Риболов с фидер за начинаещи

Публикувай отговор
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Ако мястото е дълбоко,иска да се изчака малко повечко време.Понеже хранилката ти е вече на дъното,свалил си върха ниско над водата,но кордата може да не ти е паднала до дъното и затова да ти се отпуска върха.Това не е беда,леко натягаш пак,няма начин да не се застопори.Купувай захранка за фидер,има доста от БГ-храните които работят добре.Ако не ползвай ЕЗЕРО на Промикс,Респект,Филстар и др.да не изброявам всички,като схванеш правилното овлажняване няма да имаш проблем.След време като придобиеш опит сам ще си добавяш компоненети за да я нагласяш според водоем, дълбочина,риба и пр.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Stront
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 14:05
Местоположение: Айтос
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Stront »

Един съвет и от мен! Аз бях изчел всичко написано във форума за фидера, монтажите и най вече захранката..... Понеже нямаше от кого да погледам как се прави всичко наживо, се оказа че много греша в овлажняването на захранката за фидера. Но след като изгледах филма на Боб Нъд за риболов с фидер ми се изясниха "окончателно" нещата и най вече- за захранката, а тя е от основно значение. Иначе никога не съм ползвал неговия монтаж. А филма за риболов с фидер на Мат Хейс според мен е още по добър.
Така че ако още не си гледал тия филми те съветвам да ги намериш и изгледаш.
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Да, аз филмчето на Боб Нъд съм го гледал 3 пъти, ама той човека си знае - в тоя гьол има еди кви си риби, дълбочината на гьола е 1 метър, затва ще ползвам едиква си захранка 2 кила, и за тия 2 кила захранка, понеже дълбочината е 1 метър ще сложа само 200-300 мл вода - той от тая малката кофичка сипна не повече от 250 мл вода
Ако изхождам от това, значи ако е дълбоко 2-3 метра трябва да се сложи около 500-600 мл вода на 2 пакета захранка :lol:

А може ли да ми дадете линк към другото филмче да мога да го изгледам и него :)
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Виж сега пич, вземи си захранка фидер на "Пеликан", на нея пише как горе-долу да я мокриш :D Пробвай и това:
Половин пакет я направи по влажна и лепкава, другата половина я прибави точно преди самия риболов. Така ако си се нацелил на по-дълбоко все нещо ще остава в хранилката, ако си на по-плитко още по-добре :wink:
Бе ти що не сложи тогава по-тежка хранилка да видиш от кво идва проблема с провисването на линията. :?:
Корска, бате, според мен в 20гр. хранилка не се побира 40гр. захранка.
Колега пробвай и това:
Когато хранилката падне във водата спри линията с ръка, тоест да не развива а хранилката да изпъва влакното докато потъва, така що годе ще се усетиш кога пада на дъното, пък и контакта през цялото време е по-пряк. практика му е майката :idea:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

petur написа:Корска, бате, според мен в 20гр. хранилка не се побира 40гр. захранка.
Аааа зависи колко добре я натъпчеш :lol:

Да не говорим че аз некои от моите съм ги модифицирал и съм заменил оригиналната тежест с по-лека оловна пластинка,размера на кошницата си остава същия но самата хранилка тежи много малко.
Не питайте що съм си правил такива експерименти :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Съжалявам, че разпитвам толкова много за правилното месене на захранката, но това е едно от най-важните неща в риболова, а навремето, когато ме учиха да ловя риба, хората които ме учеха практикуваха почти само риболов на пружина с качамак, друго почти не са ми показвали. Общо взето съм самоук. Знам, че експеримента му е майката и с времето ще се науча да познавам консистенцията, която ми е нужна, но всеки съвет ще ми е полезен :wink:
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Колега хайде да те водя с мен на риба в неделя и ще се опитам да споделя с теб скромния си опит в този тип риболов.
Хвалу и клевету приемли равнодушно,
И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин
(Exegi monumentum 1836)
Stront
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 14:05
Местоположение: Айтос
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Stront »

dunedanetz написа:А може ли да ми дадете линк към другото филмче да мога да го изгледам и него :)
Пробвай тук ЦЪК! ама в момента гледам че никой не го сийдва :(
Аватар
osprey
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 21:54
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от osprey »

а какво ще кажете за руските филми за фидер от torrenthot.com мисля да си купувам фидер и да почвам да се уча и аз :wink:
Аватар
metalex
Мнения: 277
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 18:02
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от metalex »

butnik написа:...резултата идва от това,че се лови на по-голяма дистанция и от това,че с всяко подаване вкарваме и храна.аз си храня като при английския,замятане, 2-3топки храна...
Колега Butnik,обясни ни как на 50-60 м дистанция хвърляш 2-3 топки храна и уцелваш петното?Май си противоречиш,а?
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.", Алберт Айнщайн
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

с прашка мойто момче,и виж кога са писани постовете.няма да ти пиша и с ръка колко хвърля бивш хандбалист.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

Мнение от krezo_bg »

Здравейте колеги.Наскоро си дръпнах едно видео на чехски.Риболова беше изцяло на фидер и да Дължината на повода ви кажа монтажи показаха доста разнообразни от хранилки до прътове и корди.Та двата които най ми харесаха са кошника(разбирайте хранилката)вървеше напред и съответно повода с стръвта назад и обратно-стръвта напред а хранилката отзад.Та и при двата монтажа нямаше оплитане.Ама при мен не се получава.Винаги когато изкарвам да презаредя повода се е овъртял около кошника а повода ми е 45-50 см.Става дума за монтажа с хранилката която върви след повода с стръвта.Защо така някой може ли ми каза че понякога почвам да се нервя.
d-r Vetko
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 21:08
Местоположение: Хасково

Мнение от d-r Vetko »

нещо позамряла тази тема...айде майсторите да споделят още от своя опит за тези 2 години и ако може някоя и друга снимчица на монтажи , хранилки , положение на фидера в различни водоеми....ако ще и рибоци ..... с една дума добра тема - нека я съживим понеже винаги има новобранци във бранша :)
Зарибен,както никога до сега....
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

d-r Vetko написа:нещо позамряла тази тема...айде майсторите да споделят още от своя опит за тези 2 години и ако може някоя и друга снимчица на монтажи , хранилки , положение на фидера в различни водоеми....ако ще и рибоци ..... с една дума добра тема - нека я съживим понеже винаги има новобранци във бранша :)
прав си колега, айде чакаме майсторите да споделят, за да коментираме :D
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”