Неделен Муховръз 08.03.2015

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Неделен Муховръз 08.03.2015

Мнение от Никито »

Здравейте Колеги,

Организираме Неделен Муховръз на 08.03.2015 в нашия офис на ул Хайдушка Гора 60.Очакваме ви !!!!!

Последвайте ни във Facebook:
https://www.facebook.com/events/1625388" onclick="window.open(this.href);return false; ... pe=regular

Поздрави

BFC Теам
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Неделен Муховръз 08.03.2015

Мнение от jagger1 »

Привет на цялата мухарска гилдия.

Днес е 8-ми март. Ден, в който би трябвало да сме покрай половинките си, заради празникът им. Да, ама не. Мухарската душа е нещо свято, непристъпно и трудно обяснимо. Най-хубавото обаче е това, че половинките ни не ни се сърдят. Нищо, че не споделят хобито ни, но не ни се сърдят и най-вече, не ни спират. Проявяват разбиране и толерантност.

За всички жени, които ни разбират - наздраве и да са ни живи и здрави.

А сега малко по темата.
Поредният неделен муховръз в офиса на BFC, организиран от любезния домакин Ники. Специални благодарности Ники.

Къде другаде, ако не на тези срещи на живо можем да споделим опит, да се помайтапим, да се запознаем, да попитаме, да обсъдим онова, което ни вълнува за хобито, да пимнем на живо мухичките, които всеки къта в секретните си "хангари", да пипнем някоя бланка или шнур, които иначе само гледаме по НЕТ-а?

Бях твърдо решен този път да не пропусна събитието, независимо от личните ми проблеми. Първо, защото исках да стисна ръцете на хора, от които научих много неща, но до този момент само си пишехме в темите. Второ, защото и преди съм бил на такава среща (пак там) и знам, че атмосферата е невероятна и приятелска. Трето, защото там се чувствам приятно сред хора, които споделят, които показват, които разбират и знаят как да упражняват любимото хоби.

Появих се малко късничко (към 11:30 ч.), но важното е, че успях да стигна :D . Пред офиса имаше няколко познати ми лица, които в момента на моето пристигане споделяха нещо помежду си, а около тях (познайте кой?) припкаше една позната фигура и дебнеше с едно фотоапаратче групата мухарчета. Викам си, тук и журналисти са докарали на срещата - да се запечата на фотки :D . Приближих се бавно, да не преча на снимките и ..... нещо познат ми се вижда журналиста :?: . И изведнъж :idea: ми светна в главата. Ами да, това е ..... познахте ли? Ами да, това е бате Райко. Зарадвах се, че най-после имах щастието да се запознаем лично. Стиснахме си ръцете и силно се надявам да съм прихванал от ръкостискането и малко мухарски късмет :D .

Бате Райко (то май аз съм баткото, ама ще си трая :D ), много се радвам, че се запознахме. Пък дай боже и да половим заедно :tup: .

После, след като си казахме по някоя приказка с другите колеги (там беше и Соте), бързо се шмугнах в централата на BFC, където кипеше поредния муховръз. Под златните ръчички на чичо Док се раждаше поредната мушица. И докато огледам обстановката и поздравя останалите, гледам, мушето изхвръкна от менгемето на Док. Муха - душичка.

В другата половина на офиса се водеха разговори за липани и друга фауна с перки и хриле, под надзора на Данчо Савов и Ники :tup:

Времето полетя неусетно, в атмосферата на закачки и споделен опит. Муховръзът се въртеше. Мухичка след мухичка падаше от менгеметата на чичо Док и Данчо Савов. Бях решил предварително да направя някоя и друга снимка от събитието, но се захласнах по мушетата и снимките не се получиха :oops: . По тази причина се опитвам с думи да ви пресъздам поне малко от срещата.

Док, благодаря ти лично, за вниманието и времето, което ми отдели и за това, което сподели с мен. Благодаря ти и за четирите мушета, които ми подари и върза лично пред мен.

Мушетата (без коментар):
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Естествено, мушетата веднага попаднаха в едно малко скринче, където ще бъдат съхранени за спомен.
Раклата на чичо Док:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Благодаря на всички, с които прекарахме няколко прекрасни часа заедно. Благодаря за споделеното. Благодаря на домакина. Благодаря мухарчета. :tup:

И както се казва в приказките за големи деца, който бил - бил, който не е бил, да е бил - следващия път може пък да бъде :D .

А сега следват (пак според приказките) - три дни яли и пили, и се веселили за здравето на нежната част от човечеството. Наздраве.

Поздрави.
Миро
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Неделен Муховръз 08.03.2015

Мнение от mitko2 »

Това първото муше е направо..., нямам думи. Тези нежни крилца.
Просто без коментар.

Поздрави
Митко
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Неделен Муховръз 08.03.2015

Мнение от jagger1 »

Поднасям още веднъж извиненията си на чичо Док за това, че му станах кръстник на фамилното име :oops: . По тази причина премахнах сгрешената снимка и пускам снимката с корекцията. Искрено се надявам, този път да не съм сгрешил. Док, извинявай още веднъж. Не беше умишлено. Искам прошка :D .

Раклата на чичо Док:
Изображение

Специални поздрави Док.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Неделен Муховръз 08.03.2015

Мнение от чичо Док »

Миро, що се напрягаш за глупости, голямата работа станала :lol:
Инак почвай да четеш, тренирай техники на вързване, че на реката никой нема те пита кво пишело еди къде си.. :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Неделен Муховръз 08.03.2015

Мнение от jagger1 »

чичо Док написа:Миро, що се напрягаш за глупости, голямата работа станала :lol:
Инак почвай да четеш, тренирай техники на вързване, че на реката никой нема те пита кво пишело еди къде си.. :D
Ааааа, не стават така тия работи, Док. Утре ще те пуснем за национално издирване по Искрецка, а пък ти да си на Рибарица. Не става. Летописите трябва да съдържат точната информация. Аз лично, името си давам, но фамилия не сменям :D

А за четенето - чета. За знаенето - знам доста, но не всичко. Винаги има още какво да се научи. Четенето и знанието не слага винаги знак за равенство с моженето. Винаги съм тренирал и ще продължавам, за да мога поне приблизително да уравновеся везните :D :tup: . Винаги има какво да се научи и за нещо, за което човек си мисли, че го е открил, знае и го може. Ама в определен момент вижда, че може и по-добре. Та аз си кретам бавно, бавно по пътечката. Важното е да има повече здраве, че нещото, което ме тормози е точно то.

Много неща знам, ама полека-лека. Не трябва да се бърза, за да е по-сладко.

Поздрави.

п.п.: А бе бате Райко няма ли да пусне някоя фотка, че да се видя и аз най-после как изглеждам?
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”