Pearl Griffith's Gnat

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Pearl Griffith's Gnat

Мнение от Росен »

Миналата година и на откриването и на закриването на пъстървовия риболов лових с тази муха ;)
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Pearl Griffith's Gnat

Мнение от jagger1 »

Роска, прекрасна муха, прекрасно поднесена в изпълнение стъпка по стъпка. С удоволствие изгледах клипа. :tup:

Както Док спомена преди известно време в една друга тема, в която коментирахме тази муха, чудя се и аз, защо е топлкова пренебрегвана от българските мухари. Или поне малко се показва. Може би, защото е лесна за изпълнение и не привлича с някаква особена техника на изработване, но много пъти най-елементарните мухи вършат работа много повече от една муха, с натрупани по нея крилца, крачета, очички, горещи (ярки) хот спотове и какво ли още не. Грифит Гната ми е една от най-любимите мухи. Миналата година доста я използвах, наред с палмъри и бомбари.

И нека тази муха да не се счита само за пъстървова. Лично аз я обичам много и често я използвам за клен. Това, което променям в нея е единствено цвета на хакела. Освен Гризли перо, използвам още черно или кафяво перо. Другото е размерът на куката, специално за клен. Може би, тогава се получават мухи, които стоят по-близко до палмърите и името им трябва да е Палмър, но говоря в случая за силуета, тъй като правя хакелът по-гъстичко, както при грифита. Всичко останало, с изключение на размера на куката и цвета на хакелното перо е както при грифита. Получават се неустоими мухи за клен.
Това беше само едно малко отклонение, в подкрепа на Грифит Гната (оригинално вързан с гризли перо) и разширено с други цветни варианти.
Не ме анатемосвайте, защото, което работи, работи!

Още веднъж, благодаря за великолепната муха, представена стъпка по стъпка. :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”