По-добре късно от колкото никога

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

По-добре късно от колкото никога

Мнение от stancom »

Набарах кефалите в последния възможен момент. Вчера след обяд. Рибите бяха или непосредствено под бързея, в началото на разлива или точно над него, на границата на бързата вода. Водата беше ниска и бистра. Ловях на джапанки, защото толкова си мога :lol: А и имаше доста вятър, та трябваше и цопване. Рибите не бяха много едри, най-големите около килограм, такива извадих 6-7 броя, няколко се откачиха, а една ми скъса, но не беше по-голяма. Просто се закачи над бързея , премина през него и май закачи лидера по камъните :roll: В бързейте и по разливите имаше само дребосък и то плътно в брега. Мухите които ползвах бяха щурец, ярко зелен скакалец и бял микро мухикан. По принцип не харесвам бяло за повърхностна примамка и не бях го ползвал до сега, но си работи. Друго не съм пробвал, не за друго, а защото съм ги привършил :lol: ще се купуват през забраната. Въпреки не големия размер на рибите, борбата с четвърти клас мухарка правеше огромно удоволствие. Като под бързея искаха цопване, пауза и ако не удари леко подръпване, енергичното подръпване беше противопоказно. Над бързея искаше хвърляне леко обратно на течението и задържане, да бразди. Ударите бяха почти на границата на бързея, кото поне 80% процента не ги реализирах, но това може да е и от задвъдичното устройство :lol:



ПП Пробвах и на русенските бръмбари, не питайте как ги хвърля абняр като мен с тази пръчка и при този вятър :oops: но идваха само да ги погледнат и бягаха с писъци :lol: май им е още рано :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от ivo Vratsa »

stancom написа:... но идваха само да ги погледнат и бягаха с писъци :lol:
Може да са се уплашили от теб :mrgreen: :D
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от Д-р Флекс »

stancom написа:... не бяха много едри... около килограм... извадих 6-7 броя,... Друго не съм пробвал ... Ударите бяха ... като поне 80% процента не ги реализирах...
:



Аз толкова нагъл репортаж досега не бях чел.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от stancom »

Изображение
Напомни ми никога да не явявам на съд срещу теб :lol: Баси, четеш като дявол евангелието :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от D-r Kosio »

дублирано
Последно промяна от D-r Kosio на Пон Апр 14, 2014 18:48, променено общо 1 път.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от D-r Kosio »

А.а..а.... добре си ги натръшкал!
Само една вметка, ако позволиш. "Микро- Мохикана" е с един много характерен кремав цвят. Никога не е бил чисто бял.. Най-близкото определение е може би е - т.н "телесен" цвят - на светла кожа, яйце на мравка, ..нещо ,между бледо жълто и леко розовеещо... Въобще едно такова, трудно описуемо, ама стоящо естествено ...Точно този цвят е един от факторите за уловистостта му. Вярно, че е правен за пъстърви, ама и кленовете си го похапват с кеф. За цопването - "Микро-Мохикана" е лек, обемен и планира. Т.е. ако искаш наистина да цопне, - ще стане, ама не от неговата тежест а трябва умишлено да добавиш сила през шнура...
* Не е много подходящо точно сега да се правят генерални изводи!
Когато рибите са в размножителен период,...е точно като при хората: Нищо не е нормално и правилата в поведението не винаги важат! :wink:

... а сега кажи: Къде са ти снимките?! :(

Поздрави,
К.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от Д-р Флекс »

Аааа... забранено му е да пуска снимки. Модераторите считат, че чисто епистоларните репортажи на Станко са дотолкова експресивни, Косьо, че ако ги подкрепя и с фотодокументи, ще предизвиква сосип на по-лабилните нервни системи... :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от jagger1 »

Щом щурчета ползваш ти,
въдичката ще трепти.
Сърчицето яко ще тупти,
кленчета ще цъкаш ти.
Сложиш ли обаче скакалец,
татко клен може да остане и вдовец.

:tup:

Едни от най-любимите ми примамки - скакалец и щурец за клен. Още им е рано си мисля, ама с това сбъркано време (няма зима, няма пролет, няма лято, няма есен - всичко е 4 в 1) всеки експеримент е оправдан. :D

Поздрави Станко.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от stancom »

D-r Kosio написа:... "Микро- Мохикана" е с един много характерен кремав цвят. Никога не е бил чисто бял...
Значи не е бил той, а негова бяла имитация :oops:
D-r Kosio написа: Когато рибите са в размножителен период,...е точно като при хората: Нищо не е нормално и правилата в поведението не винаги важат! :wink:
Поне при мен, въпреки топлата зима, кефала още не е в размножителен период .А и водата е доста студена още :?
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от sote-full »

stancom написа:
Поне при мен, въпреки топлата зима, кефала още не е в размножителен период .А и водата е доста студена още :?
Маани, с тези забрани объркаха всичко тази година.

Поне при теб излизат риби, при мен и жабетата са на път да се заличат!!!
Поздрави Станко... па вземи покажи некое рибе да оплакнем очите!!! :D
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Re: По-добре късно от колкото никога

Мнение от Todor »

Аз също ги напипах в последния момент в неделя късния следобед на р.Тополница. Там не са големи, но пък изглеждат с хайвер.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”