Струма

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Струма

Мнение от takezo »

mitioto написа:...преместих на Струма и се оказва, че първоначално съм бил на около 1 км над теб... Пак се разминахме при това качествено...
Ми, к'о да кажа, че съм бил на километър от вас, ама като се таите - така е !

А сега моля за телефоните на ЛС, че пак ще налетя тази седмица по ваще ловни полета.
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Струма

Мнение от mitioto »

Ха ха ха :lol: Жестоко :lol:

Можеше да си спретнем една прескочи кобила :lol: :wink:
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Струма

Мнение от sote-full »

mitioto написа: Дори за един момент реших, че съм те видял, но мисълта бързо ми се изпари, след като видях найлоновото пликче пълно с маломерни кленчета на кръста на въпросния индивид...
Ех Мите...това е жалко баце...после кат те срещне те такъв и седне да ти обяснява как немало риба ..абе заеби.
Знаеш ли..онзи ден един пич къде шейсетте..стоял на брега човека и ме гледал кви ги върша...и те ти го идва при мен и разправя как уловил една мренка, обаче не му вършела работа, да вземел да ми я даде на мен :shock: ...аз му разправям че изобщо не вземам риба от реката, ама тоя пич беше доста настоятелен...едвам се разбрахме да си носи мренката по живо по здраво.
Стана ми жал...поне живарник да си носеше, сега щеше да има една мряна повече в реката...но всеки си прави сметката.
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Струма

Мнение от sote-full »

Привет на всички.
В неделя отново не пропуснах шанса да се потопя във водите на Струма.
Бяхме се разбрали с Ванката- takezo...той начинаещ мухар...готин юнак...та споделих от скромният си опит с него...стана готин излет..още повече че не бях сам!!! :D
За малкото време прекарано на реката, установих че нивото беше спаднало с поне още десет сантиметра...но пък се улови некое и друго рибе!!!
Жегата обаче беше ужасяваща...дано с вчерашният дъжд малко се подобрят нещата!!!
Айде и малко фотки...

Изображение

Изображение

Ей го и Ванката в опит за кастинг... :D

Изображение

Изображение

Изображение

Това е племенника на Ванката...май навлиза в риболовният занаят!!!! :D

Изображение

Май ще настъпи мухата...ох, само ако знае кво го чака...но пък такива моменти са запомнящи се ... :D

Изображение

Този арестант беше и кулминацията на излета..някъде към 30- те...достатъчно за да ме докара и следващият път по тези места!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Използвах осички като мухи...но останах доста доволен и от корковите мухи...повечето рибки се уловиха в бързеите.
Толкоз от мен..очаквам събота и неделя по голяма и размътена вода..както и по добри резултати.
Бях доволен от новото познанство с готини хора...пък дано Ванката не се откаже толкоз лесно от тръпката на мухарството...ще се радвам отново да помятаме заедно!!!! :D
Поздрави на всички!!!! :wink:
Аватар
radoslav1951
Мнения: 934
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 16:29
Местоположение: с. Правда
Обратна връзка:

Re: Струма

Мнение от radoslav1951 »

Благодаря за хубавите снимки , Соте !!
Да пазим реките чисти!
http://kefalbg.blogspot.com/
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Струма

Мнение от takezo »

Прилично доволни риболовче се получи !

Некой ловяха, некой гледахме ... ма толкова си можем.

Няколко снимки ( кофти ама снимки )

На тези места :

Изображение

Някъде в реката видях този пич :

Изображение

Меташе некви неща :

Изображение

Ииии търсеше е такива водни духове :

Изображение

Реших да се включа и аз :

Изображение

Заловихме по нЕкой рибе там :

Изображение

Изображение

Изображение

И на следващия ден по-наблизо около Перник, сам де, да оттренирам наученото :

Разни мерни и маломерни риби ... на разни самоделни муи ...

Изображение

Изображение

И тъй ... чакаме почивните дни и ...

Поздрави !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Струма

Мнение от sote-full »

Привет на всички.
В събота отново се събрахме с Ванката при Конявският мост.
Жегата напираше здраво...но как нагазих във водата, така усетих и прохладата...водата си беше студена.
Почнахме доста вяло..рибата хич не се обаждаше..но пък Ванката ме изненада колко по добре мяташе от миналата седмица...даже почна и да лови момчето!!!! :D
Смених целият наличен арсенал от мухи..капризничеше...само плескаше с опашката мухите...пълен игнораш...подиграваха ми се!!!! :D
Тогава се сетих че бях правил едни мравчици на кука 0.14...и се почна.
Като ви казвам че се почна, няма майтап...не съм броил рибите, но доста нещо излезе...имаше период около половин час, в който всяко второ подаване беше с арест.
Естествено за да не ми е чак толкоз гот фотото излезе от строя....снимах с телефона...не успях да пресъздам обстановката, но поне снимах по нещо.
Изнервихме и останалите рибари...виждаха как мухарката ми се сгъва...и кат извадиш нящо към 30- 35 и го пуснеш.. гледаха ни кат извънземни крачещи из водата.
Ай да пусна и скапаните фотки...

Изображение

Изображение

Изображение

Те това излезна покрай моста...после тръгнахме нагоре срещу течението и пуснах мравката в действие.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз бързаше да се измъкне че ме остави с празна ръка...

Изображение

Изображение

Изображение

Кляна пощура отвсякъде...изкефи ме на макс..Ванката и той покрай мен беше доволен от този излет..почерпи по бира и стана време да си вървим...но както ви казах в началото требаше да ми е гадно...бях на около пет, шест километра от село...и с колелото...но кат си затръгвахме установих че гумето се е спукало...та поне си походих стабилно пеши...беше гот, стига да я нямаше адската жега...но пък бях адски доволен, прибрах се с пълна душа!!!
На другата сутрин въпреки хладното утро, отново се понесох към тези великолепни места.
Още от сутринта обаче бяха здраво окупирани от рибари...но намерих къде да си шляпам на воля.
Изредих десетина мухи и отново достигнах до мравката и корковата...до обяд стана приличен риболов с прилични риби...доста борбени бяха...поне двайсетина откачени имах... да не ви занимавам излишно с кофти снимки..ще ви пусна само една.

Изображение

Честно ..изумих се...най малко съм очаквал костур да се улови на мравка...в бързеите все повече се убеждавам че стават най голямите изненади...то че опита още доста ми куца е ясно...но с този бодливец се нахъсах още повече за следващият път!!!
Ами толкоз от мен...надявам се Ванката да се запали...дори мухички си беше спретнал пича..негово производство...явно го пипна мухарската зараза!!! :D
Поздрави на всички!!! :wink:
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Струма

Мнение от takezo »

Опа Банда, нЕма време да пиша ... мъка !

На кратко ...

Седем часа газих в реката, вечерта спах като къпан.

Тука заловихме по някое рибе в жегата, естественно цвета беше черно :

Изображение

Изображение

В ранния след обяд се изви е такава вълна и рибите изчезнаха, в плиткото не се виждаше нищо :

Изображение

гъсениците по дърветата се стреснаха резко и зеха да се правят на клончета :

Изображение

Бегахме нагоре в бързеите и Соте има направи леко пребиване на черна мравка, гол след гол буквално :

Изображение

На следващия ден по "моите си места" на оса е такива две бройки :

Изображение

Изображение

Поздрави !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Струма

Мнение от takezo »

Ми ... айде да пиша, да не каже Соте, че залудно ма води :wink: , па и некви риби има да се пофалиме, че и темата е избегала надолу.

Сотката е пич...ГОЛЕМ...ма нещо го нЕма да пише. Има си работа човека па и не си носи компа на врато ... Ся обичайните си вече "наши" места. Имам идея даже да си поопъна една бодлива тел и неколко скачащи "БЕТИ" че ...

Долу на 50-60 км. возене с колицата имежду "хранилките" със знаци за ограничение на скоростта 40 или 50 при 12 % наклон... Е възможно да се спазват само ако се пуска на втора....

Да не ми викат после пак :

" ... Ване ма за къде си се забързал бре, децата ли да изведеш ? Гледам въдички носиш, да не си тръгнал за риба ? ... "

Викам :

"Не бре, не за риба, на лов ... 8) ... и бележка нося от горското с лика на Иван Вазов ... "

Е минах скромно, както и да е, неща от живота тааа до къде бех стигнал, ааа да Струма...
Та долу си имаме стоянка със Соте, чам се чакаме и ги започваме. Ама временцето малко взе да поотминава, водата след оня дъждовен ден от миналата седмица още висока, студена... Беше какво беше май пичове за тоз сезон, ама ... кой...кой не е, да е ... Ииии понеже немам целото време на земята да пусна снимките че може пак да ми изчезне нета.

Е то тука наш Соте ги зафана, т'ва миналата седмица :

Изображение

Ся не, че аз съм мухар, ама ми показаха 2-3 неща които ми стигат.
Схванато момче съм, бързо схващам и ги зачесахме :

Изображение

Изображение

Изображение

Почти на всеки разлив след бързей по 2-3 такива ... и въдичката правеше така

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пазете се като идете надолу освен от знаците за ограничени и от тези стръвници.

Много са зли !

Изображение

Изображение

Ииии понеже ми беше "малко" на другия ден отново около нас . Добре но след 17.00 черното като цвят почти не работеше, ми ... като немам друго ша ма'ам на него. Oколо 18.00 в реката започнаха да падат дребни летящи мравки и водата завря !!! ... буквално , само що не ми скачаха в ботушите. Всичкото добре но най-малкия ми парашут беше на кука 14 която беше поне 4 пъти по-голямо от това с което се хранеха рибите... Аааа и тез парашутчета които много си ги обичам, ... ПОТЪВАТ на десетото метане и интереса е нулев...мъка ! Е па' се закчиха 3-4 рибки де.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



И тук да вметна един отчаян опит за муха :

Изображение

Изображение

Ша лови ли това или ? :roll:


Поздрави !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Струма

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Колега, справяш се чудесно със струмските крендаци :D :D !! Що се отнася до питането ти за мухата - едва ли има човек в общността, който да разбира по-зле от мен мухите, но смело мога да ти кажа, че в крайна сметка всяко творение рано или късно ще ти донесе успех. Така че не се кахъри, ами направо пробвай!!
П.С.: А Сотката си е пич, та дрънка, ама такива са си възпитаниците на СПТУЕ "Ворошилов" :D :D :D !!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
Flirtadjiika
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:47
Местоположение: Перник

Re: Струма

Мнение от Flirtadjiika »

Бре,бре,бре тоз Ванката как е задобрел :roll:
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Струма

Мнение от sote-full »

Привет на всички ...ще се опитам да споделя похожденията си през последните две, три седмици.
Обиколих доста района...мога да кажа че нямаше ден в който да не отделя два три часа по реката...нивото беше отчайващо, но все пак имаше и добри дни.
Впечатлен от един колега мухар кви клянове ми показва от едно култово място, та реших непременно да проверя мястото...е как кацнах там така и ме заваля...от една страна се зарадвах страшно че нивото ще се подобри ...но от друга бях ядосан че ще си остана капо...но пък не се отказах и упорито сменях муха след муха докато напипах имитацията на ручейник...та ето какво се получи в дъжда...

Изображение

Изображение

Изображение

Уловиха се още няколко по малки рибета..честно ви казвам изненадах се доста в дъжда...но пък бях повече от доволен...предполагам обаче че това е оборотното рибе на това място...демек за закъсали кат мен в този момент!!!
Та след дъжда следващите два три дни нивото действително се покачи..риболова тръгна с пълна сила..имаше всякакви изненади в мътилежа.
С Ванката също направихме един излет..тамън се беше сдобил с ново пръчле...ей, и този пич го развалихме...подлъзна се момчето с мухарлъка и туй то...ся да му мисли!!!! :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей го и Ванката...

Изображение

Изображение

А така се окупира брега покрай Копиловци..незнам защо, но предпочитах тези места...постоянно ме изненадваха...жалко че безводието направи риболова направо трагичен...но покрай Копиловци все излизаше по нещичко.

Изображение

Разбира се не се отказвах и от местата покрай Шишиковци...макар че и тези места си имаха своето очарование.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те така ме улови жената...неподготвен...абе истински манИкен..

Изображение

Изображение

Поглед и към Драговищица...

Изображение

Изображение

Реши моята фотографка че задължително требе да погледа и поснима от моста за Шипочано...

Изображение

Изображение

Красота...а лично предният ден бях под моста и освен един дребосък, нищо друго не се улови...кляна ме усети веднага щом докоснах водата и те така нищо не се получи.
Обаче кат стоях отгоре на моста и ги гледам едни торпили как бавно и спокойно си плувкат насам натам...ееее, не се сдържах и реших да им спретна въздушна атака на убавците :D ... докато се усетих.. с едно лекинко подаване изотгоре..и стана те това...

Изображение

Изображение

Улови се и втори екземпляр по същата схема...зорлем ги извадих и двата..за трети опит вече не ставаше, щото така се разпляскаха че нямаше смисъл.
Все ми се въртеше у главата как ли ще посетя Раждавица...та един ден и отделих специално внимание...стоях си до помпената станция под селото и докато се усетя вече бях около два три километра над селото...някъде между първите тунели.
Разкош ви казвам..прекрасна пъстървова дестинация..но пък аз не съм дорасъл да ги преследвам още..затова си гонех кляна...въобще не липсваше по тези места.
Красивите камъни с всевъзможни размери бяха осеяли дъното на реката.
Беше изключително опасно да се гази.. между камъните имаше цели ями изровени от водата...въпреки че уж малкото вода ми даде възможност да се поразходя по тях, но си признавам че се оказах напълно неподготвен за тези места.
Все пак улових и некое рибе там..но пък не успях да илъжа некой от големците дет се стрелкаха покрай мен..може би прекалено бистрата вода ги плашеше.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така се пуснах надолу по течението..не пропуснах удобно място за замятане...естествено вятъра този ден ме следваше по петите...но пък освен дребосъци нищо съществено не излезе.
Малко преди да достигна моста на Раждавица се натъкнах ей на тази мила картинка насред Струма!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Те таквиз рибета излизаха до моста...но пък от моста надолу си беше пълна трагедия.

Изображение

Изображение

Изображение

И таквиз убости имаше на самия бряг на реката.

Изображение

Изображение

Изображение

От това място надолу пръскачите ме следваха неотлъчно..почти всяко мятане си беше закачен пръскач...е тук там се показваше и по някое заблудено кленче.

Изображение

Изображение

Изображение

И така до помпената станция...на това място се виждаха големи пляскания на риби..но пък беше невъзможно, поне за мен да се достигне до водата...прекалено сложен терен.

Изображение

Изображение

Толкоз от Раждавица...последните два три дни ги отдадох на Копиловци и не сбърках...въпреки че кляна доста поизчезна, все пак имаше и радости дет си заслужаваха...водата обаче стана прекалено студена и на обичайните досега места просто рибата беше изчезнала...но има още надежда.

Изображение

Изображение

Изображение

Та толкоз от мен..дано не съм досадил с дългият си репортаж.
Поздрави на всички. :wink:
Райко Георгиев Загоров написа: П.С.: А Сотката си е пич, та дрънка, ама такива са си възпитаниците на СПТУЕ "Ворошилов" :D :D :D !!!
Ах Бате...па и убаво ни беше нявгаш у СПТУ -то. :D
Жив и здрав да си.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Струма

Мнение от jazzmena »

Досаждай Соте, досаждай! :lol:

Ти си като жива сводка за нивото на реката (в сантиметри). :lol:

...ся сериозно.... кефа си е голям да следя репортажите ти. Ако не беше трагичната родна картинка по реките, щеше да е пълно удоволствието.
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Струма

Мнение от sote-full »

Привет на всички.
Ех...не ми се ще да оставя лятото зад гърба си, но....въпреки че навсякъде тръбеха прогнозата за времето...ама пък доде не видя, ич не им вервам..та у събота до обяд времето беше почти готино.. и къде да ида освем на реката.
Едно затишие цареше..една идилия дет ме изпълни с оптимизъм...да да.. но не съвсем!!!!
Рибите ми се подиграха тотално...сменях муха след муха...всяко подаване обаче стриктно се отчиташе от мерни кленчета...по движението на водата си личеше и присъствието на по големшки..но си беше пълен бъзик с моята особа. :evil:
Накрая се изнервих че не щат да взимат..само се местех от бързея към по тихите местенца и обратно, белким нещо се промени...накрая се подлъга едно невръстно рибе...

Изображение

Изображение

В това бързейче се позастоях повечко...имаше плахи отчитания, но пък в бързеите винаги съм имал все добри спомени..и този път не ме подведе...

Изображение

Та дотук с убостите...раздуха се зверски...застудя...но тъпо и упорито продължавах да се боря с кастинга ...

Изображение

Рибата се покри тотално....накрая се изсипа точно както си го казаха в прогнозата...

Изображение

Повисях още половин час под дъжда...отчасти ядосан...но какво пък..природата си знае работата..имаше нужда от дъжд, че реката си беше пред пресъхване..поне за следващия път се надявам на по добро време и ниво на водата.
Бях и доволен че не останах капо...неделята беше обречена...като видях и планината побеляла...петте градуса на термометъра и лекото ръмене съвсем ме отказаха от опити.
По пътя за София поне ясно си личеше като преминавах по мостовете над реката че е повишено нивото..със замътен цвят.
Дано имаме още хубави дни..не ми се ще да приключи толкоз набързо сезона!!!
Поздрави на всички ви. :wink:
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Струма

Мнение от takezo »

Красота !

Събота неделя го дават да се пооправи, че ми идват едни идеи. :wink:
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”