Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

ОФФСом
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от te4osoma »

stomanco написа:/, спокойно можеше да го кръсти 113 кг. примерно :lol: и тогава щеше да стане още по-интересно.

:tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

Boris_angelov написа:Първия сом на доктора е от Гарваново на кюспе.Много ходи на Кърджали.Преди месец говорихме каза че тая година видял десетина хубави сома 30-50кг извадени от рибари на Студен кладенец. НЕ си мислете че хората като не пишат тука и не ги познавате не хващат.Браво Стефчо.
Това е вярно за Ст.Кладенец,но защо мислиш,че не знаем за тях.Зная,за почти всичките сомове.
Никой не е казал,че тия хора,трябва да пишат тука.По Дунава е пълно с рибари,дето не са виждали клавиатура.
Що касае сома на Гарваново,го помня много добре.Но той,няма нищо общо с кльонка през 2003г.Защо в разказа се лъже за това :!: :?: :idea: :idea: :fish6: :fish6:
По темата,засегната от Стоманчо за температурата на водата,ще кажа,следното.
Бях написал това в поста ми,но го изтрих умишлено,защото някой умник,щеше точно това да се хване.
Дайте да се разберем.На 10-12 градуса в горния слой пролетта има доста уловени големи сомове и аз няма да споря за това,след като съм вадил такава риба,а тази година също участвах в подобно нещо и 92кг. сом.
Ако при 1-я случай мога да дам доста примери,то за края на есента и идването на зимата,не мога да дам,нито един за 15г.....освен този на доктора.
Принципно,всичко е възможно и аз не го изключвам от играта,но чухте ли му разказа на този човек.Само от небивалиците,които сам разправя,ти става ясно,че няма никакво понятие от риболов на сом,еле пък с кльонк.
Кво има той......Обесен сом и нищо повече.
Човек,който е решил да става известен и да вика телевизиите би си направил винаги снимки с улова на язовира,а не пред блока.....толкова един телефон ли не е имал....бах го у доктора тогава.
Утре,като видя на Централния пазар,обесен сом и се снимам пред рибарския магазин,да не ми кажете,че не е възможно и на Нова година,да се извади подобна риба на кльонк.
Факт е,че сом има......от къде и как го е хванал,не зная.Но не е на кльонк и то на яз.Кърджали.Да мине у лево и да заблуждава друг някой.
Хайде моля ви се,малко по-сериозно.
Няма лошо да хване сом 113кг,ама не с такива пинизи.
Впрочем,на никой не съм забранил да е наивен и да вярва в каквото иска.
Изразявам,моето мнение.То не е базирано на теорията на вероятностите,а на фактите през годините..... А лъжа,след лъжа си е самостоятелно дело на доктора.
Последно промяна от Emo-83 на Вто Дек 02, 2014 5:09, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

А как вижда на радара сомове по 30-50 кила,трябва да попитам някой катаджия или Франко. :!:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Anton_65 »

Както лодката му е по поръчка,така и Радара също :lol:
който му е приятел на тоя,да вземе да му каже да научи някой терминологий, и тогава да дава интервюта как видял на РАДАРА сома като глътнал каракудата и после я изплюл през хрилете :wink: това да не е Кашалот бре докторе,да филтрира :D
може найстина да го е хванал,но ми намирисва че стръвта е била на 12 в. с голям ампераж :mrgreen:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

Ами точно такива неща са стряскащи.Човек,като лъже за нещо,може да лъже за всичко.Не е важна терминологията за радара,важни са другите факти...как плюе през хрилете и подобни тъпотии,дето е говорил.
Да е жив и здрав,че го е прибрал...има право.
Всеки който е вземал голям сом за вкъщи му е било за последно....няма такава лой и гнус.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от koiki »

Не знам тоя сом къде е хванат и на какво,но искам само да вметна,че миналата година на въдицата на Люси(познавате го от сбирката) удари сом,който счупи мултито на филстар(не искаше да набира) и на края скъса повода при тройките.Сома не го видяхме ,но по мой предположения беше около 70+кг.
БЕШЕ НАЧАЛОТО НА НОЕМВРИ И ВОДАТА ОКОЛО 12 градуса
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
Аватар
brandon76
Мнения: 292
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 15:38
Местоположение: Лунната пътека
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от brandon76 »

Абе хванал не хванал,еб@л съм го :evil: теоретично може много неща да са се случили!
Мен ме хвана яд за отношението към рибата,както казва един наш приятел :"Да си убиеш мечтата"
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от koiki »

Бранко искам да кажа,че е възможно да удари такава риба по това време.
Даже мога да кажа,че ноември са ми се вдигали най големите риби,включително и тази година,
НО дали тази е хваната на кльонк не знам.
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

Мен ме е яд,че говори пълни глупости и лъжи извън извадената риба.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Pike »

Темата вече се изчерпа и й е време да бъде заключена.

Не съм модерирал или трил нищо от темата до сега, всеки защитник или противник имаше свободата да се изкаже, без да се толерира тази или онази група, този или онзи град.

А какво е станало в действителност ... само доктора и хората, които са били с него знаят, ние може само да гадаем.
Заключено

Обратно към “СомОФФ”