21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Бат Стан »

Страхотна новина за пъстървовите риболовци! Току що пуснаха заповедта за забранените реки тази година. От тях в т.4.1, раздел II (това е в края) ще видите общо 21 реки, в които тази година балканската пъстърва ще се лови по нормата "Хвани и пусни". Благодаря на колегите от клубовете "Балканка", "София 94", "Стримерите", "Хатч" и цялата Федерация на мухарите, с които съвместно изработихме проекта и го внесохме в ИАРА.
Ето самата заповед: http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B8.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Предлагам в началото на следващата седмица да се организира среща между клубовете, за която се бяхме уговорили по-рано, но чакахме да излезе заповедта. На тази среща да се обсъди поставянето на указателни табели, разпространението на информацията по медиите (вече съм го почнал), поставяне на уведомителни надписи в риболовните магазини, както и организирането на доброволна охрана. Освен споменатите по-горе клубове, покана има към колегите от спининг-клуб "Стари видри", които още през декември изявиха желание да се присъединят в кампанията. Ако има други рибоовни клубове със сходни цели, моля да се обозначат в темата. Поемам ангажимента да координирам мястото на събирането.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от D-r Kosio »

...На табелата е добре да има точен и ясен текст, включително списъка на всички реки в този режим съгласно заповед No...(макар и с малки букви) !

Отлично свършена работа!
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от bendy »

Ми относно табелите ... питайте "кандидатите да се присъединят към кампанията Ви" - "Стари видри", които преди година поставиха такива по река Златна Панега и река Искрецка във връзка с проекта, който сте изготвили и внесли в ИАРА тая година.
Стари видри
Лукавия
Surveyor
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 27, 2014 12:06
Риболов: мухарски

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Surveyor »

Напълно подкрепям идеята за хвани пусни и съм доволен че все повече реки влизат в този режим , но проблема е че не се спазва. Миналата събота видях как един "колега" си беше взел пъстърви от места в които е в режим хвани пусни и се възмутих но с малките си размери и без оръжие какво да сторя, ходи и доказвай после. На следващия ден в Неделя се натъкнах на бракониери, така де ловят риба в участък на река Черни искър която е збранена изцяло за риболов. Законите са хубаво нещо но да може и да се прилагат ще е още по добре. А въпросното място на р. Черни Искър предполагам мухарите го знаят много добре, от вливането на р. Бели Искър и р. Черни Искър в посока нагоре към Говедарци от дясно има поляни които всяка година се превръщат в къмпинг е точно там обикаляха двама рибари със въдици. Освен да се звънне в ИАРА какво ще ме посъветвате за да запазя рибата в река Черни Искър.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Мунчо »

Surveyor написа:... и без оръжие какво да сторя, ходи и доказвай после. ...
С подобна нагласа е по-добре - нищо. В правото има понятие "реципрочност на деянието".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от LVitchev »

Трябваше да копирате всичко както е в Хърватска или в други държави а не да си измисляте правила.Хората са го измислили и работи перфектно,реките им са раздадени на участъци и ври от риба.Тук си правите свободни съчинения и внасяте измишльотини които ви се виждат че са правилни ама не са.Е,все пак по-добре нещо,отколкото както беше до сега.Яд ме е че не се научихме да копираме най-доброто и да го изискаме от тези горе,все се правим на най-отворените и знаещи и вечно на обикновените риболовци им е вътре !!!!!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”