Въпроси

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Въпроси

Мнение от stancom »

Първо, продават ли се върхови водачи за мухарки ? Моят доста се е вкопал, ако има значение мухарката е Кроа Леджънт Ултра.
Второ, има ли някакъв чалъм да не нагълтват кефалите толкова ? При по спокойна вода не е голям проблем, но вчера бяха в бързея и с удара бяха нагълтали до ....... Не съм закъснял със засичането, просто се спуска и направо нагълтва. Рибите не бяха много едри 200-300гр, но поне 80% бяха неспасяеми. Мухата бе на кука 12 .
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпроси

Мнение от BOROOO »

Ти се радвай, че кълват както трябва, а не ходят само да почесват мухата. Ако ти е толкова зор махни контрите на куките и си готов :wink: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от чичо Док »

stancom написа:Първо, продават ли се върхови водачи за мухарки ? Моят доста се е вкопал, ако има значение мухарката е Кроа Леджънт Ултра.
Обикновено се ползват стандартни водачи за мухарки(Hayfork Tip Rings Standard), като номерата са според вътрешния размер на тръбичката на водача в която влиза върха на въдицата, т.н. tube bore. Провери в сайта на производителя на пръчката кой номер е водача точно за твоя модел и после питаш тук, при Иван Пигов като той ако има направо ще ти го отремонтира на место.
Ако няма твоя размер например си поръчваш от тук и пристигат за една седмица.
Поставянето е лесно, но да стигнеш дотам...

Успех.
-----------
кой модел е точно пръчката , би ли написал какво пише на бланката над дръжката на въдицата, щото ледежент ултра са уж със здрави водачи.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Въпроси

Мнение от Markony_RS »

Моите са черни и не са мръднали.И аз се изненадвам.Но ако шнура лепне пясък,прах и други гадости и мине като шкурка предполагам че титаниевия карбид или нитрид не помня точно,ще падне.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от чичо Док »

Сигурно е както казваш Бранко, но няма застраховка за нищо.
Интересно ми е щото какво ли трябва да направиш за да протриеш водачи на брандова американска пръчка и то от топ серия.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
radoslav1951
Мнения: 934
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 16:29
Местоположение: с. Правда
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от radoslav1951 »

А бе , ходете си за риба и не се занасяйте по глупости , в крайна сметка , няма нищо вечно . Който не иска да се къпе , да не се съблича ! :lol:
Да пазим реките чисти!
http://kefalbg.blogspot.com/
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Въпроси

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Съгласен съм с Бранко - комбинацията "песок и шнур" е убийствена.....Ако и се ползват смазки за шнура става още по-зловещо...Инак кахъра е бял и Док ти е дал рецепта за лечението :D :D !!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Въпроси

Мнение от stancom »

Мерси на всички, щом има ще го сменя.
BOROOO написа:Ти се радвай, че кълват както трябва, а не ходят само да почесват мухата. Ако ти е толкова зор махни контрите на куките и си готов :wink: .
:D :D :D
Много си прав, днес ми скъсаха нервите, но не почесваха мухата, а се почесваха на нея :lol:
Бранко, мойте са сребристи.
Док модела е Legend Ultra / 865.4
И да, понякога ползвам смазка. Искър никога не се е славил с чиста вода.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
radoslav1951
Мнения: 934
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 16:29
Местоположение: с. Правда
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от radoslav1951 »

Райко Георгиев Загоров написа:Съгласен съм с Бранко - комбинацията "песок и шнур" е убийствена.....Ако и се ползват смазки за шнура става още по-зловещо...Инак кахъра е бял и Док ти е дал рецепта за лечението :D :D !!
Райко , съгласен съм с теб , ама риба не се лови по плажа ... , за какъв пясък все пишете ??!!
Да пазим реките чисти!
http://kefalbg.blogspot.com/
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Въпроси

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Бай Ради, здрасти!! "Песока" го употребявам в най-общ план - в лафа включвам всичката сволоч, която има абразивно действие и полепва по шнура. Даже в същинския смисъл пясъка е най-добрия вариант, защото го усещаш още на първите подръпвания на шнура и можеш веднага да вземеш мерки за отстраняването му. По-фините консистенции си вършат "пъкленото дело" тихомълком....А инак мухаренето без газене и преимуществено практикувано по стоящи води и високи брегове е почти сравнимо с плажната ивица :D :D !! Поздрави!!
П.С.: Колега, U, UF или UFT865.4 е точно модела. Инфото трябва да е нанесено на капачката на тубуса.
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Въпроси

Мнение от stancom »

Модела е U
Аз не мога да ловя риба !!!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от чичо Док »

4(четворка) е размера на тип топа за този модел - или за връх с диаметър 1.6 мм.
http://members.tripod.com/rod_wrapper/sciv.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

HARD CHROME TIP TOP 1.6MM BORE [731-HC-1.6]
Изображение
http://www.guidesnblanks.com/product/83/category/256" onclick="window.open(this.href);return false;
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпроси

Мнение от Ангел-Ачо »

Преди време и аз сменях върхов водач на едно Кроа, не помня кой модел беше, но знам, че беше от скъпите..
За разлика.. виждал съм Хардита и Сейджове на по 20 и повече години без водачите да са мръднали.. Вярно това са скъпи марки, но гадното е когато дадеш много пари, а после излизат дефекти от некачествени мат'ряли, в случая Кроато..
Не знам каква е комбинацията - шнур и пясък, но струва ми се, че качественият водач требе да удържа на това. Аз до сега с изключение на един бамбук който го вързах с водачи от Голдън Уитч, ползвам само водачи на Хопкинс. Сейдж, мисля също ползват Хопкинс. За Харди незнам..
Провери за върхов водач тук. После смяната е лесна работа :D

Поздрави,
А.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от чичо Док »

Ачо привет, това е интересно дето го казваш с кроато. Аз предположих, че като е ст.кроа , и то от скъпия сегмент на фирмата, здравите водачи са си стандарт, а то май не е така..
Както и да е, хопкинса за парите си е разумния избор и според мен.

Поздрав!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
radoslav1951
Мнения: 934
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 16:29
Местоположение: с. Правда
Обратна връзка:

Re: Въпроси

Мнение от radoslav1951 »

Интересно . Аз вече 6 години съм със Сейджа почти всеки божи ден по реките , при това той е от по ниския ценови клас , и нямам никъкви следи по водачите . Вярно , ползвам само маркови шнурове , което не е маловажно , но за това време имам над 1500 излета . След всеки излед си измивам , подсушавам и смазвам шнура . Ползвам смазка Сентифик на ЗМ .

Наслука !
Да пазим реките чисти!
http://kefalbg.blogspot.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”