Питане за CATGUT

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

Аз риба не вземам, защото не я ям.
Byrd
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Май 16, 2015 18:19
Риболов: Речен
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Byrd »

Колега jagger, имам оригинален catgut, дебел. Ако искаш мога да ти пратя едно парче.
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Byrd написа:Колега jagger, имам оригинален catgut, дебел. Ако искаш мога да ти пратя едно парче.
Byrd, привет.
Не ми върши работа дебел. Ако е оригинален CATGUT хирургичен, пробвал съм. Не е това, което търся. Пробвал съм и с корда от тенис ракета. Пробвал съм и със струна. Не е това, което търся. Първо дебелината. Второ - не се получава крайния ефект. Трето - трябва да се цепи на по-тънко и става много сложно.

Това, което търся е тънък, за размери на куки #16/#18.

п.п. Хирургичните, естествени, оригинални CATGUT от доста време вече не се използват. Има оригинални CATGUT, които са синтетика. Това е в момента. Вярно, че все още могат да се намерят и биоконци (с игла или без игла, или дебели корди за тенис ракети), но не е това, което търся. Има разлика. Най-вече дебелините не ме устройват..

Независимо от всичко, отчитам жеста ти, за което ти благодаря.
Поздрави.
Byrd
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Май 16, 2015 18:19
Риболов: Речен
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Byrd »

Да колега, Cаtguta-a, който имам е хирургически. Всъщност имам и тънък, но дебелият ми се вижда най-реалистичен. Преди 5-6 години, когато румънеца Лукиян от troutline презентира Catgut-a като магически материал за нимфи, побърках жена ми, която е лекар в благоевградската болница, докато не ме снабди с всевъзможни мостри Catgut, за да направя нимфи за пъстърва въпреки, че не ловя на нимфа. Не съм класически мухар въпреки, че от десетилетия ловя на муха, а последните 15 години ловя само на муха, предимно мокра и в края на лятото и есента на суха. Беше ми интересно, дали действително материалът е вълшебен, за това съм го предлагал не само на теб. Но до сега никой не се е похвалил и не ми е потърсил отново Catgut. Иначе знам, че се използва и за струни на музикални инструменти, тенис ракети и тн. Та така. Поздрави и успех през новата 2016!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”