman още не съм виждал, ама за да има и такъв вариант, на подобна кука, ще се пробвам да спретна някой и друг патерн :roll: :D И без това се очертава още голяма скука с тези извънредни ситуации.
:11:

Те туй си спретнах днес набързо, че да врътна малко совалката вместо фитнес.
На #18

Изображение

Изображение
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#20
#20
image.jpeg (120.42 KiB) Преглеждано 967 пъти
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от чичо Док »

Хубу де, Миро, ти като спец как определяш тази муха - мокра, суха, или и двете? :shock: 8)
86.jpg
86.jpg (96.47 KiB) Преглеждано 967 пъти
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

чичо Док написа: Сря Апр 01, 2020 8:57 Хубу де, Миро, ти като спец как определяш тази муха - мокра, суха, или и двете? :shock: 8)
86.jpg
А добро утро на всички. :D

Док, привет.
Ами, като гледам кукичката, някъде около №20 ще да е. Като гледам хакелчето, леко кръцнато от долу и опашле си има от двете косъмчета, за сух тертип си е предвидено. Телцето - и тако и вако. Та си мисля, че с флотантче в тихата водица ще си е като сухинко. Ама ако го пуснеш по правата в по-бърза водица и някоя вълничка го захлупи, ще се поумокри, т.е. няма да има силици да плува. Аз ако го вързвам в този вид, ще очаквам това от мушето. Ама знам ли? Може и да бъркам.

Та затова попитах за мушето на колегата как се държи на вода неговото, ама не ми отговори. Нищо де, нали той си лови с него, той си знае какво му трябва. :D :tup:

Поздрави на всите мухарини.
:tup:
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#20 Привет Миро всички последни мухи като ги смажа леко са сухи и плуват доста добре.Но в крайна сметка всяка една от тях пие вода и ако не я изтръскаш във въздуха потъва и става мокра
#20 Привет Миро всички последни мухи като ги смажа леко са сухи и плуват доста добре.Но в крайна сметка всяка една от тях пие вода и ако не я изтръскаш във въздуха потъва и става мокра
image.jpeg (141.48 KiB) Преглеждано 947 пъти
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#16 тази си я вързах за 3 март
#16 тази си я вързах за 3 март
image.jpeg (103.11 KiB) Преглеждано 928 пъти
Аз рибарче съм
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Мар 20, 2018 12:15
Риболов: мухарски риболов
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Аз рибарче съм »

От мен една еднодневка

Изображение


и една нимфичка на № 12

Изображение
Аз рибарче съм
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Мар 20, 2018 12:15
Риболов: мухарски риболов
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Аз рибарче съм »

Май не се отварят снимките. Я да пробвам така...
IMG_3031.JPG
IMG_3031.JPG (44.83 KiB) Преглеждано 889 пъти
IMG_3055.JPG
IMG_3055.JPG (63.46 KiB) Преглеждано 889 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

При мен се отваряха на лаптопа, на телефона - не.
Сега всичко е ОК и на лаптопа и на телефона. :tup:
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
Това е коментираната муха във вода. Но все пак е в чаша не на реката за съжаление времената са такива. Кофти при такива размери мухи е,че на 10-15 метра ми е труден визуалният контакт с мухата. Поздрави на всички които се занимават с муховръз.
Това е коментираната муха във вода. Но все пак е в чаша не на реката за съжаление времената са такива. Кофти при такива размери мухи е,че на 10-15 метра ми е труден визуалният контакт с мухата. Поздрави на всички които се занимават с муховръз.
image.jpeg (202.43 KiB) Преглеждано 869 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Благодаря, Skurpito.
Лично аз обичам мухите с беден хакел и по-дълги власинки, но обикновено тези мухи са доста капризни. Дори и да се задържат в началото отгоре на водната повърхност, бързо губят плаваемост, особено след две-три риби. Когато се използват на течение, бързо се потапят от вълничките или, ако се придърпват. Но пък за сметка на това имат по-реалистичен отпечатък на водната повърхност. Другото е, че когато са изработени с по-дълги власинки на хакела, дори потопени, тези мухи продължават да работят като мокри, ако се презентират и водят като такива.

Още веднъж благодаря за водната проба :tup: .
= = = = = = = = = = = = = = == = = = = = = = = =


От мен една стримеретка за гладни кефалюги с глава от балса.
Малко дъбинг собствен микс и перо от марабу.
#10
Изображение

На UV.
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго, привет.
Те ти един мой Роял патерн от вчера, в стил суха, на някаква стара кука Scud BFC, 7009, #18, който ти обещах. Дали ще лови този мушморок? Нямам други куки в момента с този профил. :11:

Изображение

Изображение

На водна проба:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Обичам ги Роял патерните и винаги имам в кутийките си от тях, независимо дали са модифицирани от мен или не, дали са сухи или мокри. Това са мухи, с които никога няма да се разделя. На база Роял модели, навремето си разработих моята си версия "Родената да лови", която съм я пуснал и поетапно в клипче, показвал съм я многократно в различни версии и която задължително присъства в кутиите ми в няколко цветни варианта. Всеки си има по някоя и друга любима муха. Е, моите са Роял мухите, софт хакелите, паралуповете, бомбарите, палмърите (но мои си модификации), няколко нимфи и разбира се по някоя корковица, балсамарка и джапанеска. Другото е за разнообразие и тръпката от експеримента с новото :D :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”