Влакно за типети Yuki Nylon X1

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от jagger1 »

Привет, момчета.
Някой използвал ли е въпросното влакно за типети Yuki Nylon X1?
Ако някой го е използвал, може ли да помоля за някакви отзиви за него и най-вече, в БГ може ли да се закупи от някъде?
Питането ми е за конкретното влакно, а не за аналози!

Изображение

Малко инфо за влакното:
Специално е създадено за Испанския национален отбор по мухарски риболов. Изключително здраво в малките диаметри. В Испания вече е навлязло и се използва широко и от състезатели, и от любителите на мухарския риболов и не само. Започва да навлиза и във Франция, но там все още не е добило голяма популярност.

Параметри на влакното:
Code Modèle / Diamètre / Longueur / Charge Max
NYX1079 / 0.079 mm - 50 m / 50 m / 0.079 mm 1.58 kg
NYX1090 / 0.090 mm - 50 m / 50 m / 0.090 mm 1.96 kg
NYX1108 / 0.108 mm - 50 m / 50 m / 0.108 mm 2.2 kg
NYX1110 / 0.110 mm - 50 m / 50 m / 0.110 mm 2.35 kg
NYX1121 / 0.121 mm - 50 m / 50 m / 0.121 mm 2.6 kg
NYX1134 / 0.134 mm - 50 m / 50 m / 0.134 mm 3.34 kg
NYX1153 / 0.153 mm - 50 m / 50 m / 0.153 mm 4.19 kg
NYX1165 / 0.165 mm - 50 m / 50 m / 0.165 mm 5.050 kg

За диаметър на влакното 0,186 мм - 6.460 кг.
За диаметър на влакното 0,204 мм - 8.100 кг.

Благодаря предварително. :tup:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от empar »

jagger1 написа: Пет Фев 21, 2020 13:37 Питането ми е за конкретното влакно, а не за аналози!
Предварително се извинявам МНОГО, че ще наруша молбата ти!
От конкретното влакно нямам реални отзиви и дори за първи път го чувам, но обявените параметри граничат с много тъп виц.
Пазарувам постоянно от западна европа, щатите и Япония и дори марката за първи път чувам.

Заглеждайки обявения тест на 0.108 mm от 2.2 kg(4.85lbs) и сравнявайки го с един простичък и непретенциозен Варивас(при който РЕАЛНИ 0.138мм са с РЕАЛЕН тест 4lbs) или Toray(при който РЕАЛНИ 0.152мм са с РЕАЛЕН тест 4.9lbs), единственото, което си мисля е, че тия мнооооого сериозно ги е напекло слънцето. :lol:

Това, разбира се, не пречи влакното да е хубаво, но с така обявените параметри аз не бих си го купил.
Звучи ми като някаква макетингова партенка.

В България едва ли може да се намери и едва ли това ще се промени.
Средно за малко под 7 евро го намирам в западноеврогейските нагъзини.

На който му се гледат "ревюта" в стил Хорст Фукс от WS Teleshop, да заповяда:
http://www.anglingaddicts.co.uk/externa ... ible-line/
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от itzo »

Yuki е испански риболовен бранд, тип португалската Vega /може би доста по-популярна сред българския рибоКъртец/, благодарение на популяризирането и от видраксите преди време...Сравнително нови и иновативни компании, определено има какво да предложат като качество-цена, понякога. Предполагам, че колегата empar не е чувал и за португалската Barros, но това не значи, че те също нямат сполучливи неща...Няма да споменавам за още по-непопулярните и за съжаление някой не съществуващи вече тип Fly, Faps, Sarfix, Team Bazza, Julia rod/Casini/Italica/, Hydra pesca, Artico, Carson, Barbetta, Tri-cast, Leeda, Technocanna и т.н и т.н. Чиито някой култови продукти и до ден днешен предизвикват “сълза на умиление” в хора, разбиращи от хващането на риби. Та идеята ми е, че не е напълно невъзможно да има нещо “интересно” в това влакно. Въпрос на полеви и лични тестове е! Колегата горе добре е попитал: Има ли някой лични впечатления от него.
успехи за цялото риболовно воинство
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от jagger1 »

Благодаря за споделените мнения, момчета.

Явно въпросното влакно все още е непознато и не е работено с него у нас, което не означава, че е некачествено и че не е добро. Това, че производителят не е познат у нас, не го прави непознат за други.

Мисля да си заприходя няколко ролки от тънките диаметри влакна, за да добия реална представа за какво иде реч. Намерих изгодна оферта като цена, но нямам още инфо дали се доставя до БГ и колко е оскъпяването с доставката. Иначе, цената в момента е промоционална и е около 4 евро/ролка. Спрямо другите оферти от 5.50 - 8 евро/ролка, плюс доставка 5-6 евро си е направо оферта.

Ако успея да си доставя ролките, ще тествам и ще споделя инфо по-нататък.

Още веднъж - благодаря за споделеното. Ако някой има желание да сподели мнение допълнително, ще съм благодарен.
Поздрави и да са ви здрави бланките. :tup:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от Мунчо »

Миро, при такива доказани японски брандове, предлагани и у нас, ми се вижда несериозно да се облегна на някаква световнонеизвестна испанска марка, пък дори с претенцията месината им да носи надписа "произведено в Япония" и ако ще да навлиза зад Франция. Просто тези хора са закърнели и не виждат по-далеч от носа си. Това е все едно зорлем да търсиш мъжки травестит в девическата гимназия...
Ще прощаваш, че не уважих молбата ти!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от jagger1 »

Ице, привет.
А бе, понякога рискът се оправдава. Преди две години бях попаднал на някаква неизвестна марка монофил в Ловеч - в едно малко магазинче. Цената му беше 2 лв. за 100 м. Купих си за проба една ролка от най-тънкото, което имаха (0.10 мм) за типети. Оказа се много добро и здраво, но ми свърши. Държеше много добре на възел. По принцип ползвам за типети TORAY Premium Pro type, но Ловешкото влакно с диаметър 0.10 мм, за което ти говоря беше доста по-здраво от Торай влакното с диаметър 0.112 мм. Та в днешно време винаги можем да бъдем приятно изненадани и от неизвестни или малко известни производители. А и това, че е неизвестен за нас не означава, че другаде не го познават. Знам ли? Докато не го пипна, нищо не мога да кажа. :D

Та за тези пари ще си заприходя няколко ролки от малките диаметри, но ще изчакам малко да отминат проблемите с доставките заради вирусната ситуация.
После ще споделя, като го изпробвам.
Поздрави. :tup:
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от Драго »

Че кой е казал, че трябва Торай да е здраво влакно. За мен здравото влакно е прясното влакно а добрия флурокарбон е скъпия но тестван преди това ... и горе долу по тая схема оцелявам има нема 10 години на влакна 0,09-0,12 .
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Пет Мар 06, 2020 9:24 Че кой е казал, че трябва Торай да е здраво влакно. .........
Никой не е казал. Аз казах, че използвам флуорото на Торай. Иначе използвам и моното на Stroft GMT в диаметрите 0.08 и 0.10 мм, което за мен си е много прилично влакно. Двете влакна ги използвам от много години. Преди 1989 г. използвах едно френско влакно - костенурката, което за съжаление вече не се произвежда. Има някакви негови аналози, но не са това, което беше старата костенурка.

Тук обаче не говорим за аналози и кое е по-добро, а търсех мнение за конкретното влакно на Yuki - X1. Дали производителят е известен или не, това за мен не е важно. Интересува ме самото влакно и отзиви за него. :D :tup:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от empar »

jagger1 написа: Пет Мар 06, 2020 1:34 ...но Ловешкото влакно с диаметър 0.10 мм, за което ти говоря беше доста по-здраво от Торай влакното с диаметър 0.112 мм.
Подобни истории можеш да чуеш десетки. Причината, в едни има-няма 100% от случаите е, че въпросното "ловешко" 0.10м; най-вероятно е било около 0.15.

Икономията на 2, 5 или дори 10лв. за ролка типет, при положение, че само за гориво до реката даваш повече, трудно би могла да бъде "оправдан риск".
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Влакно за типети Yuki Nylon X1

Мнение от jagger1 »

empar написа: Пет Мар 06, 2020 11:05 ......................... Причината, .................., че въпросното "ловешко" 0.10м; най-вероятно е било около 0.15.

Икономията на 2, 5 или дори 10лв. за ролка типет, при положение, че само за гориво до реката даваш повече, трудно би могла да бъде "оправдан риск".
Колега, empar, до този момент чета само теории на вероятностите и нищо конкретно по въпроса. А икономиите, когато са оправдани са нещо много полезно :wink: . Щото съм се нагледал и на марки и на етикети.

Пак за кой ли път ще го напиша:
Не ме интересуват сравнения и аналози, нито марки, нито брандове, нито теории на вероятности, как е написано 0.10, пък видиш ли, НАЙ-ВЕРОЯТНО то било 0.15.

Въпросът ми е:
Пипал ли го е някой това влакно Yuki Nylon X1 и какво му е мнението за него? Доволен ли е (да/не)? Но, ако лично е докоснато и работено с това влакно.

Вероятно, може би, мерено с шублер, мерено с микрометър, що не пробваш друго и т.н. не ме вълнува. Още повече, че като гледам, никой не се е докосвал до въпросното влакно.

Благодаря все пак за споделеното. :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”