Росица и Видима.

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Росица и Видима.

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Здравейте мили деца!! Както ви обещах, днеска ще ви разкажа накратко като как се представих по време на отпуската, която, видно от заглавието, прекарах в две населени места - село Батошево, край което минава Росица и град Априлци, край който пък тече Видима. Всъщност няма кой знае какво за разправяне - десет дни яко газенье, риболовене, лизганье, паданье и ставанье из цитираните реки :-s :D !! Това, което си заслужава да се отбележи - специално за Росица рибите определено бяха много по-активни в относително по-плитките участъци на реката, прекрасно изглеждащите тихи вирове държаха капитални риби, които обаче не обръщаха никакво внимание на мухите. Най-разтърсващия риболов проведох в участък около моста при село Горна Росица - само в обходения участък от около стотина метра бяха хванати над три-четири килограма среден кефал, в един момент всичко беше омазано от рибешка слуз!! Най-трагичното представяне - на сливането на Росица с Видима - прекрасно изглеждащ дълъг вир преди бент, за час и половина мухарене хваната цифром и словом една / 1 / петнадесет сантиметрова рибка :? .....Ето и малко фотки от тези места:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето сливането на двете реки, за което ви написах по-горе:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз от района на Батошево!! Сега за Видима...В деня, в който пристигнах в Априлци започна да вали, ама валене като за световно - с гръмотевици и много вода!! Реката беше висока, но поради спецификата си не особено мътна. Спининг секцията в лицето на сина беше на седмото небе и постигна впечатляващи резултати, някои от които гонеха 40-те санта :D !! Аз, като един заклет пурист, гледах през прозорците и попържвах гневно :( ....И така три от шестте ми дни. В момента, в който валежите преминаха, реката спадна и се укроти буквално за два часа и йедрите риби потънаха в дън земя...Но, както се казва, сиромах човек и на половин п.тка се радва \:D/ !! Ето фотки и от това райско местенце:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Имаше и таквиз убавци:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те тука му напуши здрав смех, щото тогазе уж пак щехме да "сменяме системата" :wink: :wink: :

Изображение

В заключение - ползваните убавини:

Изображение

И щастливия бат ви Райка / преди да го сецне кръста :evil: :evil: .../:

Изображение

Ами, толкоз от мен молодци!! Прекарах десетина дни в тия райски кътчета, хванах някое друго рибе и те така....Поздрави на всички!!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
Андрей Д
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 16:17

Re: Росица и Видима.

Мнение от Андрей Д »

Е това е - наистина райска природа и страхотни снимки. Много хубав репортаж.
България над всичко.
Пази природата.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Росица и Видима.

Мнение от Д-р Флекс »

Разкош! Де и аз да можех да се похваля със същото от моите десет дни в Родопите :D


ПП
Нейде там не срещна ли бродещ Духъ на Мунча?
мастЪра_
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 14:59
Местоположение: Свищов
дал Браво: 3 пъти

Re: Росица и Видима.

Мнение от мастЪра_ »

Няколко години подред ходим на гости на една вила, малко по нагоре към Кръвеник и по-точно Табашко. Мухарил съм, но само под бента на Горна Росица, щото по принцип реката е доста маловодна :roll: Не съм предполагал, че би имало нещо нагоре. Това вирче до пътя с въжения мост и големите камъни малко по-назад доста съм го заглеждал като съм минавал, но не съм забелязвал риби.
От 16 съм отпуск и живот и здраве пак съм там и ще обиколя малко местата, а те са наистина красиви ..
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Re: Росица и Видима.

Мнение от dzaekov »

Бате, защо не конфискува лозунгите-като тях други скоро няма да има?
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Росица и Видима.

Мнение от jagger1 »

Ееех, Райко, разкош и релакс. Изплакнах си очичките. Благодаря.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”