Ластик за типети

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Ластик за типети

Мнение от Jeeves »

След като дълги години ползвах типет диспенсър накрая се отказах - двата най-ползвани размера винаги свършват по средата на мача и трябва постоянно да си нося резервни шпули, освен това на реката няма да седна да ги навивам.. (а при мен тва е често щото една ролка ми кара максимум 5 риболова). Всъщност дори вкъщи често нямам време да го пълня диспенсъра и си дадох сметка че нося и шпулите и диспенсър, често полупразен.
Аз не обичам да нося ненужни вещи и го изоставих диспенсъра. Със шпулите проблема е че се развиват в джоба и става ужас. След проби с различни варианти, мога да кажа че си реших проблема, и тъй като е елементарно за правене пускам няколко снимки, който реши че му върши работа да си направи. Освен че се прави за секунди, хубавото е че става за всякви шпули, дори най-тесните възможни. Мисля че от текст няма нужда, но ако има нещо кажете.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Ластик за типети

Мнение от чичо Док »

Също обичам макс опростените неща, затова в тънките шпули на типетите слагам по един ластик за коса на хлапето, става екстра против самоволно развиване на влакното.

Изображение
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Ластик за типети

Мнение от jagger1 »

Привет момчета.
Jeeves, аз ползвам също ластичен протектор както твоя, но ми хареса добавката, която си направил с тръбичката, през която прокарваш влакното. Моят вариант съм го показал в тази тема поетапно изработен:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 18#p879419

Използвам също и ластични протектори, които си правя от плосък ластик (от левчето), като вместо тръбичка, използвам термосвиваем шлаух за фиксиране на двата края на ластика. Този вид протектори ги използвам за по-широките ролки.

В същата тема съм пуснал и други мухарски джаджи като типет холдер, стойка за муховръз, джаджа за омазняване на мухи, затегачка за възли, приспособление за изработване на дъбингови четки от перушина и CDC, допълнителна универсална стойка към менгеме (екран, за парашути, платформа за готовите мухи, лупа, държач за макара - при пренавиване на конци).
Всички джаджи са показани поетапно и описани подробно.

Jeeves, още веднъж ти благодаря за решението с прекарването на типета през тръбичката. :tup:

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”