Furled Leader

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Furled Leader

Мнение от jagger1 »

Все още на етап първи модул, стендът заработи. Четири лидера, които другата седмица (живот и здраве) ще бъдат потопени за тестване в реални условия.

1. Трисекторен лидер, бавно потъващ, предвиден за стримери и мокри мухи, за шнур #5 - #8.
- Брой нишки по сектори: 18/14/10
- Дебелина на нишката: монофил 0.03 мм
- Дължина на лидера: 186 см

Изображение

2. Пет секторен лидер, бавно потъващ, предвиден за стримери и мокри мухи, за шнур #5 - #8.
- Брой нишки по сектори: 22/18/14/12/10
- Дебелина на нишката: монофил 0.03 мм
- Дължина на лидера: 192 см

Изображение

3. Пет секторен лидер, бавно потъващ, предвиден за стримери и мокри мухи, за шнур #5 - #8.
- Брой нишки по сектори: 22/20/18/16/14
- Дебелина на нишката: монофил 0.03 мм
- Дължина на лидера: 191 см

Изображение

4. Пет секторен лидер, бавно потъващ, предвиден за тежки стримери и мокри мухи, за шнур #8 - #10.
- Брой нишки по сектори: 22/18/14/12/10
- Дебелина на нишката: монофил 0.18 мм
- Дължина на лидера: 186 см

Изображение

На сухи проби ми харесват.
Поздрави.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Furled Leader

Мнение от jagger1 »

Миналата година преминах изцяло на усукани, безвъзлови, конични, многонишкови лидери (Furled Leaders), за които говорих по-горе в тази тема. Лично за мен, лидерите, които си изработих се представиха добре и покриха очакванията ми за тях. На този етап си изработвам лидери с дължини между 185 см и 195 см. и с различен брой нишки за отделните сектори, които използвам според ситуацията на водоема с различни дължини и диаметри типети. Все още лидерите са на етап експерименти, по отношение на дължините на отделните сектори, броят на нишките за всеки един сектор и комбинациите между тях, за да мога да ги групирам по параметри и поведение в конкретни условия и за групи мухи. Трябва си доста мятане и ходене по водоемите.

В горните постове съм описал лидерите, с които експериментирах миналата година. Представиха се добре.

Показвам два нови 5-секторни лидера, които вчера си врътнах на стенда, като промених малко броя на нишките в отделните сектори. Лидерите ще ги използвам с шнурове #8 и #9 клас и съм ги предвидил да работят с до средни по размер стримери, както и с по-големи мухи на куки до № 6.

Изображение

Изображение

Изображение

Весели празници.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Furled Leader

Мнение от jagger1 »

Един нов лидер от серията Furled Leaders, който направих с агресивен заден и изтънен преден конус. Лидерът ще го използвам с по-дълги типети (над 1 м.) със мокри или сухи мухи между #8 и #14, както и с малки бавно потъващи стримери или с мухи тип блоб. Предимно за затворени водоеми и стоящи води или за реки в участъци с много бавно течение. Дължината на целия лидер е 190 см, като първите 90 см. (първите два сектора) са агресивната конична част, след което в следващите три сектора конусът на лидера изтънява рязко.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”