Съвет за Шекспир

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Съвет за Шекспир

Мнение от temil »

Привет колеги стари мухари!
От 30 -40 години гоня планинските красавици с всички позволени средства, но винаги съм завиждал на вас мухарите и най накрая реших и аз да пробвам.
Прочетох тук, там за мухарството, но имайте в предвид, че нищо не разбирам от този спорт, пък и около мен няма такива. За това разчитам на вашия опит и моля за вашите компетентни съвети.
Преди повече от 20 години взех този Шекспир - Wonderod Dcuchema C3 - 270 от 2 части 140гр. Доколкото разбирам е правен по лицинз в Чехословакия. На мен тези надписи нищо не ми говорят. И сега пъвия въпрос е:
Мога ли да ползувам този прът в малките / и средни/ : планински рекички и ако мога ,кой клас е и какво по-евтино оборудване да взема за него? И вторият:
Ако тази дължина / и тегло/ не стават - да го продам /и за колко/ и да се оборудвам с нещо друго и какво?
Благодаря предварително на отзовалите се!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за Шекспир

Мнение от чичо Док »

Привет, temil.

Този шекспир го дават 4-6 клас(WONDEROD Druchema C3 2,70m 4-6 2), тук ги има цялата серия:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=625098&page=35

Както казваш, че е 140 грама, и средно по форуми пишат, че се товари добре с 5-6 клас шнур, т.е. аз не бих ловил с толкова тежка пръчка по "малките / и средни/ : планински рекички". Личният ми избор е до 8 фута 3-4 клас максимум, със съответна на теглото и макара, и то по-мека пръчка с оглед кръговите подавания в места с висока растителност наоколо. Въдици сега да искаш - и като строй, тегло, хардуер, поведение и цена - не бих се наел да давам съвети, защото всяка въдица трябва да пасне на ловящия с нея, ерго той да я пробва на живо( най правилно на вода), и тогава да си решава. Отделно бюджета, защото има хубави пръчки на поносими цени, както и обратното..

Успех.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за Шекспир

Мнение от Росен »

Здравей, temil,
най-доброто, което можеш да направиш е да споделиш откъде си ;) Пръта, шнура и останалите неща ще ги оправим лесно ;)
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за Шекспир

Мнение от temil »

Здравейте колеги .

Благодаря и на двамата за съветите. Все пак получих някаква посока особено спецификацията за шекспира. Щеше да е добре ако имах някой мухар наблизо но уви. Тук в Перник не познавам такъв. Пък и всеизвестно е ,че пъстърваджиите са като затворените общества - илюминати , масони...
Ще съм благодарен ако получа още някой по целенасочен съвет, ако не - с пръчката и в магазините в София.
Ако се намери някой до даде някакви пари за този прът - веднага му го пращам.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за Шекспир

Мнение от Росен »

В Перник има мухари. Най-доброто което можеш да направиш за себе си и пръчката е да посетиш последния неделен муховръз, организиран от Bulgarian Flyfishing Company (BFC), където се събират страшно много приятели и ще получиш много съвети и насоки - http://forum.akulata.com/viewtopic.php?f=35&t=8656

Поздрави и успех! Сега за разлика от преди 20 години (откогато е пръчката) има информацията, необходима ако човек има желание - да се научи ;)
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за Шекспир

Мнение от temil »

Колега благодаря за информацията, но бих те помолил ако е възможно /може и на лични/да ми посочиш адреса на офиса в София или още по-добре някой мухар от Перник.
Благодаря
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за Шекспир

Мнение от Росен »

http://bfcflyfishing.com/contact_us.php

Там ще питаш за Румен от Перник - ще те контактнат, а има и голяма вероятност и той да е там ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”