колеги дайте ми съвет

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
munio_1
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 12:26
Риболов: риболов с муха и шнур
дал Браво: 10 пъти

колеги дайте ми съвет

Мнение от munio_1 »

Имам мухарка 6-7 клас на Шекспир и смятам да я оставя за риболов на щуки.Мисля да си взема един BFC Discovery Комплект 2.70м 4/5wt за кефали.Искам да кажа ,че се занимавам с този вид риболов само от 2-е години.Благодаря ви предварително колеги :D
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: колеги дайте ми съвет

Мнение от Росен »

Въпросът какъв е точно? ;)
munio_1
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 12:26
Риболов: риболов с муха и шнур
дал Браво: 10 пъти

Re: колеги дайте ми съвет

Мнение от munio_1 »

Искам мнение за дискаварито и информация дали мога с шекспира да мятам стримери от козина по-големи от 10см.Притеснявам се, че ще дойде слаба.Досега не съм работил със стримери,а на пролет смятам да пробвам на нашето езеро да хвана някое щукле.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: колеги дайте ми съвет

Мнение от Мунчо »

Не, няма да можеш, или най-малкото няма да можеш да боравиш с тях пълноценно. Отделен въпрос е, че работата с такива примамки и като цяло е комплицирана.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: колеги дайте ми съвет

Мнение от Младен Маринов »

Мунчо написа:Не, няма да можеш, или най-малкото няма да можеш да боравиш с тях пълноценно. Отделен въпрос е, че работата с такива примамки и като цяло е комплицирана.
А сега му обясни на човека какво е "комплициран".
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: колеги дайте ми съвет

Мнение от Росен »

munio_1 написа:Искам мнение за дискаварито и информация дали мога с шекспира да мятам стримери от козина по-големи от 10см.Притеснявам се, че ще дойде слаба.Досега не съм работил със стримери,а на пролет смятам да пробвам на нашето езеро да хвана някое щукле.
BFC са уважавана от нас европейска фирма и повечето харесваме продуктите - аз ловя с удоволствие с 9' 5/6 клас по Янтра ;)
Колкото дали ще можеш "с шекспира да мяташ стримери от козина по-големи от 10см" - това само ти можеш да кажеш, защото само ти знаеш как можеш да хвърляш ... 10 см стример не е като 25 см стример, съвсем отделна тема е и какво представлява самия стример, с какви материали е изработен, какъв е неговия обем във въздуха и още куп въпроси, на които поне аз не мога да дам отговор, ако не си конкретен. Така или иначе си имаш Шекспира, намери и стримери и ще отоговориш на въпроса можеш ли да ги мяташ или не можеш.

Поздрави!
munio_1
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 12:26
Риболов: риболов с муха и шнур
дал Браво: 10 пъти

Re: колеги дайте ми съвет

Мнение от munio_1 »

Благодаря ви много за информацията колеги.Само да се позатопли малко времето и ще пробвам, до тогава ще се пробвам да си вързвам стримери.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”