Кой клас шнур ми е нужен?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
danata
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:07
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от danata »

Здравейте.
Имам следният въпрос.Кой клас шнур да заприходя?Понеже съм намислил да заприходя едно Гати(а именно този модел FRLW 802-3TA http://www.gatti-flyrods.it/serie-frlw.html във вариант 8 или 8.6.За модела пише 2-3 клас.Аз трябва да взема втори или трети?Ако може да посочите конкретни марки и модели,
Благодаря.
Аватар
stflyfisher
Мнения: 285
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:08
Местоположение: Планината - Хасково - Пловдив - София - Планината
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от stflyfisher »

Колега, аз лично съм доволен от това:
Цък

Имам #2 от поне 4 години.
BORN TO FISH
forced to work
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от Росен »

Трябва да пробваш, не може да получиш отговор, освен ако не намериш човек точно с това Гати, който вече да си е напипал шнур за него. Намираш първата мухарска сбирка след като си си взел сопата и молиш предварително хората, които се очаква да отидат да си вземат по някой шнур 2-ри и 3-ти клас и да ти дадат да пробваш. Ако не се чувстваш уверен в кастинга, на същата сбирка може да откриеш и човек, който може да хвърля да ти даде съвети.

Поздрави и успех!
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от Веско »

Въдицата е бърза и по-къса от 9 фута, аз бих избрал 3 клас. Грабвай някой от шнуровете на Майк Барио, според предпочитанията ти, и си готов. За бърза въдица аз бих взел SLX-a.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от D-r Kosio »

Гатти са доста бързи въдици... по-добре ще работят с една класа нагоре и то WF.
danata
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:07
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от danata »

Много благодаря за насоките.Май ще падне проба грешка.Ще взема едно Барио 3-ти клас и един Триангъл 2-ри клас, пък каквото сабя покаже.
Най-много ме обърква това ,че в описанието на серията пише как можела да работи и с 1-ви клас шнур.
Благодаря.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от empar »

От съвсем скромния ми опит в мухарския риболов бих казал, че тая работа без пробване на живо много трудно би се получила.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от Веско »

danata написа:Много благодаря за насоките.Май ще падне проба грешка.Ще взема едно Барио 3-ти клас и един Триангъл 2-ри клас, пък каквото сабя покаже.
Най-много ме обърква това ,че в описанието на серията пише как можела да работи и с 1-ви клас шнур.
Благодаря.
Имам Триангъл 3-ти клас и понякога мятам с него с въдицата ми за нимфа (специализирана 10 фута 3 клас, медиум екшън). Мисля, че 3-и клас Триангъл ще е по-подходящ за това Гати, освен ако не търсиш много фина презентация в определени условия.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от чичо Док »

danata написа: Най-много ме обърква това ,че в описанието на серията пише как можела да работи и с 1-ви клас шнур.
Това е така, защото много от пишещите тук бъркат рековъри на бланката с поведението на въдицата като цяло. Спора точно за тази серия на Гати е работата на близко при зареждането на пръчката.
Мятал съм с 8 футова 2/3 клас направена на същите бланки от Антонио Пацолини - много точна, с 3 клас нонейм шнур прави много стегнати торби, но дистанция с ниски класове лично на мен ми е трудно.
Гати имат и други серии въдици ниски класове и малки дължини, които поне по написаното си мисля, че ще са по френдли от коментираната, но всичко е много субективно ..

п.с. Мога да помогна с 3 клас шнур на рио- trout LT WF3
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
danata
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:07
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от danata »

чичо Док написа:Това е така, защото много от пишещите тук бъркат рековъри на бланката с поведението на въдицата като цяло. Спора точно за тази серия на Гати е работата на близко при зареждането на пръчката.
Мятал съм с 8 футова 2/3 клас направена на същите бланки от Антонио Пацолини - много точна, с 3 клас нонейм шнур прави много стегнати торби, но дистанция с ниски класове лично на мен ми е трудно.
Гати имат и други серии въдици ниски класове и малки дължини, които поне по написаното си мисля, че ще са по френдли от коментираната, но всичко е много субективно ..

п.с. Мога да помогна с 3 клас шнур на рио- trout LT WF3
Благодаря за насоките.Вземам ги под внимание .Пределно ми е ясно ,че тая работа с моя опити ще е....Ама нищо мерака да пробвам бърза пръчка е голям.Дистанции не гоня(газя и отивам до рибите).Ще го приема това предизвикателство пък да видим.Точно този шнур на Рио много му се чудих ,но в крайна сметка взех Перцепшъна(за ЛУмиса не за Гатито).От всички шнурове ,които съм пробвал на СА ,Еърфло, Рио най ми допадна.
Много благодаря.
danata
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:07
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой клас шнур ми е нужен?

Мнение от danata »

Веско написа:
Имам Триангъл 3-ти клас и понякога мятам с него с въдицата ми за нимфа (специализирана 10 фута 3 клас, медиум екшън). Мисля, че 3-и клас Триангъл ще е по-подходящ за това Гати, освен ако не търсиш много фина презентация в определени условия.

Просто го видях при Мънков намален и понеже поръчах 3-ти та реших и един 2-ри да пробвам.
Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”