38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от jagger1 »

Понеже никой не пуска вече инфо по българските форуми, какво става по света и у нас, малко инфо за Световното първенство по мухарски риболов, което се проведе в Италия от 17-23 септември 2018 г.

Благодарско на чичко Гугъл за споделеното .
https://www.flyfishingbierzo.com/2018/0 ... a.html?m=1

Изображение

Изображение

Честито на победителите, както в индивидуалното, така и в отборното класиране.

= = = = = = = ==
Още малко от чичко Гугъл:
https://www.wffc2018.com/en

= = = = = = = = =
== = = = = = = = = =
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Росен »

Който го интересува си чете, а лично аз ще чуя всичко на живо от Мънков като отидем на Тайн в средата на другия месец ...
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от jagger1 »

Росен написа:Който го интересува си чете, а лично аз ще чуя всичко на живо от Мънков като отидем на Тайн в средата на другия месец ...
Е да де, ама за българските прояви и участия ,сайтовете, блоговете, че дори и Чичко Гугъл са като черни дупки. Щото не всички обичащи мухарството са състезатели. И не всички могат да се докоснат директно до събитията. Ама, така да бъде. Като е Не, Не да бъде..... което идва от един виц:

Двама евреи се срещат.
- Моше, искаш ли да дойдеш у нас да пием по един чай?
- Ами защо не? - отвърнал Моше.
- Е, като си казал Не, Не да бъде. Друг път ще пием, ако ти черпиш.

Красиви мигове на Тайн и много адреналин. :tup:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Росен »

Просто НЯМА български прояви и участия, не знам какво точно искаш да ти се пише по блогове, сайтове и гугъл ... Стани Мънков е отишъл да присъства като зрител на световното, не знам още дали се е върнал и не е длъжен на никой да зареже всичко и първата му работа е да пише някъде, па било то и у форума ...
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от jagger1 »

Росен написа:Просто НЯМА български прояви и участия, не знам какво точно искаш да ти се пише по блогове, сайтове и гугъл ... Стани Мънков е отишъл да присъства като зрител на световното, не знам още дали се е върнал и не е длъжен на никой да зареже всичко и първата му работа е да пише някъде, па било то и у форума ...
Роска, привет.
Нещо не си ме разбрал. Защо свързваш написаното лично с теб и най-вече с Мънков? Недоумявам. От къде ти хрумна да го намесиш пък него?

Визирам по-горе всички сайтове на български мухарски клубове, които от както са създадени, никой нищо не е писал. Безжизнени и забравени.

Визирам и Републиканското първенство - имаше ли изобщо 3-ти кръг? За 38-то WFFC е ясно, че няма българско участие. То се вижда от класирането, кои са участвали (около 30 отбора). И като става дума за някакво инфо, защо го свързваш лично с теб или с Мънков? Само вие двамата ли сте?

Няма проблем. Поне аз нямам проблем. Прав си. Който иска, ще си намери инфо. И никой на никого не е длъжен. Още по-малко да му е първата работа да пише и да споделя. А и никой не го иска това.

Още веднъж - приятни мигове с мухарките и много адреналин по Тайн. И дано да имате слука и с хубаво време.

Поздрави.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от чичо Док »

Миро, то голема драма те е обзела нещо, откри нетЯ и немаш спирка, па и с претенЗии.. :lol:
Мънков е наблюдавал всьо по състезанието, споко, попил е полезно инфо, а по телефона единствено си говорехме за красивия район къде е световното. Лошото е, че немали като твоите най- по-супер доказани мухи за клЯн, ама се справили и без тех :lol:

Ся, обаче, чакам с нетърпение Роската пак да им фане най-големата сьомга и тази година, та да се свърши тая мъка :D :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Cougar »

Миро, бладорая за видеото което си пуснал да видим как изглеждат реките по Италианско.

И аз не знам защо са те разбрали погрешно. Виж аз не съм бил в България от 10 години и нямах проблем да те разбера.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от koi4a »

Един стар виц по случая.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос, отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Росен »

Колко пъти си попитал нещо и не ти е било отговорено, а са ти обяснили "колко си прост"? Или да си пускаме вицове като Миро "ни в клин, ни в ръкав" ...

Жельо, мухарският живот си върви прекрасно тук, всеки уикенд си ходим за пъстърви, ловим си, връзваме си мухи, пием си сингъл малц, хвърляме си, учим се - достатъчно хора от няколко клуба ... по другите реки също се събират, ловят риби и се кефят ... Репортажите и снимките вече са въпрос на лично усещане и желание, а не на задължение, отделно голяма част от хората ползват и други платформи. Дискусиите във форумите също са въпрос на потребност на всеки отделен човек. Затова лично аз не разбрах Миро и въпроса му "защо никой не е написал". Аз знам всичко ставащо около световното, знам кой каква риба е хванал в петък, в събота, в неделя, на коя река и място, на каква муха, на кое езеро и още куп информация, знам имало ли е 3-ти кръг и каква е била правилната тактика за него, знам как е завършил и защо, знам кой е по чужбина и какво лови и на какви мухи, знам кой е момента на реката и с каква муха лови ... някак си лично за себе си не усещам потребност всичко това да го излея във форума - каквото смятам, че е полезно като например филмите от събора си го пускам. А Миро не го разбирам, защото не за първи път се оплаква, че му липсва информация без дори да е попитал за нея ...

Док, благодаря ви за пожеланията с Миро, надявам се на хубави, този път само 4, дни на реката (ще пътувам с благоверната и ще се разходим малко из Единбург и Глазгоу покрай риболова). Не искам да хвана голямата, а да се науча да ловя тези риби - изключително трудно и интересно е, а хванатите миналата година и съответно още няколкото изтървани бяха плод на доста прецизна работа с главите, лидерите, мухите и местата, а не просто случайни риби. Надявам се на още натрупване на ценен опит и тази година ;)

Поздрави!
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от jagger1 »

чичо Док написа:Миро, то голема драма те е обзела нещо, откри нетЯ и немаш спирка, па и с претенЗии.. :lol:
....................................................................................................................
Лошото е, че немали като твоите най- по-супер доказани мухи за клЯн, ама се справили и без тех :lol:

Ся, обаче, чакам с нетърпение Роската пак да им фане най-големата сьомга и тази година, та да се свърши тая мъка :D :D
А бе драмата ми е друга, Док. Нямам точната муха за скобари. Две нощи не съм мигнал и сънувам кошмари. Онзи ден ходих по Струма и проверих няколко участъка. Играхме си с кленчетата. Да, ама на последния участък като започнаха да проблясват едни скобари, като лъскави парцали под водата. С какво ли не ги мамих. Пробвак имитации на троха, на бял червей с тяло от винил, на кадис ларвички, големи куки, малки куки, Имитации на яйце на мравки, мравки, нимфета и мокри .......... е не щат пущините и не щат. Мухата мине покрай тях, направо в устата им ще влезе, а те само полегнат странично и я пропуснат, Дори не се отместват. Лъскат като огледала под водата. Скъсаха ми нервите 2 часа. После стана време за прибиране и така - 2 нощи се будя през 5 мин. и сън не ме лови.

Водата - средно бърза, видимост над метър, дълбочина между 70 см и около метър. Рибите - групирани между 40 и 50 см дължина и около 2 кг./екземпляр.

Та питането ми е: Дайте някаква идея за скобарска муха, която да заинтригува поне една риба, че нямам вече сън. Трябва ми да я вържа за утре.
Поздрави.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Росен »

Опита ли с тънък типет - 0.10 ? Аз не им разбирам на тези риби, но така съм чувал ...
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от jagger1 »

Росен написа:Опита ли с тънък типет - 0.10 ? Аз не им разбирам на тези риби, но така съм чувал ...
Да, основно пробвах с 0.10 и с 0.12, по около 1 м. дълги с ясното съзнание, че най-вероятно ще скъсат, но ме интересуваше повече на каква муха. Тези, с които пробвах не дадоха резултат. :roll: А бяха големи животинчета.
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Драго »

Дано не съм закъснял с идеята за мухата и дано някой не я "изобрети" преди теб. Успех
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от dunavski »

Бацета на мен ич ми не дреме за скобари, сьомги или световни. Аз се чудя как да стигна до един язовир кадето имало по 40 либрови щуки, а 20-ските били повече от водата :fish15: :fish15:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от чичо Док »

Миро, вържи си най елемнатарни имитации на ларви на рахофилата и хидропсито, но не много големи, т.н. по наще ширини зеленки.
Е тези ги вързвах пролетеска за един френд, па на сичкото отгоре той зе, че и фана скобари на Струма с тях. Но основното е мястото и воденето на нимфата в бързеите, трее дълга въдица и умение да нимфиш.
DSC06773-.jpg
DSC06773-.jpg (485.48 KiB) Преглеждано 3078 пъти
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”