Belt - малките полезности

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Belt - малките полезности

Мнение от D-r Kosio »

Изображение

Нещо, което ползвам от година и от което съм много доволен!
Който обича многочасовите риболови с движение и "на крак" веднага ще се сети за какво говоря! ;-)

Хубавото е, че сега може просто да се купи вместо да се търси! ;-)

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-976 ... _22270.htm

Направих му едно "подобрение" и го намирам за удачно!
/ *за целта е подходящ по-малкия размер!/

http://muhatadnes.wordpress.com/2011/12 ... %80%d0%b8/

К.

п.с.
Цената е съвсем приемлива, особено ако имаме пред вид "западните" аналози!
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от jagger1 »

Привет.
Аз използвам такъв колан от 4 години. Много съм доволен. Използвам го върху гащеризона. Неоценим е лично за мен. Попаднах на него съвсем случайно в един магазин на TCM (немските стоки) - за 8 лв. Води се колан за мотоциклетисти. Аз съм си го дооборудвал с една специална чантичка - пак за 8 лв. от същия магазин с две гнезда и две малки джобчета с цип.
Утре ще ги снимам и ще ги покажа, че сега не ми се рови.

Изключително полезен аксесоар (лично за мен). Стяга много добре кръста и гащеризона, пази от умора на кръста, пази бъбреците (а аз имам сериозни проблеми с тях). Съжалявам, че не си взех тогава и един резервен, защото изчезнаха много бързо.
Прибира гащеризона в кръста в широка зона, като по този начин го уплътнява към тялото много добре.

Забелязал съм само един недостатък: Ако случайно ми се наложи бързо да събуя гащеризона, трябва да съм малко по-бърз :D , но това не е било поне за сега проблем.

Поздрави.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от stancom »

Да, помага . И подобрението ти хич не е малко, а си е необходимо ! Велкрото има навика да изпуска при натоварване, особено след няколко пранета. Аз ползвам от западните аналози по медицински причини две операции на кръста и там цените са умножени по 20 :twisted:
Има и един голям недостатък, запарва.

ПП Косьо на този банелите от какво са и могат ли да се свалят ?
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от D-r Kosio »

За запарването.. и "да" и "не".. Ето, Jag го слага над гащеризона! ;-)
За "подобрението" - беше първото и задължително нещо..и по причина,че исках да мога да го стягам повече от предвиденото и да държи!
Ефектът от носенето му е по-осезаем, ако е стегнат!
Полутвърдите " банели" както ги наричаш не се свалят. Трайно са зашити, но не пречи да се отвори по една дупка и да се извадят. Но точно тази полутвърдост е най- хубавото на този колан! Направен е много грамотно, явно от хора с опит..
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от jagger1 »

Привет.
Ето и обещаните снимки:

Самият колан:
Изображение
Лепенките за 4-те години не са мръднали. Но и както се вижда на снимката са зашити на доста голяма площ (по дължината на колана). Отделно са и широки.

Самият материал е:
Изображение
Вътрешната страна е тип полар. Носил съм го и само върху тениска. Не запарва изобщо. Поне моя. Хубавото на тези колани е, че много добре стягат кръста и при продължителен риболов не се чувства умората в кръста.
Както каза Косьо, задължително се пристяга добре. Ако се носи върху гащеризона (аз така го нося винаги), запарване може да се получи от самия гащеризон, а не от колана.
Ето ги и двете страни отблизо (външната - лявата част на снимката; вътрешната - дясната част на снимката)
Изображение

А ето и допълнението ми към колана - чантичката, която я монтирам върху колана:
Изображение
Двете цилиндрични гнезда ги използвам по различен начин. Събират точно по един кен биричка от 0.500 л. В едното гнездо задължително си нося едно кенче :D . Другото гнездо го използвам или за шпули с влакната, или за различни други джаджи. Малките джобчета са удобни за ключовете на колата, или други дребни джунджурийки. Карабинерките ми идват бонус - закачам си на тях каквото се сетя. А бе ставам като подвижна закачалка :lol: .

Та общо взето, много съм доволен. Според мен, коланът е много необходима и полезна добавка към екипировката.

Поздрави.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от wertus »

Днес специално отидох до Лидл да го видя това чудо за 11 лефчета................................
После писах ревю от една страница А4. После реших че ако я постна може някой да се обиди(но си я запазих на файл), а аз изключително много уважавам автора на темата. И накрая реших да напиша само това : Стойността на нещата е величина, чиито параметри се пречупват през призмата на погледа ни, и е строго индивидуална.......основното е да изпитваме удовлетворение.
Поздрави!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от D-r Kosio »

Вертус, прати ми страницата и давай по-доброто решение..(На мен това ми попадна случайно- не съм го търсил. Пробвах и ми е от полза. Цената беше бонус!
Мога да пречупя погледа си и за по-висока стойност за да изпитам по-голямо удовлетворение от по-голямата полезност :D
Благодаря.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от Д-р Флекс »

Аз бих се радвал, ако Вертус сподели тук мнението си. Изпитвам същите проблеми, което ме кара да се интересувам от решения като предлаганото от Д-р Косьо. Не вярвам някой да се обиди, само защото Вертус е изявил мнение на базата на собствено ревю :)
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от wertus »

Д-р Флекс написа:Аз бих се радвал, ако Вертус сподели тук мнението си. ....
Здрасти Андрей. Пратил съм "творението" на д-р Косьо, сам да прецени дали е за публикуване, тъй като изразява противоположна на неговата теза, за даденият артикул. Считам че така е редно!
поздрави!
П.П. Ще ти дзвънна тия дни да пием по едно вино, или квото там дал Господ, и да похортуваме сладки приказки.... :wink:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от wertus »

С уважение към автора на темата(след обмен на ЛС), и без претенции да съм експерт по въпроса, бих споделил собственото си виждане за даденият артикул:
Проблема ми е че карам не по-малко от 6 часа на ден(ама всеки ден) прав и леко приведен напред. Допреди няколко месеца нямах проблеми с кръста, ама явно годинките..... Та ето кво е моето мнение за въпросният артикул. Категорично непрепоръчителен! Просто няма такова нещо. Произведено най-вероятно в някое китайско село и "измислено" от местният шаман, току-що прелистил някое списание за ортопедични артикули.....Какво ме кара да мисля така ли?
Когато човек си купува нещо се пита за какво точно ще му служи, и колко пари може да се отделят за него. Целта на коланите за кръст с банели е една - да се укрепят и фиксират лумбалните(кръстовите) прешлени в определена позиция, така че да не се товарят при принудителна продължителна позиция. Както и при начеваща "дископатия" или по-точно лумбална херния, примерно, за да не се достигне до прогресията й. Друг вид колани, най-често от микропореста гума, облечени с плат се използват за отслабване(използват ефекта на локалното затопляне) и ефекта им е все още доста спорен. Значи време е да систематизираме нещата. Коланите биват различни и за различни цели, а именно:
1. Ортопедични за хронични проблеми:
1.1 – За укрепване на лумбо-сакралният сегмент – т.нар „лумбостати”. Те обикновено са с твърди банели, конструкцията им е сложна, с кръстосващи се ластични сегменти, и различни ленти и други подобни за индивидуално нагласяне на напрежението. Цената им се движи в границите на 30-140лв.
Изображение
Изображение

1.2 - За комбинирано укрепване на лумбо-сакралният и гръден сегменти – цени 150-250лв
Изображение
Изображение
2.- За укрепване на коремната стена, при евентрация, или след коремна операция. Те са по-прости, състоят се от обикновен широк(поне 25-30 см.) ластична тъкан . Цени 7-20лв.
Изображение

2. – За отслабване. В 99% от случаите са от неопрен и целта е постигане на локално затопляне, което разширява кръвоносните съдове и така се постигало „стопяване” на мазнините в талията. Да ама не, както казва легендарният П. Бочаров. Тъй като специалността ми изисква добро познаване на принципите на терморегулация на организма, както и на хемодинамиката, веднага се сещам за принципа че, произведението от сечението на тръбата и движещият се в нея флуид в линеарен поток винаги е константа, т.е V1xS1=V2xS2=const. , а като включим и принципа Бернули(моля незнаещите да ползват Уикипедия, че не ми се пише, мързел ръиш ли) става ясно за какво иде реч. Та освен гъбички и екземи да си докарате с тези ”революционни” средства, друго няма да постигнете. Цени -5 - ....лв
Изображение

4. Специални травматологични, от стоманени и други материали. Изпълняват се по поръчка от лекуващият травматолог и са безбожно скъпи. Затова снимка няма да ви показвам, а и не е за хора със слаби нерви....Цени не знам.
5.Спортни – примерно тези кожените, на щангистите...макар че вече ги правят по-модерни и от синтетични материали
Изображение

Въпросният артикул не отговаря на нито едно от тези изисквания. Формата на кройката е определено открадната от ортопедичните модели, наличието на "банели" потвърждава това. Казвате "полу-меки", аз бих ви поправил на "толкова меки че чак безполезни"......бих ги нарекъл декорации! Твърдите банели са от метална сплав или много твърда платмаса, полу-меките са от пластмаса, а тези дето видях са от....не знам какво, но единственият ефект от тях е визуалното впечатление, което създават .....и нищо повече! Така че категорично не е от 1-ви тип! Отпреде е тесен , така че и към 2-ри или 3-тип колани не принадлежи. Към 4-ти или 5-ти вид колани също не спада. Ерго е едно голямо нищо. На стойност 11 лева. Лично аз толкова излишни нямам за хвърляне на вятъра. Факт е че на автора на темата му се е наложило да добавя допълнителе колан е красноречив....
Сега само да уточня: Факта че нещо ви стяга равномерно в кръста не означава че гръбначният ви стълб е застрахован от претоварване. Създава се едно лъжлива чувство за сигурност, което може да бъде доста опасно. Затова считам предложеният колан за потенциално опасен и би следвало да бъде забранен. Да обаче производителите са се застраховали и са написали изрично че е предназначен за „затоплане на бъбреците”.....което ще се въздържа да коментирам, щото ме напушва смях...през сълзи! Факт е че лумбостатите се създават от ентердисциплинарен творчески екип, включващ анатоми, физиолози, невролози, ортопеди , инженери, и пр. и пр. специалисти , и няма как да струват 11лв., просто е невъзможно. Най-евтините които биха ви свършили работа струват минимум 30лв............
Поздрави!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от wertus »

П.П. Пропуснах да кажа че публикувам всичко, точно така както бе написано, но сега си давам сметка че на места, може би съм малко по-остър в изказа. Не е от желание да обидя някого. Просто съм си такъв и отразява точното ми емоционално състояние в момента на писането. Още веднъж се извинявам, ако съм попрекалил с пипера :?
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от D-r Kosio »

Вертус, никога не съм се страхувал от истината! Нещо повече държа нещата да се коментират открито - това е единствения начин да има полза! Не виждам никакъв смисъл да не е така!
Оценям високо колегиалния жест.. и коректността! Особено съм впечатлен,че се случва.. Рядко виждам такова поведение по "нашите " форуми. Пропускането на толкова удобна възможността да "разпнеш" някого от форума граничи почти с вътрешната борба при релиизването на трофейна балканка! :D :D :D Пускай смело... Запазвам си павото да си допиша съображенията...
Поздрави!

п.с.
..и аз рових за справки..още преди година изправен пред дилемата кое да е, в резултат на което си направих ъпгрейда!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от wertus »

Деонтология, колега, просто деонтология......сега му викат "информирано съгласие" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от Д-р Флекс »

wertus написа:П.П. Ще ти дзвънна тия дни да пием по едно вино, или квото там дал Господ, и да похортуваме сладки приказки.... :wink:


О, Господ дал много и от всичко, ти само звънни ... :)

Благодаря ви, на теб и на д-р Косьо, това е страшно ценна тема за хора над 18 :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Belt - малките полезности

Мнение от jagger1 »

Колега, Вертус. Привет.
Всеки си има собственото становище по въпроса и се радвам, че го споделяш. Това, че не съвпаяда с моето мнение или с мнението на някой друг колега за мен не е никакъв проблем.
Аз имам сериозни проблеми с бъбреците, които започнаха още, когато бях на 20 години. Сега съм на 59 годинки. Пробвал съм какви ли не пояси и тем подобия - от домашни до купешки. Не знам кой от горните пояси за какво е, но този, който съм показал (Doble speed) - предназначен за мотоциклетисти - ми пасна и залепна на кръста ми. Хем ми топли бъбречетата, хем ми стяга в широка зона кръста, хем е еластичен и не ме кара да се държа като глътнал бастун :D . Та аз своя избор съм си го направил и се чувствам комфортно с този колан. Нещо повече: нося го и в къщи, когато бъбреците ми напомнят за себе си, а това е ежедневие при мен. За съжаление - ежедневие. Съжалявам само, че не си купих поне още един такъв (същия). Не заради цената от 8 лв., а заради това, че ми върши работа и съм много доволен от него. А и при риболов, ефекта е 3 в 1: Стяга, не пропуска водата да навлезе бързо в гащеризона при непредвидена ситуация, топли и не ми изморява кръста при продължителен риболов - защото аз освен мухарката, ходя и със спининг, влизам и по 8 часа с лодка - без да излозам от водата. А пък ме прави и по-голям Убавец :D и манекен на водоема - като от моден журнал съм :mrgreen:

Та аз съм доволен. За мен е една необходима вещ към риболовното ми оборудване.
Колкото до чантичката - тя не допринася за стягането на колана. Нея дори я нося леко отпусната на кръста. Тя си има друго предназначение - като контейнерче на кръста за разни джунджурийки и задължителното за мен кенче с биричка :D .

Всеки сам си избира и решава за себе си, но всеки има полза от мненията в темата - положителни или отрицателни. Така че, няма никакъв проблем, че си на различно мнение.

Поздрави.

п.п.: Андро, всъщност ти си ме виждал с колана миналата година след откриването на един култов водоем - когато се запознахме с теб и Боян. Помниш ли уклея "Дикански Голиат"? :D
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”