Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от Росен »

След повече от 5 години му дойде времето ... :wink:

С оглед на новите технологии, голяма част от които са използвани в новата версия, тази стъпка бе работена през последните четири месеца и тепърва има още много работа. Предварително се извинявам за все още непълната функционалност, която ще се опитам да коригирам в максимално кратки срокове. Новият блог притежава "респонсив" дизайн, т.е. ще може да разглеждате сайта еднакво добре на всяко едно устройство, било то компютър, таблет или смарт-телефон. Поради работата по тази версия не съм публикувал никакви нови статии в блога, а събраните материали ще подредя и публикувам поетапно. Също напълно естествено всеки, който прецени, че може да допринесе по някакъв начин за развитието на сайта и за допълването на информацията може да го направи тук, или било по мейл, скайп, фейсбук или всякакъв удобен за него начин. Бих бил благодарен и за споделянето на грешки и неточности в сайта, които сам не съм успял да открия и отстраня. Пожелавам на всички приятно четене и разглеждане!

http://flyfishing.iantra.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Новата версия на моя блог за мухараки риболов

Мнение от Д-р Флекс »

:tup:
Последно промяна от Д-р Флекс на Сря Окт 08, 2014 19:57, променено общо 2 пъти.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от Росен »

Да, Док, то така точно изразява състоянието на такива като мен ... :) :) :)

Оправих го заглавието ;)
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от чичо Док »

Роска, страхотен труд, и може би блога ти е най-изчерпателния и красиво направен сайт за мухарене у нас. От мен голямо браво!! :tup:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от Росен »

Благодаря ти много, Док!
Ще ти звъня, че ми остана да правя секцията с насекомите, а искам да стане по-прилична от в предишната версия :wink:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от чичо Док »

Росен написа:Благодаря ти много, Док!
Ще ти звъня, че ми остана да правя секцията с насекомите, а искам да стане по-прилична от в предишната версия :wink:
Каквото ти трябва го имаш, знаеш имам доста събрана база данни.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от colorcore »

Хареса ми страницата! Една препоръка към една от снимките в началото, снимал си бяла риба вечерта със светкавица. Снимката е ок, но според мен ако се пипне малко ще стане чудесна, по-точно очите, дъната им са отразили светкавицата и вместо да са черни изглеждат бели, което прави рибата да изглежда странно. Белите риби винаги излизат така снимани със светкавица, имаш и снимки на риби през деня, там очите са както трябва ...

много народи имат поговорката, на немски е Der Teufel steckt im Detail ... поздрави и още успехи!
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от jagger1 »

Привет, Роска.
Поздрави за упорития труд, който си положил и за получения резултат. Според мен, блогът е станал много добър. Разликата със старата версия се набива веднага на очи. Доста си се постарал и потрудил. Харесва ми. :tup:

Разгледах го във варианта на компютър и през телефона.
За първи прочит, нямам проблем за сега с някакви бъгове. Поне аз не забелязах. Работи добре във версията за компютър. Всичко е добре подредено и достъпно за този етап.

За мобилната версия имам една препоръка:
Забелязах, че при отваряне на приложението, най-напред се визуализира:
- лентата с MENU бутона, в който е скрито менюто.
- следва лентата с името на блога на фона на бутоните за YouTube, g+, .....
- следва празно бяло поле
- следва езиковите бутони и търсенето
- следва лентата със снимките
- следва сивото поле с четерите подменюта (новините, мероприятията, инициативите и режимът за риболов), като последните три реда от подменюто вече не се виждат на екрана. Трябва да плъзнеш екрана, за да се появят.
- след плъзгането на екрана, се виждат и тези три реда на подменютата.
До тук добре.

Но: след четерите реда на подменюто, следва един дълъг сив екран, който за да го преминеш, трябват още 3-4 плъзгания на екрана, при което наблюдаваш само сиво поле.
Чак след това се появява секторът с Трилогията, Упорството и Рибник, после за бъктейла и т.н.
Т.е., искам да ти кажа, че отваряйки страницата на блога, първоначално останах с впечатлението, че блогът ти се визуализира само до нивото на онова, което ти написах по-горе - до появата на сивото поле, което трябва да преминеш с няколко плъзгания на екрани. Ако не бях разгледал най-напред компютърния вариант, щях да спра до сивото поле и нямаше да плъзгам надолу екраните.
Добре е да изведеш в отделна лента основното меню от бътона MENU, което да се визуализира още с отварянето на страницата на блога и да се набива на очи още на първия екран. Да, ще кажеш, че има бутон MENU и няма проблем да се цъкне, за да се види съдържанието, но на мен лично, като че ли ми се губи, нищо, че е голям и удобен.
Помисли си. Мисля, че ме разбра за какво иде реч.

Иначе, много добре е направен, много добре систематизиран. Хареса ми много идеята за АРТ-раздела и ЕКО - раздела. А бе, пипнал си го добре. Яко е работено :D
Пожелавам ти: На добър час и успех. Още веднъж, поздрави за големия труд, който си вложил в реализиране на всичко това.
:tup:
Миро
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от Веско »

Луксозно издание 8) Мисля скоро да ти пратя някоя снимка за "Излети за щука" :twisted:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от Ангел-Ачо »

От месеци не посещавам форумите и въобще нещо свързано.
Чак сега видях промените. Поздравления!
Освен многото полезна информация, най-ми харесва насъбраната частица история.
Като, че ли измина цяла вечност. Къде отиде онова време от снимките?..
Колко много се променят нещата. Освен времето и хората се променят да му се не види..
Благодаря ти, че го правиш!

Поздрави,
А.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Новата версия на моя блог за мухарски риболов

Мнение от jagger1 »

Ей, човече, смили се малко над милите животинки - клендаците. С тези убийци
http://flyfishing.iantra.com/fly-tying/ ... -26-vs-6#3
ще им разкажеш играта бе човек. Имай милост :D :tup: . Вържи си малко и в зелено!!! Да си имаш за всеки случай :D . Но черните са си класика. Убийци братко. За летните месеци, препоръчвам ти да вкараш и малко оранжево в бъта. Само една атракторна точка (под гумата). Няма да съжаляваш. И както се казва, за този модел, размерът няма значение!!!
Поздрави за мухите и още веднъж за добре замисления блог. Поздрави за труда.:tup:
Миро.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”