Първата щука на муха

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Една щука от преди около две седмици, която хванах случайно докато търсех костури
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от jagger1 »

dunavski написа:Една щука от преди около две седмици, която хванах случайно докато търсех костури
.............
Де е костура, де е щуката :D . Това чудо без метален повод ли го извади? Майсторче си :tup:
Разкошен екземпляр.
Поздрави.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

jagger1 написа:
dunavski написа:Една щука от преди около две седмици, която хванах случайно докато търсех костури
.............
Де е костура, де е щуката :D . Това чудо без метален повод ли го извади? Майсторче си :tup:
Разкошен екземпляр.
Поздрави.
Да слагам метален повод защото в язовирчето има щуки въпреки, че имам няколко уловени щуки без метален повод не е хубаво да се рискува.
Едно костурче от днес
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

След не обичайно горещото лято и сeрия от капота бях изоставил щукарският риболов за известно време, тъй като нямаше смисъл да се упорства в жегите. За щастие най - накрая дойде Септемри и времето взе да придобива типчния си английски вид, което предвещаваше активизиране на хищтниците. Сутринта беше изпълнена с малко нерви и по някакъв начин трябваше да изпусна парата, затова грабнах мухарката и се запътих към язовирчето. Вече беше четири следобяд и планът беше да прекарам два - три часа на брега докато се разреди вечерният трафик. Духаше не много силен вятър, достатъчен да затрудни мятането на големи стримери и за капак щуките се бяха групирали точно по дължината на брега към, който духаше вятъра. С триста зора успявах да заметна на около десет метра, но това се оказа достатъчно, защото още с първото замятане клъвна среден размер щука :fish15: :fish15:. За по - малко от час хванах три щуки, като общо хванах пет щуки за около три часа риболов и още две се откачиха. Това ми е личният рекорд :fish12: . По едно време забелязах един от рибарите на брега, който хващаше доста прилични костури на бял червей, и реших да сложа малка джиг муха, но щуките бяха толкова настървени, че костурите не успяхва да за доредят до мухата. В крайна сметка закачих едно малко костурче, което даже и не усетих как клъвна :lol:
Такъма ми беше девети клас мухарка със синк - тип шнур, 1м Barkley bıg game 40lb монофилен лидер, около 20см Drennan Super Trace 24lb метален повод и накрая вирбел с карабинка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Цяла седмица беше облачно и ветровито, но точно днес ясно небе, ярко слънце и спокойно време. Въпреки не до толкова идеалните условия една щука клъвна и успях да мръдна още една по-голяма, която се спря точно пред мен. Половин час я кандърдисвах да вземе мухата, но щуката просто си седеше пред мен с абсолютен непукизъм и въобще не и дремеше от цялото пляскане и ма'ане от към брега.
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Вчера поседтих едно пъстървово езеро, което уж държи и щуки. Във Фейсбук видях снимката на една доста добра щука, и реших да дам втори шанс на това езерце :roll: . Миналата година бях там за първи път и не хванах нищо, всъщност хванах две малки щучета за цял ден. Този път долу горе се повтори същият сценарии. Рано сутринта вече бях в лодката и гребях из изерото :fish3: , и заедно със замятането това беше основната ми активност за деня. Пак някакви дребни щуки само пощипваха мухата, но нямаше нищо едро. Водата беше бистра и по едно време видях три масивни костура под лодката. Сложих едно малко зонкерче и най-големият косту за части от секундата захапа мухата и я изплю. Тъй като нямаше никаква активност от страна на големите щуки, продължих да мятам малки зонкър джигове и хванах един приличен костур. Това беше последен шанс за това езеро и повече няма да ходя там :evil: . За сметка на това едно от местните езера с доказан запас от едри щуки днес се откриваше сезона и разбира се аз бях там. Пак сравнително рано сутринта бях на брега, но пак нямаше никаква активност до към обяд. Започвам да придобивам впечетлението, че щуките не са особенно ранобудни твари и обичат да си поспиват до обяд. При поредното подаване на мухата на около метър пред мен от нищото се появи щука засилена към стримера, но в последния момент се спря аз туичнах мухата и щуката захапа. Засечка :fish15: , и последва бясно тръшкане и рибата успя да омотае целия лидер около глвата си и след това около тръстиките. Нямаше как да я кепчосам и просто виждах как рибта се откача и си заминава, но тъй като щуката почти беше на брега хванах я хрилете и я изкъкнах. Кантара показа около пет килограма и половина, мухата беше имитация на костур. По обяд досадните шаранджии започнаха да си тръгват и се освободиха няколко места от където можех да помятам. Мятах голям черен стример и последва атака от щука с долу горе същият размер като първата. Тръсна глава няколко пъти и се откачи, и сега се затърмъчи за опашката, но се откачи и от там :cry: :cry: . Изключително много се изкефих на атаката която направи щуката. Водата беше кристално чиста и имах перфектна видимост към всичко случващо се. Мятах в открита вода без никакви водорасли. Щуката се изтреля странично от тъмното дъното и аз успях да я видя в цялата и дължина. Захапа стримера с тотална ярост, но аз бях тотално хипнотизиран от това което наблюдавах и не успях да забия куките както трябва. Щуката се откачи, но си струваше цялият подводен спектакъл. Упорствах още известно време с надеждата, че щуката може да се завърне, но не я видях повече и реших да приключа деня с една уловена щука.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Голям вятър днес, едвам успях да се задържа на брега камо ли да мятам мухи :D, но все пак за няколко часа ходих да тествам едни нови шнурове!!! Видях една хубава щука, която само следваше мухата, но не я захапа. Втакъв случай както се казва "смени мухата или смени рибата", аз смених рибата и в едно ъгълче където не духаше торнадо зкачих прилична щука. След три часа вятърът все така си духаше и мятането на муха с кука 6/0 ставаше все по - опасно и реших да си ходя преди да съм си направил пиърсинг :lol: .
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

От няколко седмици насам все се каня да напиша нещо, но все ме мързеше :lol: За тия на които им омръзнало да гледат пъстърви, ще кача снимки на наколко щуклета от последният месец хванати на муха от разлияни водоеми.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от jagger1 »

Хубави щуклета си примамил. :tup:

Аз тази година нямам нито един целенасочен щукарски риболов. Отдадох се на едни други рибоци, които се доказват, че са трудни за мухарлък. Не,че не регистрирах единични екземпляри на излет, но не беше това, което исках. Още доста работа ще трябва да свърша по въпроса и доста целенасочени излети да направя, докато ги вкарам в релсите нещата. Трудни риби и с характер се оказаха за мухарене и голямо предизвикателство.

Поздрави. :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”