Пьрви стьпки по Янтра

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Поздрави от Габрово !
Едно бьрзо излетче ,приключило с 10на рибки от днес.
Най хубавото за мен е ,че вьпреки многото хора изхранващи се от реката в рамките на града,все още има останали рибки ,заради който си заслужава :D
Изображение

Изображение

Интересното е ,че след като посях 2 мухички които бяха много добре изглеждащи ,но вьпреки това останаха неоценени от рибното население .Сложих пьрвият ми опит за оса ,който повече приличаше на пьрлено врабче ,отколкото на насекомо и рибите започнаха да взимат :shock:
Което беше доста поучително за новобранец като мен :D и ме наведе на мисьлта ,че всяко прозведено грозилище от моя милост ,има място в кутийката -и не винаги рибата взима на добре изглеждащи мушета.

Поздрави !!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Колега, научил си един от основните уроци в "занаята" - обикновено между "добре изглеждаща" и "добре ловяща" муха има...цял Балкан разлика :D :D !! Поздрави!!
П.С.: Стартът ти е твърде летящ...Не искам да ме разбираш погрешно, просто имай предвид, че живот и здраве ще попаднеш и на места, където мухарлъкът е много, много тегав..
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Хелоу ,драги зрители ,слушатели и др. попиващи от форумните дебри :D
След станалото трдиционно неделно консумиране на обеден аперитив ,моя милост се реши да попьпли реката в централната градска част.Която в други дни избягвам ,поради големият интерес от минаващите покрай мен граждани ,като раздаваните от тях акьли са просто влудяващи :mrgreen:
Та да си дойдем на думата ,след обилните валежи ряката най накрая придоби перфектен вид за мухарене ,според моя много скромен опит!
За около час риболов успях да изчопля 10на рибки ,които не впечатляваха с размер ,но пьк доставяха огромно удоволствие на моя милост.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те тва е обстановката около мен ,естествено подбрах местенце далеч местата кьдето се сьбира голяма публика :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За сьжаление след час риболов ,успях да скьсам типета и част от лидера вьв стьрчаща арматура на моста под който бях застанал с което приключих риболова.

Изводи от днешният ден :

1. влакното за типет и лидер сьс нищо не помага когато си стои в кьщи !!

2.за новобранец като мен ,риболовьт под мост сьвсем не е толкова прост колкото изглежда.

Поздрави !!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Малко фотки от днес ,естествено след обедната разпивка :D
Рибки имаше ,но за сьжаление размера е пуристки.
В реката гьмжи от дребосьци ,и за новак като мен е трудно да ги елиминира .

Изображение

Изображение

Е тва е основният размер на рибките ,перфектен за един Габровски колега :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимки на едно от местата ,на които бях

Изображение

Изображение

Тва е от мен ,поздрави !
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Не е по р.Янтра ,но пьк са си пьрви стьпки :D
Днес направих севтето на пьстьрвоулов с нимфа.Залових 5-6 рибки ,и изтьрвах поне 20 така и не разбрах на какво се дьлжи това ниско кпд .
Дали на това ,че ми е севте и не правех нещо както трябва ,или пьк на куките без контри си остава загадка за моая милост .

Изображение

Изображение

А релакса беше на макс ,красота сьчетана с хладинка - безценно :D

Изображение

Изображение

В заключение с чиста сьвест мога да споделя ,че риболовьт с нимфа определено не ми допадна . Мисля си ,че всеки с отсечена вьрбова клонка ,2 метра корда и стрьв не прави нищо по различно от това което правих аз днес .
Абе не ме изкефи и тва е :mrgreen:

Поздрави !!!!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от sote-full »

s7alker написа: В заключение с чиста сьвест мога да споделя ,че риболовьт с нимфа определено не ми допадна . Мисля си ,че всеки с отсечена вьрбова клонка ,2 метра корда и стрьв не прави нищо по различно от това което правих аз днес .
Абе не ме изкефи и тва е :mrgreen:
Така е... сухата муха е класиката на мухарството според много колеги, класните риби обаче си предпочитат нимфите.
Пъструшките също можеш да ги пробваш на сухи мушета, въпроса е да се намери подходящият момент за целта.. адреналина е гарантиран.
Най се кефя като метна кленска осичка, пък се олепи някоя пъструшка. :D
Още по върховен момент е, да видиш пъстървата как излита над водата, преди мухата да е паднала.
За куките без контри и изпуснатите риби... нормално, от нас се иска само правилно да я водим... но по добре откачена, отколкото разцепена.
Поздрави за първите шаренийки!!!! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”