Пангеа - ОПЕНИНГ 2013г.

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Пангеа - ОПЕНИНГ 2013г.

Мнение от Мунчо »

Maраба, мили приятели, другари и пътървооткриващи от всички земни кълбета! Изтърколихме още едно откриване заедно – според мен в съвместна хармония. Чаках го от месеци. Сега ще очакваме следващото, а аз от призмата на натрупващите се годинки, колкото и смешно да звучи, ще осъзнавам думите на дядо ми, лека му пръст - „радвай се на празника, докато не е дошъл”…
Около девет часа цъфнахме на реката с градския Петьо, където веднага забелязахме усилено присъствие. Всички колеги, които срещнахме, бяха позитивно настроени, честитихме си и поехме „накъдето ни видят очите”, както гласеше онзи естраден шлагер. Естествено, имаше и леко смущаващи моменти – някой упорито бе „поработил” върху речното корито – крайбрежната растителност бе осечена и хвърлена във водата, а брега на някои перспективни места – срутен…
Засилих се като Годзила на път за Токио, за да преваря конкуренцията на един бързей, радвал ме при предни разходки и започнах да подрънквам нимфите по дъното. Реката в този участък беше прекрасно обрасла и късанията не закъсняха, което бе меко казано досадно в тези моменти на избуяли от въздържание въжделения. След около час и половин съвестно „драскане” и спазматично придвижване срещу течението, равносметката беше едно сторване и двадесетина мухи разход, което обаче бе далеко от предни подобни постижения. Реших да прецапам до другия бряг, където имаше доста удобни места, както подобава на всеки друг бряг. Тук обаче брега бе толкова плътно „окосмен”, че предвижването бе истинска мъка, дори за Мухарски бог, освен ако предвидливо не се е снабдил с огнехвъргачка или поне храсторез. С триста зора успях да изпъпля двадесетина линейни метра, напълних единия ботуш, след като смело скочих в привидно плитката вода и риболова се върна в спокойно русло, ако изключим присъщото вече късане на мухи и жива плът от тръни и бодли. По някое време по отсреещния бряг мина любезен и културен човек от клуб „Балканка”, с когото си поприказвах с удоволствие.
Около дванадесет часа, риба не познал, тръгнах през драките назад към мястото на срещата. За финал реших да обловя отново бързея до пътеката, прекарах новлидер през водачите, сложих две мухи(бяха останали някъде на драките по пътя), грациозно се позиционирах в талвега и пристъпих към лебедовата си песен. Още на първото извозване усетих някакъв дефицит, които отначало не успях да идентифицирам. Две хвърляния по-късно огледах въдицата озадачено и открих, че половината липсва. Отначало гледах умно, без да осъзная какво точно става, а после ми стана смешно. Нямаше какво да се прави – наложи се да направя още няколко спазматични тигела из драките напред-назад, щурайки се хаотично и безрезултатно напред-назад като браунова частица. Петьо също се хвърли жертвоготовно и безрезултатно в драките. Открихме си ушите, а е възможно просто да се е разхлабила от постоянното почукване по клонките и да е паднала в реката, където я бях натопил, докато подготвях лидера. Знам, че Панега е харизматична река, което взема от всеки по нещо, но някак си мислех, че след като преди години и „връчих” кутия воблери, съм внесъл лептата си. А може би това приятелска закачка между двама богове – Речния и Мухарския, но пък малките подаръци крепят голямото приятелство, както е казал Русо. Със смесени чувства сложих край на спасителната акция и се отправихме към мястото на срещата.
За прекарването там ще кажа, че мина неусетно в компанията на стари и нови приятели – атмосферата бе страхотна. Благодаря на всички за прекрасните емоции! Скари като жертвеници вдигаха пушек да небесата и не сварваха да поемат неспиращия наплив от нови и нови мръвки, които постъпваха с конвейрно темпо. Васко и Тончо изнесоха цялата нечовешка тежест от този огнен процес на плещите си и се покриха със слава, а ние – с мазнина…
За финал минахме през рибарника, за да уважим празника органолептично. Тук Петьо от Варна полови добре на канала, а ние с адаша му влязохме в ролята на зрители и кинематографи. Петьо хвана страхотна пъстърва с едри черни точки и цели, здрави перки в долната част на канала – явно бе влязла от реката.
Та това е, скъпи приятели – благодаря ви още веднъж за приятното прекарване! При положение, че света не свърши, ще чакам с нетърпение следващото събитие!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Пангеа - ОПЕНИНГ 2013г.

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Мамин златен, пак ме развесели раншко-раншко :D :D !! То всъщност радост, радост, ама силно се надевам да не си затрил секция от нещо култово :!: :!: !!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Пангеа - ОПЕНИНГ 2013г.

Мнение от Cougar »

Христо, Направили сте добро откриване, което ще се помни. Съжалявам за пръта.
Аз винаги нося разглобени пръти с нанизана корда, омотана около дръжката на пръта и забита кука.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”